wymiana licznika

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

wymiana licznika

Numer postu:#1  Postprzez Cubaw12 » Cz 23:49, 04 cze 2015

Mam aktualnie "licznik" typu bieda jak to w vanie, chcę to to wymienić na taki z obrotomierzem emotion lub dynamic zobaczymy co da się kupić. Znalazłem na allegro sporo takich od anglików za kilka złotych. Osobiście obojętne mi w jakich jednostkach podaje prędkość bo i tak na to nie patrzę :) zależy mi na funkcji obrotomierza. Teraz do meritum, czy taka zamiana jest możliwa ? czy wystarczy sam licznik, czy trzeba jeszcze coś wymienić lub dodać ?.
Cubaw12
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 105
Dołączył(a): So 12:49, 02 maja 2015
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 46
Panda: Panda VAN 1.1 2005, Panda 1,2 Dynamic 2010, Bravo 1.4 T-jet Dynamic 2011, Fiat 126p 650 EI (zabytkowy) 1988.
Imię: Jakub

Re: wymiana licznika

Numer postu:#2  Postprzez guzik23 » Cz 23:52, 04 cze 2015

Masz masę tematów o tym, użyj szukajki. Anglik oczywiście ci zadziała ale ze względu na inne jednostki to nie wiem czy ci przegląd podbiją, chociaż tam chyba jest mniejszą czcionką wyskalowane też w km...
guzik23
Bywalec
 
Posty: 181
Dołączył(a): Cz 15:57, 24 lut 2011
Lokalizacja: Kończyce
Wiek: 43
Panda: 1.1 Actual

Re: wymiana licznika

Numer postu:#3  Postprzez Cubaw12 » Pt 0:33, 05 cze 2015

Znalazłem kilka tematów, ale nie dotyczyły one bezpośrednio zmiany modelu licznika. Dla mnie pytaniem jest czy po podmianie z biednego modelu na bogatszy będą działały jego wszystkie funkcje, a jeżeli nie to które nie zadziałają. Jak ma mi np. nie działać obrotomierz to cała ta wymiana nie ma dla mnie sensu. To czy to będzie anglik czy nie to kwestia dla mnie mało istotna na tym etapie.
Cubaw12
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 105
Dołączył(a): So 12:49, 02 maja 2015
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 46
Panda: Panda VAN 1.1 2005, Panda 1,2 Dynamic 2010, Bravo 1.4 T-jet Dynamic 2011, Fiat 126p 650 EI (zabytkowy) 1988.
Imię: Jakub

Re: wymiana licznika

Numer postu:#4  Postprzez Camcioo » Pt 7:30, 05 cze 2015

To chyba jednak nie znalazłeś wszystkich tematów :P Obrotomierz działa we wszystkich :P jakie funkcje nie działają wszystko uzależnione od twojej wersji pandy :) Będziesz musiał zamontować TRIP żeby móc sprawdzić średnie spalanie, chwilowe, itd. jak kupisz emotiona to dodatkowo temperatura też musisz założyć czujnik :P Wszystko to zadziała ale musisz parę złotych wydać żeby to założyć :P Jeszcze takie funkcje jak ikonka otwartych drzwi (jak masz krańcówki), ikonka pasów (jak masz czujnik) :P jak masz oryginalne radio to jest opcja żeby wyświetlało ci stacje radiowe na liczniku (tylko przy emotionie), funkcja autoclose, Aha i jak wymienisz na licznik używany to musi mieć mniej kilometrów niż twój i trzeba go wyosiować żeby współgrał z autem :P pewnie jeszcze o czymś zapomniałem ale to sobie już sprawdzisz jak wymienisz :P
Oferuje konsultacje : treningowe, żywieniowe i suplementacyjne :ok:
Podłączenie pod Fes-a, Mes-a, Osiowanie, kasowanie błędów itd
Camcioo
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2623
Dołączył(a): Wt 22:14, 27 gru 2011
Lokalizacja: Będzin / Grodziec
Wiek: 33
Panda: Czarnula / Bravo 1.4 t-jet
Imię: Kamil

Re: wymiana licznika

Numer postu:#5  Postprzez Cubaw12 » Pt 14:09, 05 cze 2015

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, najprawdopodobniej będzie to dynamic bo jeden z kolegów z forum zaoferował się że taki ma w miarę nowy. Odnośnie tego co opisałeś że możne nie działać to jak dla mnie może działać później, nie musi od razu. Co do TRIP-a to mam w drugiej Pandzie i w Bravo i patrzenie na średnie spalanie raczej mnie dołuje niż mi pomaga :) więc może go na razie nie być. Radia to na razie w ogóle nie ma w tej Pandzie, a jak będzie to pewnie i tak na razie nie fabryczne (jakieś mam w szafie to kiedyś założę) Fabryczne pewnie się pojawi , ale dopiero jak zakończą się pilniejsze wydatki (silnik, zawieszenie, hamulce itd.) czy to osiowanie to jakaś droga usługa i czy ktoś w 3-mieście się tym zajmuje ? z zakupem licznika z mniejszym niż mój samochód przebiegiem to raczej nie będzie problemu :) Moja Panda ma aktualnie na liczniku 230000, a że własnie będzie remontowany kompletnie silnik (wyszło że jednak nie wymieniamy tylko remontujemy, żeby później nie mieć niespodzianek) to pewnie jeszcze kilka kilometrów przejedzie :)
Cubaw12
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 105
Dołączył(a): So 12:49, 02 maja 2015
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 46
Panda: Panda VAN 1.1 2005, Panda 1,2 Dynamic 2010, Bravo 1.4 T-jet Dynamic 2011, Fiat 126p 650 EI (zabytkowy) 1988.
Imię: Jakub


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron