Zbyt bogata mieszanka/większe spalanie/szarpanie

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Zbyt bogata mieszanka/większe spalanie/szarpanie

Numer postu:#1  Postprzez Albercik » Wt 11:05, 27 wrz 2016

Dobry.

Postanowiłem założyć nowy wątek, gdyż większość znalezionych dotyczy aut z instalacją podtlenku gazotu :hahaha: której u mnie nie ma, a konkluzja zawsze jest jedna: wyreguluj gaz (lub pochodne).

Problem jest taki:
- na zimnym silniku auto chodzi w miarę dobrze, choć obroty potrafią delikatnie falować (chyba każde moje benzynowe auto tak miało na 'ssaniu'),
- jak auto się rozgrzeje - mam ok. 800-820 obr. biegu jałowego (sprawdzone MES'em, nie 'na oko po wskazówce' ;) ),
- na zimnym silniku, jak chcę zahamować silnikiem i gwałtownie puszczę gaz - auto czasem skacze jak kaczka,
- po sprawdzeniu wartość sondy lambda przed i za katalizatorem - zazwyczaj jest "bogata mieszanka",
- auto pali 8L w mieście, gdzie zazwyczaj paliło ok 6-6,5 L,
- po dodaniu gazu na luzie i gwałtownym puszczeniu - słychać, że niespalone paliwo dopala się w wydechu.

To co sprawdziłem/zrobiłem:
- nowy filtr powietrza,
- nowe świece (oryginał),
- nowe kable (oryginał),
- wyczyszczona przepustnica.

Próbowałem diagnozować MES'em w czasie jazdy, ale brakuje mi parametrów porównawczych, żeby wiedzieć, czy wartości, które pokazuje komp - są prawidłowe, czy nie...

Zna ktoś może prawidłową procedurę adaptacji przepustnicy itd? tylko nie chodzi o kręcenie silnika do odcinki przez ileś czasu, ileś razy, tylko o pełną procedurę taką, jak stosują w serwisie, z kasowaniem ustawień adaptacji etc.

HELP PLEASE!
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości