Przeciek przy drzwiach kierowcy

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Re: Przeciek przy drzwiach kierowcy

Numer postu:#16  Postprzez shadowman » Pn 9:48, 08 maja 2017

Jeszcze raz dziś sprawdzę podszybie... i dam znać
Pozdrawiam
Shadowman :)
shadowman
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): Pn 21:30, 01 sie 2016
Lokalizacja: Olsztyn
Panda: II
Imię: Marcin

Re: Przeciek przy drzwiach kierowcy

Numer postu:#17  Postprzez shadowman » N 13:04, 14 maja 2017

Sprawdziłem dziś podszybie 2 raz ... Nie ma tam możliwości by tam leciało. 2 duże odpływy mam drożne... Składając jeszcze uszkodziłem szybę :sciana: :ogien:

Ktoś ma jakieś inne pomysły skąd może cieknąć? :/ :blagam:


Możliwe że przez brak 1 z łapek/spinek przy podszybiu dostawała mi się woda do nagrzewnicy i kanałami do odnogi do grzania/chłodzenia nóg
Pozdrawiam
Shadowman :)
shadowman
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): Pn 21:30, 01 sie 2016
Lokalizacja: Olsztyn
Panda: II
Imię: Marcin

Re: Przeciek przy drzwiach kierowcy

Numer postu:#18  Postprzez Pentium » N 15:52, 14 maja 2017

Pozwolę zacytować swój post z tematu "woda pod pandakiem"
Pentium napisał(a):Właśnie wróciłem z garażu, zdjąłem plastikowe podszybie aby sprawdzić dokładnie, choć u mnie w Pandolinie wody nie mam.
Podszybie leży idealnie na szybie, wszystkie łapki są całe i proste, zarówno te białe wpinane, jak i te dwa czarne na krańcach podszybia.
I taki stan podszybia wystarczy, minimalna ilość wody i tak dostanie się między szybę a podszybie i spokojnie sobie skapnie po krawędzi przegrody czołowej na której leży szyba. Ale gdy nie masz kilku łapek trzymających i podszybie "pieje" np. o 0,5 cm, to wtedy woda leje się ostro, teoretycznie powinna spłynąć do rynny przegrody czołowej, ale faktycznie krawędź blachy przegrody od prawej strony auta jest prawie nad prawym narożnikiem wlotu powietrza do nagrzewnicy. Gdy auto będzie stało przodem pod górkę, wtedy może już mocno lecieć do wlotu nagrzewnicy !!!
Ponieważ miałem zdjęte podszybie, to profilaktycznie zrobiłem pewne zabezpieczenie: z folii o grubości ok. 0,5 mm wyciąłem pasek długości 20 cm. szeroki na ok. 8 cm, który wsunąłem pod szybę na ok. 1 cm. (taka jest odległość od krawędzi szyby do linii kleju trzymającego szybę)
i przykleiłem go do blachy przegrody czołowej, na której leży szyba. Przykleiłem go klejem do szyb, można też użyć np. kleju tzw. montażowego typu "ośmiorniczka", mastyki, nie radzę używać silikonu !! Powstał w ten sposób tzw. okapnik, woda będzie skapywać w odległości ok. 4 cm. od wlotu powietrza i to już zabezpieczy przed jej wlaniem do nagrzewnicy.
Łapki do podszybia chyba tylko do dostania u Fiata, sprawdź w EPerze czy występuje i jaki ma numer.

Spróbuj zrobić takie zabezpieczenie, może to być przyczyną.
Pentium
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 193
Dołączył(a): Wt 19:56, 17 lip 2012
Lokalizacja: Kępno
Wiek: 62
Panda: Actual 1.1 2007 Lougne 1.2 2014
Imię: Janek

Re: Przeciek przy drzwiach kierowcy

Numer postu:#19  Postprzez shadowman » Pt 17:00, 30 cze 2017

Szyba wymieniona + spinki wsadzone i już nic nie przecieka.
Pozdrawiam
Shadowman :)
shadowman
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): Pn 21:30, 01 sie 2016
Lokalizacja: Olsztyn
Panda: II
Imię: Marcin

Re: Przeciek przy drzwiach kierowcy

Numer postu:#20  Postprzez shadowman » Pn 18:42, 30 paź 2017

Witam :D

Znów mam przeciek :(

Tym razem przód od strony pasażera + oba siedzenia tylne... Wodę znalazłem w prawym progu :(
Czy może ktoś ma pomysł skąd się tam woda mogła wziąć?
Pozdrawiam
Shadowman :)
shadowman
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): Pn 21:30, 01 sie 2016
Lokalizacja: Olsztyn
Panda: II
Imię: Marcin

Re: Przeciek przy drzwiach kierowcy

Numer postu:#21  Postprzez hucker » Wt 13:19, 31 paź 2017

Gdzie można kupić spinki podszybia ?
hucker
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 64
Dołączył(a): So 18:48, 04 cze 2016
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Panda: 1.2 gaz 4x4
Imię: Wojciech

Re: Przeciek przy drzwiach kierowcy

Numer postu:#22  Postprzez morpheus1581 » Wt 15:12, 31 paź 2017

Ja wiem. Sam kupowałem w aso fiat w Bydgoszczy. Pamiętam ze potrzebowałem dwie i gość z aso zamówił całą paczkę i sprzedał mi tylko dwie a resztę sobie zostawili. Powinni jeszcze mieć bo wątpię aby ktoś kupował. Ogólnie powiem Ci ze to delikatna rzecz te spinki. Łatwo pękają.
morpheus1581
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1900
Dołączył(a): N 20:56, 12 paź 2014
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 43
Panda: Była Panda jest Fabia
Imię: Marcin

Re: Przeciek przy drzwiach kierowcy

Numer postu:#23  Postprzez Tomku » Wt 17:30, 31 paź 2017

skorzystam z okazji tematu i zadam pytanie z innego wątku: czy u wszystkich jest tak, że woda z tych 2 odpływów z podszybia kapie na wykładzinę/wygłuszenie komory silnika od kabiny i to niezależnie w którą stronę ustawię te gumowe grzybki lub się je w ogóle wyjmie ?
Tomku
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Wt 20:26, 11 kwi 2017
Lokalizacja: Białystok
Panda: 1,1
Imię: Tomasz

Re: Przeciek przy drzwiach kierowcy

Numer postu:#24  Postprzez shadowman » Wt 18:57, 31 paź 2017

Ja spinki kupiłem w ASO w swoim mieście. Tam jedynie je znalazłem. W paczce są po 4 sztuk. Kosztowało mnie to ok 40 zeta.

Edith

Dziś po deszczu sprawdziłem że w progu nadal coś się zbiera :( Podejrzewam albo wadliwie wstawioną szybę, albo zaślepki do mocowania bagażnika dachowego.
Powiedzcie mi koledzy i koleżanki czy dobrze kombinuje? :kwiaty:
Pozdrawiam
Shadowman :)
shadowman
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): Pn 21:30, 01 sie 2016
Lokalizacja: Olsztyn
Panda: II
Imię: Marcin

Poprzednia strona

Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości