Nie działa licznik

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Re: Nie działa licznik

Numer postu:#31  Postprzez mrowa_83 » Pt 21:47, 04 wrz 2015

Licznik niestety jest nówka sztuka raptem mam go 2 dni :-) więc raczej to nie on. Jakoś programem można go wysterować? kupiłem kabel viakena z programem - wiec może jutro się nim pobawię - ale potrzebuje info co mogę zrobić i jak???
mrowa_83
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): Cz 7:48, 20 lis 2014
Lokalizacja: Radzymin
Wiek: 40
Panda: 2005 1,1 LPG
Imię: Paweł

Re: Nie działa licznik

Numer postu:#32  Postprzez Camcioo » Pt 23:20, 04 wrz 2015

To że nowy to akurat nic nie oznacza tym bardziej nie wiesz czy działał poprawnie. W fesie możesz się pobawić ale raczej nic nie zdziałasz, jest opcja Test wtedy wskazówka zamknie licznik i wróci na miejsce. Jeżeli masz stary licznik to go podepnij i sprawdź.
Oferuje konsultacje : treningowe, żywieniowe i suplementacyjne :ok:
Podłączenie pod Fes-a, Mes-a, Osiowanie, kasowanie błędów itd
Camcioo
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2623
Dołączył(a): Wt 22:14, 27 gru 2011
Lokalizacja: Będzin / Grodziec
Wiek: 33
Panda: Czarnula / Bravo 1.4 t-jet
Imię: Kamil

Re: Nie działa licznik

Numer postu:#33  Postprzez Romix13 » N 13:23, 06 wrz 2015

We FESie i MESie w teście najpierw zamyka licznik, potem opuszcza do połowy potem do zera :) to samo z obrotomierzem, ale ten test sprawdza tylko reakcję wskazówek a nie generatora prędk. tak jak Ciamcioo napisał ,najlepiej podłączyć jakikolwiek nawet nie wyosiowany licznik na próbę.
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości popcornu
==► Mój PANDOLOT ◄==
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW :)
Romix13
Wesoły Tramdriver
Avatar użytkownika
 
Posty: 4036
Dołączył(a): N 19:48, 17 lip 2011
Lokalizacja: [KRA] Przeginia D. / Kraków
Wiek: 47
Panda: Misiek 1.1 2003 / od 2004 LPG II gen.
Imię: Romek

Re: Nie działa licznik

Numer postu:#34  Postprzez mrowa_83 » N 19:37, 06 wrz 2015

Sorry mój błąd chodziło mi że czujnik prędkości jest nówka (pisałem to to paru bro i źle doczytałem :shock: ) a licznik jest ten co był - czyli stary.
Czyli że to wina licznika może być nie czujnika? Bo ja myślałem że to może czujnik do dupy.
mrowa_83
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): Cz 7:48, 20 lis 2014
Lokalizacja: Radzymin
Wiek: 40
Panda: 2005 1,1 LPG
Imię: Paweł

Re: Nie działa licznik

Numer postu:#35  Postprzez Romix13 » N 19:43, 06 wrz 2015

mrowa_83 napisał(a):...licznik jest ten co był - czyli stary.
Czyli że to wina licznika może być nie czujnika?

Dokładnie, bardzo możliwe.
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości popcornu
==► Mój PANDOLOT ◄==
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW :)
Romix13
Wesoły Tramdriver
Avatar użytkownika
 
Posty: 4036
Dołączył(a): N 19:48, 17 lip 2011
Lokalizacja: [KRA] Przeginia D. / Kraków
Wiek: 47
Panda: Misiek 1.1 2003 / od 2004 LPG II gen.
Imię: Romek

Re: Nie działa licznik

Numer postu:#36  Postprzez mrowa_83 » Śr 20:56, 16 wrz 2015

A więc wymieniłem licznik i niestety dalej to samo czyli prędkość na innym liczniku dalej zawyża min x4. Ktoś ma inny pomysł co to może być?
A i czy gdzieś na forum jest instrukcja jak wykonać osiowanie? Bo szperam szperam i znaleźć nie mogę :-) po zmianie strony nie działają żadne linki :-(
Co ciekawe nowy licznik(kupiłem używany z mniejszym przebiegiem za parę złotych) też po zamontowaniu nic nie mruga tak jak by był wyosiowany czy cuś...

Zakupiłem kabel viakena
http://viaken.pl/pl/interfejs-fiat-ecu-scan-usb-we-wtyku-obd2.html
ale chyba nim nie zrobię osiowania? gdzieś to czytałem na naszym forum??? jaki kabel polecacie żeby kupić jeśli ten nie da rady?
mrowa_83
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): Cz 7:48, 20 lis 2014
Lokalizacja: Radzymin
Wiek: 40
Panda: 2005 1,1 LPG
Imię: Paweł

Re: Nie działa licznik

Numer postu:#37  Postprzez olo 1 » Śr 22:25, 16 wrz 2015

Z elektryki noga jestem, ale czy auto nie było dzwonkiem?Bo może jakiś magik coś podpiął żeby inna rzecz chodziła,ew.żeby ukryć większą awarię. Np.kiedyś kontrolkę air bagu podpinano pod ciśnienie oleju. Ewentualnie masz auto typowego puzzla i może wszystko się zdarzyć. Takie moje przemyślenia bez urazy,bo wiem jak bzdura jakaś zrobiona przez kogoś potrafi człowieka dobić.
olo 1
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1773
Dołączył(a): Wt 21:38, 29 kwi 2014
Lokalizacja: Wałbrzych
Panda: "Błękitna" 1.2 Dynamic
Imię: Olek

Re: Nie działa licznik

Numer postu:#38  Postprzez mrowa_83 » Cz 8:59, 17 wrz 2015

Co z nim było to najstarsi górale nie wiedzą :-) auto kupione przez komis - komis niby nic nie wie a została mi tylko do usunięcia tylko ta usterka z prędkością bo reszta działa, co do czujnika oleju to właśnie był źle coś wpięty - wymieniłem czujnik i działa normalnie, prawdopodobnie auto miało wymienioną wiązkę elektryczną na nowszą - bo ta wiązka nawet nie miała kabli od czujnika skrzyni - tylko była pod abs (a moja wersja jest bez absu). Tylko nie wiadomo co za magik to składał i tu cały jest ambarans żeby to rozgryźć :-)
mrowa_83
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): Cz 7:48, 20 lis 2014
Lokalizacja: Radzymin
Wiek: 40
Panda: 2005 1,1 LPG
Imię: Paweł

Re: Nie działa licznik

Numer postu:#39  Postprzez Romix13 » Cz 15:12, 17 wrz 2015

mrowa_83 napisał(a):po zmianie strony nie działają żadne linki :-(
Co ciekawe nowy licznik(kupiłem używany z mniejszym przebiegiem za parę złotych) też po zamontowaniu nic nie mruga tak jak by był wyosiowany czy cuś...
Zakupiłem kabel viakena
http://viaken.pl/pl/interfejs-fiat-ecu-scan-usb-we-wtyku-obd2.html
ale chyba nim nie zrobię osiowania? gdzieś to czytałem na naszym forum??? jaki kabel polecacie żeby kupić jeśli ten nie da rady?

W mechanice i elektryce już linki poprawiłem i działają. Innymi działami zajmę się jak znajdę chwilę czasu.. Co do interfejsu,który zakupiłeś to jest słynny KKL który przyda Ci się np.do błędów poduszek, musisz jeszcze zakupić ELM327 najlepiej w wersji 1.4 lub 1.5 i tym ostatnim zrobisz proxi osiowanie, kasowanie serwisu i pozostałych błędów. FES i MES prowadzi za rączkę przy procedurze osiowania, tylko musisz mieć pełną zarejestrowaną wersję.
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości popcornu
==► Mój PANDOLOT ◄==
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW :)
Romix13
Wesoły Tramdriver
Avatar użytkownika
 
Posty: 4036
Dołączył(a): N 19:48, 17 lip 2011
Lokalizacja: [KRA] Przeginia D. / Kraków
Wiek: 47
Panda: Misiek 1.1 2003 / od 2004 LPG II gen.
Imię: Romek

Re: Nie działa licznik

Numer postu:#40  Postprzez mrowa_83 » Pt 7:13, 18 wrz 2015

TO kabelek sobie zamówię w przyszłym tygodniu. Tak sobie czytam wszystkie posty o licznikach i jakoś tak wyczytałem że są liczniki ze starym softem i z nowym... Czyżby było jakieś takie wyjście że ktoś kto zmieniał elektrykę w tej mojej pandzie założył kompa z nowym softem a licznik ze starym i dlatego licznik wariuje czy to w ogóle nie może mieć wpływu i nie iść tą drogą? Body mam n20 a licznik bieda :? Wczoraj odkryłem że mam nawet funkcję oświetlenia drogi do domu i normalnie się zdziwiłem :D
mrowa_83
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): Cz 7:48, 20 lis 2014
Lokalizacja: Radzymin
Wiek: 40
Panda: 2005 1,1 LPG
Imię: Paweł

Re: Nie działa licznik

Numer postu:#41  Postprzez Camcioo » Pt 8:31, 18 wrz 2015

Jeżeli pisałeś że podmieniłeś liczniki i dalej to samo to raczej odpada kwestia licznika nie sądzisz ? :P
Doświetlanie drogi było w każdym modelu pandziory :) :)
Oferuje konsultacje : treningowe, żywieniowe i suplementacyjne :ok:
Podłączenie pod Fes-a, Mes-a, Osiowanie, kasowanie błędów itd
Camcioo
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2623
Dołączył(a): Wt 22:14, 27 gru 2011
Lokalizacja: Będzin / Grodziec
Wiek: 33
Panda: Czarnula / Bravo 1.4 t-jet
Imię: Kamil

Re: Nie działa licznik

Numer postu:#42  Postprzez Romix13 » Pt 11:38, 18 wrz 2015

mrowa_83 napisał(a):...założył kompa z nowym softem a licznik ze starym i dlatego licznik wariuje czy to w ogóle nie może mieć wpływu i nie iść tą drogą? Body mam n20 a licznik bieda :?

Soft licznika nie ma tu nic do rzeczy, powinien normalnie hulać. Ewidentnie jest coś schrzanione na drodze generator-wiązka-licznik. Z tego co pamiętam, kiedyś Zwierzak na forum opisywał, że były wersje Pand co miały sygnał z generatora impulsów w skrzyni i wersje, które miały podpięty sygnał prędkościomierza z ABSu i jedna z tych wtyczek była wolno wisząca. Teraz nie pamiętam która. Zastanawiam się patrząc na logikę tej wariacji u Ciebie, może ktoś podpiął oba sygnały równocześnie i wychodzą takie jaja, ale to tylko moje głośne myślenie, może się mylę.
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości popcornu
==► Mój PANDOLOT ◄==
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW :)
Romix13
Wesoły Tramdriver
Avatar użytkownika
 
Posty: 4036
Dołączył(a): N 19:48, 17 lip 2011
Lokalizacja: [KRA] Przeginia D. / Kraków
Wiek: 47
Panda: Misiek 1.1 2003 / od 2004 LPG II gen.
Imię: Romek

Re: Nie działa licznik

Numer postu:#43  Postprzez olo 1 » Pt 12:09, 18 wrz 2015

Jeśli bida to do skrzyni wchodzi wtyczka, która w bogatszej jest zawieszona w wiązce nad rozrusznikiem, zresztą dobrze widać jak popatrzysz po zdjęciu aku.
olo 1
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1773
Dołączył(a): Wt 21:38, 29 kwi 2014
Lokalizacja: Wałbrzych
Panda: "Błękitna" 1.2 Dynamic
Imię: Olek

Re: Nie działa licznik

Numer postu:#44  Postprzez mrowa_83 » Pt 18:33, 18 wrz 2015

Tyle że u mnie nie ma absu... wiec skąd by były nadprogramowe impulsy?
mrowa_83
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): Cz 7:48, 20 lis 2014
Lokalizacja: Radzymin
Wiek: 40
Panda: 2005 1,1 LPG
Imię: Paweł

Re: Nie działa licznik

Numer postu:#45  Postprzez wstobienia » So 6:16, 19 mar 2016

Hej, kupiłem do mojego paździocha 2003 rocznik actual - zegary 2003-2006 emotion oryginalne nieużywane nowiutkie. Po podłączeniu na wyświetlaczu nic się nie wyświetla(tylko się świeci), a wskazówka od obrotomierza nie rusza się (tzw podniesie sie i opada odrazu). W czym jest problem?
Ostatnio edytowano So 9:56, 19 mar 2016 przez Romix13, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Scalono wątki. Proszę najpierw używać wyszukiwarki, a nie tworzyć zdublowanych tematów. Pkt.13 Reg.Forum
wstobienia
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt 16:08, 20 lis 2015
Lokalizacja: Kalisz
Panda: II
Imię: Wojtek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron