Szarpanie - zapchana odma

Co┼Ť stuka, co┼Ť puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Szarpanie - zapchana odma

Numer postu:#1  Postprzez Rico_87 » Pt 22:53, 17 lis 2023

Dzień dobry.
Od jakiego┼Ť czasu Panda przy niskich obrotach podczas jazdy szarpie,musz─Ö wtedy redukowa─ç bieg b─ůd┼║ dodawa─ç gwa┼étownie gazu,aby problem znik┼é.
Czy zapchana odma mo┼╝e by─ç przyczyn─ů takiego zachowania ?
Zdemontowa┼éem dzisiaj filtr powietrza i w miejscu przepustnicy zbiera si─Ö olej, a rurka odpowietrzaj─ůca jest zapchana mase┼ékiem i og├│lnie uwalona olejem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
Rico_87
Świeżak

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ür 21:45, 06 lis 2019
Panda: brak
Imię: Łukasz

Re: Szarpanie - zapchana odma

Numer postu:#2  Postprzez Nowicjusz » N 11:21, 19 lis 2023

Zbieraj─ůca si─Ö ┼╝├│┼éta ma┼║ (mieszanina oleju i wody) i woda mo┼╝e powodowa─ç tego typu problemy. Ma to miejsce przy cz─Östych kr├│tkich przebiegach, przy temperaturach ujemnych b─Ödzie jeszcze gorzej. Ujawnia si─Ö to w okresie p├│┼║nej jesieni i zim─ů. Problem tkwi g┼é├│wnie w przepustnicy. Tutaj obroty biegu ja┼éowego regulowane s─ů przez minimalne otwarcie przepustnicy tyle ┼╝e ma┼║ i w zim─Ö zmarzni─Öta woda zabu┼╝a przep┼éyw powietrza lub wr─Öcz j─ů blokuje. Przy du┼╝ych przebiegach problem ten nie wyst─Öpuje lub sporadycznie. Ja kiedy je┼║dzi┼éem mniej to w listopadzie czy┼Ťci┼éem przepustnic─Ö, przew├│d odmy ten gruby, przew├│d cienki 6 mm omijaj─ůcy przepustnic─Ö, mapsensor. S─ů preparaty do czyszczenia ga┼║nik├│w, przepustnic albo benzyna ekstrakcyjna wlana do rozpylacza. Stosuj─Ö olej Motul X-Clean 5w40 C3 i subiektywnie chyba jest lepiej plus wi─Öksze przebiegi i og├│lnie mam spok├│j. Je┼Ťli w zimie zaczyna mi gasn─ů─ç lub nier├│wno pracowa─ç na obrotach biegu ja┼éowego to wtedy czyszcz─Ö. UWAGA. Nie wyci─ůga─ç z┼é─ůcza przepustnicy przy za┼é─ůczonym akumulatorze. Spowoduje to rozkalibrowanie po┼éo┼╝enia przepustnicy i konieczno┼Ť─ç ponownej adaptacji za pomoc─ů urz─ůdzenia diagnostycznego, to niepotrzebne koszty.
Powy┼╝szy temat dotyczy silnika 169A4000 czyli od Euro5.
Nowicjusz
Świeżak

Do┼é─ůczy┼é(a): Wt 15:02, 23 cze 2015
Panda: 1.2
Imi─Ö: Tomasz

Numer postu:#3  Postprzez Nowicjusz » N 11:35, 19 lis 2023

Proponuj─Ö wszystko oczy┼Ťci─ç i wykona─ç jazd─Ö pr├│bn─ů. Je┼Ťli nie pomo┼╝e to wtedy trzeba si─Ö zastanowi─ç nad innymi przyczynami. Tych te┼╝ mo┼╝e by─ç kilka.
Nowicjusz
Świeżak

Do┼é─ůczy┼é(a): Wt 15:02, 23 cze 2015
Panda: 1.2
Imi─Ö: Tomasz

Numer postu:#4  Postprzez Rico_87 » Cz 19:00, 23 lis 2023

Nowicjusz napisa┼é(a): UWAGA. Nie wyci─ůga─ç z┼é─ůcza przepustnicy przy za┼é─ůczonym akumulatorze. Spowoduje to rozkalibrowanie po┼éo┼╝enia przepustnicy i konieczno┼Ť─ç ponownej adaptacji za pomoc─ů urz─ůdzenia diagnostycznego, to niepotrzebne koszty.
Powy┼╝szy temat dotyczy silnika 169A4000 czyli od Euro5.

Cenna rada,dzieki.

Gruby przew├│d wyczyszczony.
Cie┼äki wymieniony, bo by┼é ca┼éy sp─Ökany. By┼éem pewien na 100% ┼╝e to w┼éa┼Ťnie jest przyczyn─ů, niestety okaza┼éo si─Ö ┼╝e nie.

Pozostaje wyczyszczenie przepustnicy,cho─ç jak zagl─ůda┼éem to pod klapk─ů wydaje si─Ö by─ç czysto,no ale zobaczymy.

Pod┼é─ůczy┼éem dzi┼Ť Pand─Ö pod kompa i zero b┼é─Öd├│w.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
Rico_87
Świeżak

Do┼é─ůczy┼é(a): ┼Ür 21:45, 06 lis 2019
Panda: brak
Imię: Łukasz

Powr├│t do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 2 go┼Ťci