Klapa bagażnika

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Klapa bagażnika

Numer postu:#1  Postprzez pprzemo13 » Pn 5:13, 28 maja 2018

Hej , mam pytanko i nadzieję , że ktoś zna odpowiedź ;) Otóż miałem mały wypadek ( wpadłem na barierki ) i pogniotłem klapę bagażnika , troszeczkę zderzak i pękła lampa . Kupiłem używaną pokrywę przestrzeni bagażowej ( klapę ) ale nijak mi nie pasuję , jest dużo niżej niż ta oryginalna , w między czasie miałem założoną klapę tzw. dojazdówkę i pasowała idealnie tyle tylko że była pognieciona , więc kupiłem drugą ale całą , jednak gdy ją założyłem okazało się , że właśnie jest dużo niżej a konstrukcyjnie na oko nie jestem w stanie określić różnicy . Więc stąd moje pytanie , czy panda miała dwa rodzaje konstrukcji pokrywy bagażnika i/lub dwa rodzaje zawiasów wyższe-niższe ? Bo może kupię tylko inne zawiasy :)
pprzemo13
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 41
Dołączył(a): N 15:34, 24 kwi 2016
Lokalizacja: Mysłowice
Panda: sedan
Imię: Przemysław

Re: Klapa bagażnika

Numer postu:#2  Postprzez olo 1 » Pn 5:21, 28 maja 2018

Jest jeden rodzaj klap i zawiasów.Może zawiasy są do góry nogami?Zobacz też czy nie ma regulacji na nich od strony klapy lub nadwozia.
olo 1
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1773
Dołączył(a): Wt 21:38, 29 kwi 2014
Lokalizacja: Wałbrzych
Panda: "Błękitna" 1.2 Dynamic
Imię: Olek

Re: Misiek by AdaMs

Numer postu:#3  Postprzez Tomku » Śr 17:51, 11 lip 2018

Witam , a propos wymiany tylnej klapy, czy jest możliwość jej regulacji? W mojej pandzie mam problem po dwóch stronach same rogi ocierają o zderzak. Zderzak był wymieniany na zwykły czarny a Pandę mam bordową (132F) a może właśnie zderzak jest powodem otarć ( inne wymiary ) i sprawę załatwi zderzak lakierowany z listwą?
Tomku
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Wt 20:26, 11 kwi 2017
Lokalizacja: Białystok
Panda: 1,1
Imię: Tomasz

Re: Misiek by AdaMs

Numer postu:#4  Postprzez AdaMs » Śr 18:46, 11 lip 2018

Tomku napisał(a):Witam , a propos wymiany tylnej klapy, czy jest możliwość jej regulacji? W mojej pandzie mam problem po dwóch stronach same rogi ocierają o zderzak. Zderzak był wymieniany na zwykły czarny a Pandę mam bordową (132F) a może właśnie zderzak jest powodem otarć ( inne wymiary ) i sprawę załatwi zderzak lakierowany z listwą?


Jak odkręcisz dwie śruby które są za podsufitką, to klapą da się regulować na boki oraz przód tył. Jeżeli jednak nie była nigdy ruszana, to nie ruszaj. Skupiłbym się na zderzaku, ponieważ lakierowany czy nie powinien być dobrze dopasowany. Auto było uderzone? Tylny pas może być krzywy.
AdaMs
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2235
Dołączył(a): Śr 11:34, 22 gru 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 33
Panda: Zuza 1.2 69KM (PIII)
Imię: Mateusz

Re: Misiek by AdaMs

Numer postu:#5  Postprzez Tomku » Śr 20:16, 11 lip 2018

wszystkie szpary względem dachu , boki od tylnych lamp równe i raczej dopasowane , sam dół przy zderzaku równy i nie dotyka zderzaka jedynie rogi klapy na samym zaobleniu wbijają się w zderzak tak jakby zaoblenie zderzaka w tym miejscu powinno być bardziej wycięte. Wiem , że opis jest mało czytelny więc spróbuję wrzucić fotki choć nigdy tego jeszcze nie robiłem...
Tomku
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Wt 20:26, 11 kwi 2017
Lokalizacja: Białystok
Panda: 1,1
Imię: Tomasz

Re: Misiek by AdaMs

Numer postu:#6  Postprzez Tomku » So 21:01, 14 lip 2018

Tomku
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Wt 20:26, 11 kwi 2017
Lokalizacja: Białystok
Panda: 1,1
Imię: Tomasz

Re: Misiek by AdaMs

Numer postu:#7  Postprzez Albercik » Pn 21:34, 16 lip 2018

Zderzak jakiś lewy masz. Zabezpiecz lepiej klapę bo Ci lakier wygryzie na dziurach i zacznie rdzewieć... a potem wymień zderzak na coś innego. Nawet jakiś lekko porysowany, ale oryginał (jak ooszukasz to trafisz w kolorze)
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Klapa bagażnika

Numer postu:#8  Postprzez Tomku » Pn 22:28, 30 lip 2018

faktycznie wymiana zderzaka na ori (trafił się w kolorze) rozwiązała problem , dziś też zabezpieczona i polakierowana została klapa. Stary to widocznie jakiś tani zamiennik...
Tomku
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Wt 20:26, 11 kwi 2017
Lokalizacja: Białystok
Panda: 1,1
Imię: Tomasz


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości