Panda II 4x4 - regeneracja wału napędowego

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Panda II 4x4 - regeneracja wału napędowego

Numer postu:#1  Postprzez dewliński » So 12:45, 31 sie 2019

Droga wycieczko,

Wyczuwszy wibracje w okolicach podłogi, pojechałem na diagnostykę i okazało się, że zgodnie z moimi przypuszczeniami, podpora wału wymaga wymiany.
Wizyta w ASO - nie da się kupić podpory, wyłączenie cały wał z podporą z około 5500 zł. Pojechałem do kowala (róg Chrobrego i Krańcowej we Włochach w Warszawie), który wymienił mi krzyżak oraz założył podporę od Forda Transita - co poskutkowało pogorszeniem się sytuacji. Obecnie wał znajduje się w Grodzisku Mazowieckim, we wtorek mam odebrać, a że drugie auto mam na wymianie zawieszenia (po tym, jak mi gwint KW eksplodował), to jeżdżę bez wału. Ufam, że nic się nie urwie?
dewliński
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): So 20:08, 10 sie 2019
Lokalizacja: Na zachód od Warszawy
Panda: 169 4x4
Imię: Onufry

Re: Panda II 4x4 - regeneracja wału napędowego

Numer postu:#2  Postprzez jackes » Cz 13:07, 05 wrz 2019

Jeździłem bez wału cały sezon wiosna-jesień. nic nie urwiesz, pali mniej bo jest lżejsza, miałem to samo 2 razy, tj. za pierwszym razem podwieszenie ( łożysko) wymieniłem na chińskie. Działało rok i się rozsypały kulki w łożysko. za drugim razem otrzymał łożysko polskie z Fiata 125? lub czegoś podobnego i po nadspawaniu rurki w miejscu podwieszenia bo łożysko było no większej średnicy chodzi jak burza. Jedyny minus , że czasem w osłonie utknie kamyk bo jest mniej miejsca, który trochę postuka zanim się wykruszy.
jackes
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz 11:35, 11 sie 2016
Lokalizacja: Rzeszów
Panda: 4x4
Imię: Jackes

Re: Panda II 4x4 - regeneracja wału napędowego

Numer postu:#3  Postprzez dewliński » N 10:58, 08 wrz 2019

Dzięki za feedback, już naprawione - podpora i krzyżak wymienione na nowe. Przy okazji wysypało się sprzęgło, więc dwie grubsze rzeczy zrobione na raz. Jeszcze tylko poduszka skrzyni (we wtorek ma być w ASO), opony i można uznać, że mebel gotowy do pracy.
dewliński
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): So 20:08, 10 sie 2019
Lokalizacja: Na zachód od Warszawy
Panda: 169 4x4
Imię: Onufry

Re: Panda II 4x4 - regeneracja wału napędowego

Numer postu:#4  Postprzez akir » Pn 23:21, 16 wrz 2019

Z czego zabrales łożysko?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
akir
Aktywny
 
Posty: 93
Dołączył(a): Pn 17:11, 05 mar 2018
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Panda: Panda 2 4x4
Imię: Akir


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości