Zapalają mi się kontrolki od poduszek powietrznych

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Zapalają mi się kontrolki od poduszek powietrznych

Numer postu:#1  Postprzez Andrzejb » N 18:31, 29 cze 2014

Witam.Zapalają mi się podczas jazdy kontrolki od poduszek powietrznych.Przy przekręceniu kluczyka lampki gasną,a jadąc po jakimś czasie się zapalają.Może ktoś miał już taką sytuacje?Pozdrawiam :)
Andrzejb
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn 21:45, 21 mar 2011
Lokalizacja: Starogard gd
Wiek: 51
Panda: Fiat 2004 1.2
Imię: Robert

Re: Zapalają mi się kontrolki od poduszek powietrznych

Numer postu:#2  Postprzez olo 1 » N 19:48, 29 cze 2014

Pierwsze pytanie czy kontrolki od obu poduszek?Drugie czy autko nie miało"przygody"?Trzecie czy posiada poduszki boczne"?Przy pierwszym i trzecim przypadku układ wykrył zapewne jakiś błąd,zacząłbym od sprawdzenia połączeń i ew.podłączenie pod kompa,w drugim to może być kopanina.
olo 1
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1773
Dołączył(a): Wt 21:38, 29 kwi 2014
Lokalizacja: Wałbrzych
Panda: "Błękitna" 1.2 Dynamic
Imię: Olek

Re: Zapalają mi się kontrolki od poduszek powietrznych

Numer postu:#3  Postprzez OsiemKilo » N 22:15, 29 cze 2014

Podłącz pod kompa i obadaj błąd. Może to być tylko wyłącznik poduszki pasażera.
https://driiive.com/8kilo/FiatPanda/ <-- Zobacz moją pandę na Driiive.com
OsiemKilo
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1762
Dołączył(a): N 17:00, 08 kwi 2012
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Panda: 1,3 Mjet Van
Imię: Sławek

Re: Zapalają mi się kontrolki od poduszek powietrznych

Numer postu:#4  Postprzez czarny2108 » N 22:29, 29 cze 2014

Witaj,ja miałem taki przypadek.Tylko że mi zapaliła się poducha pasażera tylko,nie wiem jak u Ciebie. :D
U mnie pomogła wymiana włącznika/wyłącznika pouszki który znajduje sie w schowku.
czarny2108
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): Wt 20:49, 15 kwi 2014
Lokalizacja: Żory
Wiek: 42
Panda: 1,2 Dynamic wersja Imola
Imię: Mariusz

Re: Zapalają mi się kontrolki od poduszek powietrznych

Numer postu:#5  Postprzez rosomak » Pn 15:56, 30 cze 2014

Odłącz na kilka minut, sterownik od poduszek. Niech się zresetuje. Ja też tak miałem, że mi kontrolki zaświecały się lub w ogóle nie gasły. Odłączenie pomogło. Nie wiem czy to była wina rozruszania styków na kostce, czy reset sterownika, ale teraz działa :D
rosomak
Bywalec
 
Posty: 194
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Panda: Bravo2 1.4 + LPG
Imię: Darek

Re: Zapalają mi się kontrolki od poduszek powietrznych

Numer postu:#6  Postprzez Andrzejb » Śr 11:33, 02 lip 2014

Witam.Dziękuję za odpowiedzi.Auto nie miało żadnego zdarzenia,poduszek bocznych nie posiada.
Andrzejb
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn 21:45, 21 mar 2011
Lokalizacja: Starogard gd
Wiek: 51
Panda: Fiat 2004 1.2
Imię: Robert

Re: Zapalają mi się kontrolki od poduszek powietrznych

Numer postu:#7  Postprzez Carolcia » Śr 11:46, 02 lip 2014

U mnie ostatnio też co jakiś czas zapalała się kontrolka poduszki pasażera. Wyłączyłam, wyciągnęłam, popsikałam WD-40 i od tej pory wszystko jest w porządku. Często zdarza się że coś jest ze stykami albo troszkę wilgoci może się dostać i kontrolki wariują.
Podpięłam do kompa i nic nie wyszło więc u mnie wd-40 pomogło :)
Carolcia
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2123
Dołączył(a): N 21:15, 17 lut 2013
Lokalizacja: Będzin / Grodziec
Wiek: 31
Panda: Czarnula 1.3
Imię: Karolina

Re: Zapalają mi się kontrolki od poduszek powietrznych

Numer postu:#8  Postprzez Romix13 » Cz 23:29, 03 lip 2014

Andrzejb Najczęściej za wariację kontrolki poduszki odpowiada brak styku w wyłączniku poduszki pasażera, który masz umieszczony na boku lewej ścianki schowka pasażera, zdemontuj wyłącznik i podczyść styki i przesmaruj jakimś kontakt-sprayem, powinno pomóc. Tylko przed demontowaniem wyłącznika najlepiej odepnij klemę na akum. po wykonaniu całej operacji na końcu przypnij klemę. Potem podjedź do kogoś niech Ci skasuje zapisany błąd kompem.
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości popcornu
==► Mój PANDOLOT ◄==
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW :)
Romix13
Wesoły Tramdriver
Avatar użytkownika
 
Posty: 4036
Dołączył(a): N 19:48, 17 lip 2011
Lokalizacja: [KRA] Przeginia D. / Kraków
Wiek: 47
Panda: Misiek 1.1 2003 / od 2004 LPG II gen.
Imię: Romek

Re: Zapalają mi się kontrolki od poduszek powietrznych

Numer postu:#9  Postprzez thomson » Wt 23:38, 27 cze 2017

Mam dokładnie taki sam problem: czasami zapalają się obie kontrolki poduszek i świecą się do momentu zgaszenia silnika. Po ponownym przekręceniu kluczyka zwykle już się nie zapalają, chociaż miałem kilka razy tak, że zapalały się nawet bez odpalenia silnika po tym, jak wcześniej się świeciły. W aucie mam również boczne poduszki powietrzne. Auto wygląda na bezwypadkowe - lakier na całym aucie zmierzony i wygląda na oryginalny, ale to jeszcze nie daje 100% pewności. Jak było podłączone pod komputer to nie było żadnych błędów, ale wtedy kontrolki się nie świeciły.
Przeczytałem wątek, ale mam kilka pytań. Wybaczcie, jeśli są trywialne i/lub głupie :D:
Czy obecność bocznych poduszek powoduje, że jest jakieś dodatkowe połączenie, które może nie stykać i powinienem je sprawdzić? Jeśli tak to gdzie go/ich szukać? Pod fotelami?
rosomak napisał(a):Odłącz na kilka minut, sterownik od poduszek. Niech się zresetuje.

Gdzie jest sterownik i kostka? Czy po odpięciu i odczekaniu wystarczy z powrotem podłączyć i będzie wszystko ok? Wypinać kostkę z podłączonym aku czy lepiej odłączyć klemę?
Romix13 napisał(a):Najczęściej za wariację kontrolki poduszki odpowiada brak styku w wyłączniku poduszki pasażera (...) Potem podjedź do kogoś niech Ci skasuje zapisany błąd kompem.

Czy to się tyczy jedynie wariowania samej kontrolki poduszki pasażera czy również mojego przypadku? Czy chodzi o skasowanie błędu, który pojawi się po tej operacji czy chodzi o błąd, który teraz się pojawia i znika?
Będę wdzięczny za pomoc
thomson
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 260
Dołączył(a): Wt 22:12, 20 cze 2017
Lokalizacja: Łódź
Panda: 1.2 Dynamic
Imię: Tomek

Re: Zapalają mi się kontrolki od poduszek powietrznych

Numer postu:#10  Postprzez arnold » Śr 7:50, 28 cze 2017

A byłeś połączony z poduszkami, że mówisz, że nie ma błędu? Pierwsze podłączył się pod poduszki później dopiero myślał co i jak. Mi Fiat ECU Scan łączy się z poduszkami przez kkl i czerowną przejściówkę.
arnold
Wymiatacz
 
Posty: 1372
Dołączył(a): So 17:22, 16 sie 2014
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 35
Panda: Była, a jest Dacia Duster 2020
Imię: Arnold

Re: Zapalają mi się kontrolki od poduszek powietrznych

Numer postu:#11  Postprzez thomson » Śr 8:13, 28 cze 2017

Koleś który był ze mną i podłączył się pod komputer stwierdził, że połączył się z poduszkami (zwróciłem mu szczególną uwagę żeby sprawdził poduszki). Także wnioskuję, że wtedy akurat było ok.
thomson
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 260
Dołączył(a): Wt 22:12, 20 cze 2017
Lokalizacja: Łódź
Panda: 1.2 Dynamic
Imię: Tomek

Re: Zapalają mi się kontrolki od poduszek powietrznych

Numer postu:#12  Postprzez gik » Cz 9:45, 06 lip 2017

Mi też się co chwilę zapalała. Wyciągnąłem wyłącznik poduszki pasażera, tam są dwa małe wkręciki, rozebrałem, przeczyściłem wszystko drobnym papierkiem ściernym popsikalem sprayem do poprawiania kontaktu i nic nie świeci już. Zacznij od tego.
gik
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr 8:53, 21 cze 2017
Lokalizacja: opolskie
Panda: 1.2 dynamic
Imię: Michał

Re: Zapalają mi się kontrolki od poduszek powietrznych

Numer postu:#13  Postprzez thomson » Cz 21:52, 06 lip 2017

Właśnie ostatnio kontrolki się uspokoiły i się nie zapalają. Zastanawiam się czy to mogło mieć związek z niedoładowanym akumulatorem? Pojeździłem trochę i może aku się podładował. Sam akumulator jest sprawny bo testowałem go pod obciążeniem. Alternator też wydaje się być ok.
Ale wyłącznik i tak planuję sprawdzić.
thomson
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 260
Dołączył(a): Wt 22:12, 20 cze 2017
Lokalizacja: Łódź
Panda: 1.2 Dynamic
Imię: Tomek

Re: Zapalają mi się kontrolki od poduszek powietrznych

Numer postu:#14  Postprzez Albercik » Cz 15:43, 03 sie 2017

Tak. Od akumulatora, w pandach, wariuje elektryka. Aczkolwiek najczęściej objawia się to niby-skokiem temperatury silnika przy odpalaniu i wyłączaniem się wspomagania.
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Zapalają mi się kontrolki od poduszek powietrznych

Numer postu:#15  Postprzez thomson » Cz 19:52, 03 sie 2017

Mam też teorię, że to mogła być wilgoć (np w okolicach kostek pod fotelami) i jak pojeździłem z klimą to wnętrze się osuszyło i problem ustąpił. Przez pierwsze kilkanaście dni jeździłem bez klimy bo była pusta i problem wtedy występował. Później magicznie zniknął i już nie wrócił, oby na dobre :-)
thomson
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 260
Dołączył(a): Wt 22:12, 20 cze 2017
Lokalizacja: Łódź
Panda: 1.2 Dynamic
Imię: Tomek


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości