Centralny zamek - montaż - poradnik

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Re: Porada który centralny wybrać 1.2 Dynamic 04'

Numer postu:#91  Postprzez SebaWob » Pn 10:42, 17 lip 2017

pzielony napisał(a):
SebaWob napisał(a):jak zdjąć ten trójkącik w rogu od lusterek, aby nic nie połamać?

możesz podejżeć sobie tutaj: viewtopic.php?p=159868#p159868



O widzisz, a ja chciałem wyrwać na siłę trójkącik heheh, a tu gumę trzeba ściągnąć i odkręcić pierścień :)
SebaWob
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 37
Dołączył(a): Śr 7:29, 12 lip 2017
Lokalizacja: WOB
Panda: 1.2 Dynamic / Żony ;)
Imię: Seba

Re: Porada który centralny wybrać 1.2 Dynamic 04'

Numer postu:#92  Postprzez JargoV » Pn 11:08, 17 lip 2017

Więc problem jest tylko już w samych drzwiach, na upartego da się ściągnąć boczki, nic nie łamiąc bez ściągania tych trójkatów , ja tak zawsze robię, ale to już chyba przez moje lenistwo. :P
I sprawdź od razu wtyczkę kasety, pewnie się obluzowała i wypadła, manual dotyczący demontażu boczka tapicerki i tej pianki bez uszkodzenia znajdziesz na forum.
Jak się okaże że wtyczka jest na miejscu, to wtedy możesz jeszcze próbować przetestować tak samo tylko że na samym końcu wiązki.

Tu jest rozpiska pinów na kasecie http://obrazki.elektroda.pl/6352016500_1327697281.jpg więc na wtyczce sytuacja jest lustrzana.

Od razu możesz sprawdzić czy masz pełną kasetę, bo takie czasem się zdarzają. Jak będzie 6 konektorów w kasecie to masz full wypas z silniczkiem, wtedy dokładając pilot wystarczy tylko sama centralka. ;)
JargoV
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): N 0:43, 22 lis 2015
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 27
Panda: Panda II 1.1 2009r
Imię: Jarek

Re: Porada który centralny wybrać 1.2 Dynamic 04'

Numer postu:#93  Postprzez SebaWob » Pn 11:37, 17 lip 2017

Chłopaki, problem rozwiązany :D wtyczka się wypieła z kasety. Włożyłem ją i od razu zaczęło świecić światło i centralny działać :) Panda, ten samochód ma to coś w sobie:) kołki się nie połamały jak w VAGU wszystko łatwo się złożyło i oczywiście nieoceniona pomoc forum:) teraz tylko bym chciał założyć centralny z kluczyka. Możecie jakieś zestawy podrzucić uwzględniając to, że mam centralny sterowany z body.


Jeszcze raz napisze jak ściągnąć boczek / tapicerkę drzwi kierowcy:

1. Od spodu boczka / tapicerki drzwi kierowcy są 2 śruby

2. Pod osłoną koło klamki jest na klucz ampol i pod zaślepka tweeterka jest śruba.

3. Pod oparciem przedramienia na boczku kierowcy od spodu jest na klucz ampol

4.Zdjęcie trójkącika z manualna regulacją lusterek następuje poprzez zdjęcie gumy do góry i odkręceniu pierścienią. Następnie z góry po prawej ciagniemy plastik do siebie i jak już zejdzie to do góry.

5. Następnie boczek zaczynamy odciągać od spodu po środku , gdzie odkrecalismy sruby.

6. Kolejno odłączamy cięgno klamki i kładziemy na bok tapicerkę drzwi.

7.Nozykiem do tapet przy karoserii lub nieco dalej tniemy klej, aby później można było go jeszcze raz przykleić.
SebaWob
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 37
Dołączył(a): Śr 7:29, 12 lip 2017
Lokalizacja: WOB
Panda: 1.2 Dynamic / Żony ;)
Imię: Seba

Re: Centralny zamek - montaż - poradnik

Numer postu:#94  Postprzez Albercik » Cz 17:53, 03 sie 2017

Od siebie dodam, że boczek da się zdjąć bez ściągania tego plastikowego trójkąta, ale po co sobie życia utrudniać? można ściągnąć plastikowy trójkąt bez odkręcenia gałki od lusterek. Cięgna lusterek są na tyle długie, że bez problemu można go zdemontować, lekko pociągnąć i trójkąt będzie wisiał na 15-20 cm odcinku cięgien ;)
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Centralny zamek - montaż - poradnik

Numer postu:#95  Postprzez maciekelga » Wt 19:37, 29 paź 2019

Witam,
moja Panda to kompletny golas, więc chcę założyć centralny zamek.
Niestety sporo zdjęć na forum wygasło ale ze opisów widzę że lepiej wymienić kasety niż zakładać uniwersalny. Czy uniwersalny zestaw nie wchodzi?

Czy taki zestaw będzie ok?
https://allegro.pl/oferta/zamek-central ... 8600997348

Jeśli chciałbym montować same silniczki to potrzebuję krańcówkę w lewym przednim jako master tak? Jest jakiś aktualny manual jak dobrać krańcówkę i ją zamontować?

Maciek
maciekelga
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt 18:20, 29 paź 2019
Lokalizacja: Gdansk
Panda: Panda 2
Imię: Maciej

Poprzednia strona

Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron