wymiana lożyska tył z abs panda 1.4

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

wymiana lożyska tył z abs panda 1.4

Numer postu:#1  Postprzez petercobra » Śr 11:11, 25 lip 2018

Witam,

Jak w temacie ... Mam pytanie o wymianę łożyska z piastą do mojej pandziorki. Silnik 169.a300. Czy da się to samemu zrobić i ewentualnie jaki klucz trzeba posiadać. Do wymiany czeka mnie tylna oś bo prawe tylne mi :gra:

pozdr
petercobra
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): So 17:21, 03 lut 2018
Lokalizacja: warszawa
Panda: fiat panda II 1.4 100HP
Imię: peter

Re: wymiana lożyska tył z abs panda 1.4

Numer postu:#2  Postprzez SALEK » Pn 23:15, 20 sie 2018

petercobra napisał(a):Witam,

Jak w temacie ... Mam pytanie o wymianę łożyska z piastą do mojej pandziorki. Silnik 169.a300. Czy da się to samemu zrobić i ewentualnie jaki klucz trzeba posiadać. Do wymiany czeka mnie tylna oś bo prawe tylne mi :gra:

pozdr


Klucz z tego co pamiętam nasadka 32. Zdejmujesz zacisk, odkręcasz czujnik (uważaj żeby nie ukręcić śruby mocującej), wybijasz młotkiem i śrubokrętem tą zaślepkę w kształcie miseczki (nowa zwykle jest w zestawie więc nie musisz się przejmować starą). Pod nią jest nakrętka, po odkręceniu zdejmujesz całą piastę z łożyskiem. Jeśli wszystko współpracuje dobrze, to około godziny Cię zejdzie na stronę na pełnym spokoju, więc warto zrobić to samemu i zaoszczędzić $ ;)
SALEK
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 834
Dołączył(a): Cz 12:45, 28 lut 2013
Lokalizacja: k/Krakowa
Panda: 1.2 Dynamic
Imię: Rafał

Re: wymiana lożyska tył z abs panda 1.4

Numer postu:#3  Postprzez petercobra » Wt 17:48, 21 sie 2018

Dzięki - już ogarnięte. Niestety w nowym zestawie były podkładki kompletnie nie od tego zestawu więc poszły stare. Auto wróciło do życia :)
petercobra
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): So 17:21, 03 lut 2018
Lokalizacja: warszawa
Panda: fiat panda II 1.4 100HP
Imię: peter


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości