WALKA Z KIEROWNICĄ - PROBLEM ZE ŚCIĄGANIEM

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

WALKA Z KIEROWNICĄ - PROBLEM ZE ŚCIĄGANIEM

Numer postu:#1  Postprzez Pandolot2003 » N 20:39, 11 gru 2016

Witam. Mój problem objawia się tym, że podczas jazdy auto ściąga strasznie na lewo, lecz to nie jest normalne ściąganie dość specyficznie ( tak jakby robi taki mini łuk). Jazda po wybojach (tzw. kocie łby, torowiska) kierownica zmienia swoje położenie raz bardziej na lewo czasami na prawo... W aucie wymienione końcówki drążka kierownicy obie strony, stabilizatory, około 2000 km temu wczoraj wymieniony prawy wachacz plus przegub zewn. Zrobiona zbieżność, ustawiona co do mm tak samo obie strony. felgi proste sprawdzone. Przy skręcaniu w prawo jest mega opór w lewo takiego problemu nie ma... próba zamiany stron kół w przodzie bez rezultatu. Ciśnienie sprawdzone w każdym kole po 2 bary. Opony nowe zimowe dębica frigo. Dodam też że opór odczuwalny na włączonym wspomaganiu city, jak za mocno skręcę to słychać takie jakby odbicie z echem. Zupełnie nie mam pojęcia co to może być. Może ktoś miał podobny problem? Mi się pomysły skończyły, może ktoś mnie czymś zaskoczy ;) Pozdrawiam.
Pandolot2003
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 102
Dołączył(a): N 15:50, 09 paź 2016
Lokalizacja: Szamotuły
Wiek: 30
Panda: 169
Imię: Dawid

Re: WALKA Z KIEROWNICĄ - PROBLEM ZE ŚCIĄGANIEM

Numer postu:#2  Postprzez JargoV » Pn 0:05, 12 gru 2016

Może to być problem ze wspomaganiem, silnikiem wspomagania , czujnikiem skrętu. Bo jeśli zbieżność i końcówki nie pomogły to obstawiam wspomaganie.
JargoV
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): N 0:43, 22 lis 2015
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 27
Panda: Panda II 1.1 2009r
Imię: Jarek

Re: WALKA Z KIEROWNICĄ - PROBLEM ZE ŚCIĄGANIEM

Numer postu:#3  Postprzez morpheus1581 » Pn 1:04, 12 gru 2016

Ktoś coś takiego kiedyś opisywał. Problem być może w czujniku skrętu. Może kalibracja pomoże.
morpheus1581
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1900
Dołączył(a): N 20:56, 12 paź 2014
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 43
Panda: Była Panda jest Fabia
Imię: Marcin

Re: WALKA Z KIEROWNICĄ - PROBLEM ZE ŚCIĄGANIEM

Numer postu:#4  Postprzez kokoko1x » Pn 12:47, 12 gru 2016

Jak za mocno skręcę to słychać takie jakby odbicie z echem

1. Sprawdź:
https://www.youtube.com/watch?v=GmLPQTDq784
jeśli tak, to łożysko mcphersona

2. Od wspomagania powinien być jakiś bezpiecznik- jedź na jakieś odludzie, odetnij zasilanie i testuj.
Ostatnio edytowano Śr 1:45, 14 gru 2016 przez AdaMs, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Brak polskich znaków
kokoko1x
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Śr 13:26, 03 lut 2016
Lokalizacja: Werkhausen
Panda: 1.2
Imię: Jakub

Re: WALKA Z KIEROWNICĄ - PROBLEM ZE ŚCIĄGANIEM

Numer postu:#5  Postprzez krupnik » Pn 15:40, 12 gru 2016

Miałem podobny przypadek ale bez włączonego City, w pewnym momencie wyłączało mi się wspomaganie i ściągało mnie to raz na prawo i na lewo, wymiana pająka pomogła i mam spokój.
Ostatnio edytowano Śr 1:46, 14 gru 2016 przez AdaMs, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Zdanie zaczynamy z dużej literki :)
nie wiem,nie znam się,zarobiony jestem
krupnik
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 71
Dołączył(a): Wt 9:47, 15 lip 2014
Lokalizacja: łódź
Wiek: 50
Panda: blue active
Imię: robert

Re: WALKA Z KIEROWNICĄ - PROBLEM ZE ŚCIĄGANIEM

Numer postu:#6  Postprzez SALEK » Pn 16:06, 12 gru 2016

Jak czytałem to co piszesz nasunęła mi się myśl jak koledze kokoko1x odnośnie łożysk na kolumnie.

Jeżeli na włączonym wspomaganiu, czyli wnioskuje że nie wywala błędu i nie rozłącza wspomy, więc zasilanie bym wykluczył. Ewentualnie czujnik skrętu się zbuntował. Przy skrajnych położeniach kierowniczy szarpie Ci kierownicą lub wydaje dziwne dźwięki?
SALEK
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 834
Dołączył(a): Cz 12:45, 28 lut 2013
Lokalizacja: k/Krakowa
Panda: 1.2 Dynamic
Imię: Rafał

Re: WALKA Z KIEROWNICĄ - PROBLEM ZE ŚCIĄGANIEM

Numer postu:#7  Postprzez Pandolot2003 » Pn 19:38, 12 gru 2016

Czasami kierownica po prostu jest w swoim żywiole :-) przy skrecaniu nie ważne czy jazda czy postoj skrecajac w lewo słyszalne jest takie zgrzytanie ale to tak z dwa razy natomiast w prawo kręcąc całe obroty na całej długości jest zgrzytanie. Co do skrecania tez przy np. Zawracaniu lub gwaltownych ruchów załącza sie kierownica czerwona wspomagania. Ogolnie odglosy sa tak jakby ktoś hmm obracal właśnie sprężyna taka zgnieciona o metal. Ostatnio tez pod marketem z ciekawosci podjechalem koło innej pandy chciałem porównać dlaczego u mnie nisko siedzi przod tak na oko byla roznica z 5 cm spokojnie. Czy to wina przednich sprężyn?
Pandolot2003
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 102
Dołączył(a): N 15:50, 09 paź 2016
Lokalizacja: Szamotuły
Wiek: 30
Panda: 169
Imię: Dawid

Re: WALKA Z KIEROWNICĄ - PROBLEM ZE ŚCIĄGANIEM

Numer postu:#8  Postprzez Albercik » Pn 20:59, 12 gru 2016

Takie objawy + obniżenie przodu może sugerować pęknięcie sprężyn/y
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: WALKA Z KIEROWNICĄ - PROBLEM ZE ŚCIĄGANIEM

Numer postu:#9  Postprzez Pandolot2003 » Pn 23:22, 12 gru 2016

O kurczaczek w sumie przy montowaniu amorów w przodzie sprężyny nie były w jakimś super stanie . Będę obserwował jeszcze w tym tygodniu może coś zaobserwuje. Jeszcze jedno co jest bardzo denerwujące podczas jazdy takie tykanie dochodzące z kół. Dodam też ze kola są oryginalne i śruby też.
Pandolot2003
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 102
Dołączył(a): N 15:50, 09 paź 2016
Lokalizacja: Szamotuły
Wiek: 30
Panda: 169
Imię: Dawid

Re: WALKA Z KIEROWNICĄ - PROBLEM ZE ŚCIĄGANIEM

Numer postu:#10  Postprzez Albercik » Wt 0:14, 13 gru 2016

Tykanie to mogą kamyki w bieżniku albo wywalone łożyska. Mi też tak zaczęło w którymś aucie stukać - po sprawdzeniu okazało się, że koło się kiwa na boki, bo taki luz był na łożysku...

Nie obserwuj tylko pojedź na podnośnik (za progi, nie pod koła) i sprawdź bo jak będziesz obserowować to w końcu możesz zaobserwować drzewo wystające z maski...
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: WALKA Z KIEROWNICĄ - PROBLEM ZE ŚCIĄGANIEM

Numer postu:#11  Postprzez Pandolot2003 » Wt 6:25, 13 gru 2016

O to to dokladnie o tym zapomniałem mowic odczuwalne jest wlasnie tak jakby kola się kiwaly tylko wydaje mi sie ze sa to wszystkie cztery koła dlatego jest taki efekt, ze on tak czasami zatacza łuk i ściąga.
Pandolot2003
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 102
Dołączył(a): N 15:50, 09 paź 2016
Lokalizacja: Szamotuły
Wiek: 30
Panda: 169
Imię: Dawid

Re: WALKA Z KIEROWNICĄ - PROBLEM ZE ŚCIĄGANIEM

Numer postu:#12  Postprzez Albercik » Wt 9:04, 13 gru 2016

Wystarczy jedno i będzie ściągać. Albo masz tak zajechany i zaniedbany samochód, że masz łożyska wuwalone oraz spężyny, albo masz jakiś jeden głupi problem, na który nie wpadliśmy jeszcze :D

Tak, czy inaczej - musisz sprawdzić koła i sprężyny. Wjeżdżasz na podnośnik, i szarpiesz kołami na boki oraz góra-dół. Warto też sprawdzić czy łożyska nie hałasują po prostu - do tego celu po prostu kręcisz kołami dość szybko. Jak wszystko ok, nie ma luzów - sprawdzasz sprężyny. Obadaj wzrokowo czy nie są przerdzewiałe, oraz czy nie są za krótkie. Pokręć kierownicą na podnośniku, zobacz czy objawy dalej występują.

Przy okazji - warto sprawdzić końcówki drążków.
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: WALKA Z KIEROWNICĄ - PROBLEM ZE ŚCIĄGANIEM

Numer postu:#13  Postprzez SALEK » Wt 19:49, 13 gru 2016

Pandolot2003 napisał(a):przy skrecaniu nie ważne czy jazda czy postoj skrecajac w lewo słyszalne jest takie zgrzytanie ale to tak z dwa razy natomiast w prawo kręcąc całe obroty na całej długości jest zgrzytanie. Co do skrecania tez przy np. Zawracaniu lub gwaltownych ruchów załącza sie kierownica czerwona wspomagania.


To mi raczej na czujnik skrętu kierownicy wygląda. takie chropotanie z okolicy kolumny kierowniczej i do tego błąd wspomagania.

Pandolot2003 napisał(a):Ostatnio tez pod marketem z ciekawosci podjechalem koło innej pandy chciałem porównać dlaczego u mnie nisko siedzi przod tak na oko byla roznica z 5 cm spokojnie. Czy to wina przednich sprężyn?


Lewa i prawa strona siedzą równo? jeśli tak to pęknięcie sprężyn bym wykluczył, bo nie pękną nigdy identycznie, a jeśli pękła jedna to samochód będzie stał nierówno. Twoje obniżenie może wynikać np. ze zużycia elementów zawieszenia.
SALEK
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 834
Dołączył(a): Cz 12:45, 28 lut 2013
Lokalizacja: k/Krakowa
Panda: 1.2 Dynamic
Imię: Rafał

Re: WALKA Z KIEROWNICĄ - PROBLEM ZE ŚCIĄGANIEM

Numer postu:#14  Postprzez sabciu1 » Wt 20:38, 13 gru 2016

Moje skromne zdanie po wielokrotnym obejrzeniu filmiku to....uszkodzone łożysko w poduszce amora. Ewidentnie widać i słychać jak sprężyna przeskakuje i stuka. A błąd wspomwgania....prawdopodobnie związany z oporem jaki stawia uszkodzona poducha.
sabciu1
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 106
Dołączył(a): N 4:14, 06 gru 2015
Lokalizacja: Głogów
Wiek: 52
Panda: 1.3 multijet. 2007
Imię: Sebastian

Re: WALKA Z KIEROWNICĄ - PROBLEM ZE ŚCIĄGANIEM

Numer postu:#15  Postprzez SALEK » Wt 20:52, 13 gru 2016

Też tak pisałem w pierwszej kolejności.

http://www.pandaclubpolska.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=2621
http://forum.pandaclubpolska.org/viewtopic.php?f=5&t=9628

Tu poczytaj. Ja bym od tego zaczynał bo to chyba najtańszy element układanki i najbardziej prawdopodobny. Jeśli poduszka będzie w dobrym stanie to za samo łożysko zapłacisz około 30 zł.
SALEK
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 834
Dołączył(a): Cz 12:45, 28 lut 2013
Lokalizacja: k/Krakowa
Panda: 1.2 Dynamic
Imię: Rafał

Następna strona

Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości