Czasem gaśnie podczas jazdy

Coś stuka, coś puka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Czasem gaśnie podczas jazdy

Numer postu:#1  Postprzez marian1981.02 » Śr 18:57, 11 kwi 2018

Witam
Ostatnio zauważyłem taki problem w mojej Pandzie, który opiszę jak powstał.
Miesiąc temu zatankowałem paliwo 98 i od tego czasu auto dwa razy zagasło, stało się to podczas hamowania i wciśnięciu sprzęgła, potem jeszcze dwa razy próbowało zgasnąć ale w porę wcisnąłem pedał gazu kiedy poczułem lekkie drgania i dławienie. Było to w dłuższych odstępach czasu ale gdy z baku zaczęło ubywać problem już się nie pojawił. Pomyślałem ok coś z paliwem, wymieszało się i jest dobrze.
W poniedziałek zatankowałem na innej stacji 95 i dziś po południu znów go przydławiło ale zareagowałem pedałem przyśpieszenia więc nie zgasło.
Ma ktoś jakiś pomysł? Dodam, że kontrolka silnika się nie zaświeca, auto odpala bez problemu, na wolnych obrotach na luzie równo pracuje. Zostaje tylko diagnostyka komputerowa?
marian1981.02
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 108
Dołączył(a): Pt 14:02, 16 cze 2017
Lokalizacja: Śląsk
Panda: Panda II 1,2 2012r. 69KM
Imię: Mariusz

Re: Czasem gaśnie podczas jazdy

Numer postu:#2  Postprzez Albercik » Cz 7:56, 12 kwi 2018

Stawiam na filtr oparów paliwa. Jeśli dobrze wykminiłem to auto się tak zachowuje tylko przy pełnym baku?
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Czasem gaśnie podczas jazdy

Numer postu:#3  Postprzez Soku » Cz 8:55, 12 kwi 2018

Bardzo ciekawy temat! :) miałem parę razy tak samo, ale nie pamiętam czy zaraz po tankowaniu (a zawsze tankuje na tej samej stacji, to samo paliwo).
Wczoraj zalałem do pełna i problem się nie pojawił, więc raczej nie to przynajmniej w moim przypadku.
Soku
Świeżak
 
Posty: 44
Dołączył(a): Pn 12:42, 22 sty 2018
Lokalizacja: Katowice, Śląskie
Panda: Panda II 1.1 Actual
Imię: Piotr

Re: Czasem gaśnie podczas jazdy

Numer postu:#4  Postprzez marian1981.02 » Cz 10:51, 12 kwi 2018

Albercik napisał(a):Jeśli dobrze wykminiłem to auto się tak zachowuje tylko przy pełnym baku?
Tak by z tego wynikało, może nie do pełna ale sporo ponad połowę baku, ale to jeszcze muszę wybadać. Jak za trzecim razem będzie to samo to znaczy, że tankowanie ma wpływ na tą dolegliwość.
Zdaje się, że na to ma jeszcze wpływ temp. silnika ponieważ dziś rano mi znów zgasł w tym samym miejscu jazdy do pracy i wskazówka temp.jak ostatnio zaczynała się podnosić.
Proszę o dalsze sugestie.
marian1981.02
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 108
Dołączył(a): Pt 14:02, 16 cze 2017
Lokalizacja: Śląsk
Panda: Panda II 1,2 2012r. 69KM
Imię: Mariusz


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości