Uszczelka zbiornika płynu spryskiwaczy

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Uszczelka zbiornika płynu spryskiwaczy

Numer postu:#1  Postprzez plchemik » Wt 14:52, 22 sie 2017

Witam!
Wczoraj zabrałem się za wymianę uszkodzonego przedniego prawego nadkola w mojej pandzie. Przy okazji postanowiłem sprawdzić w jakim stanie jest silniczek pompki spryskiwaczy, ponieważ czasami nie działał jak należy. Jakie było moje zdziwienie, gdy podczas próby wyciągnięcia silniczka nie zauważyłem żadnej uszczelki, która by mocowała go do zbiornika :shock: Dzwoniłem do różnych sklepów, pytając o taką uszczelkę, niestety bez rezultatów. W ASO Fiata powiedzieli mi, że nie dokupię samej uszczelki, ponieważ jest ona w komplecie z silniczkiem. Bez sensu żebym kupował nowy/używany silniczek, skoro po przeczyszczeniu styków działa on prawidłowo. W związku z powyższym mam do Was pytanie: jak wygląda uszczelka mocująca silniczek do takiego zbiorniczka, ponieważ w jednym ze sklepów motoryzacyjnych ekspedientka zaproponowała mi uszczelkę z innych pojazdów (VW, Opel), ale nie była pewna czy będzie pasowała. Poniżej zamieszczam przykładowe linki do fotografii zbiornika i silniczka takiego jaki mam u siebie oraz uszczelkę, którą zaproponowała mi sprzedawczyni:
Zbiornik: http://www.unto.pl/zbiornik-i-pompka-spryskiwacza-panda-p-2136.html
Pompka: https://img2.sprzedajemy.pl/540x405_pompka-spryskiwacza-fiat-punto-40749987.jpg
Uszczelka: http://www.motozbyt.net/5215-6988-thickbox/uszczelka-pompki-spryskiwacza-szyb-vw.jpg

Czy ktoś z szanownych Użytkowników posiada taki zestaw u siebie i orientuje się w temacie?
Fiat Panda II Active 1.1 Obrazek
plchemik
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): Śr 12:42, 19 lip 2017
Lokalizacja: Kielce
Wiek: 38
Panda: 1.1 Active (2009)
Imię: Mateusz

Re: Uszczelka zbiornika płynu spryskiwaczy

Numer postu:#2  Postprzez olo 1 » Cz 16:31, 24 sie 2017

Coś podobnego jak na ostatnim zdjęciu.Zmierz otwór w zbiorniczku i pompkę to wyjdzie.Mogła gdzieś wypaść podczas demontażu,bez niej leci ciurkiem płyn,albo została na zbiorniczku.
olo 1
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1773
Dołączył(a): Wt 21:38, 29 kwi 2014
Lokalizacja: Wałbrzych
Panda: "Błękitna" 1.2 Dynamic
Imię: Olek

Re: Uszczelka zbiornika płynu spryskiwaczy

Numer postu:#3  Postprzez plchemik » Śr 15:28, 06 wrz 2017

Dziękuję za informację. Idealnie spasowała uszczelka od Opla/VW, którą zaproponowała mi sprzedawczyni. Zbiornik płynu do spryskiwaczy szczelny, działa prawidłowo.
Fiat Panda II Active 1.1 Obrazek
plchemik
Świeżak
 
Posty: 23
Dołączył(a): Śr 12:42, 19 lip 2017
Lokalizacja: Kielce
Wiek: 38
Panda: 1.1 Active (2009)
Imię: Mateusz

Re: Uszczelka zbiornika płynu spryskiwaczy

Numer postu:#4  Postprzez DeNiroRob » Cz 1:50, 07 lut 2019

trochę odkopane ... ale pompka też pasuje z VW tylko konetktorki inne
DeNiroRob
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Śr 13:27, 05 gru 2018
Lokalizacja: Tychy
Wiek: 46
Panda: 1.2 LPG
Imię: Robert


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości