Termometr

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Re: Termometr

Numer postu:#76  Postprzez adales » Wt 22:42, 19 mar 2013

gregory1979 napisał(a):Ja mam czujnik taki jak ten http://allegro.pl/czujnik-temperatury-z ... 06947.html za 30 zł.


O, mam taki na zbyciu jak by ktoś chciał :mrgreen:
adales
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 92
Dołączył(a): Pt 16:53, 15 lut 2013
Lokalizacja: Tychy
Wiek: 39
Panda: Active
Imię: Adam

Re: Termometr

Numer postu:#77  Postprzez Danielion » Pn 16:06, 25 mar 2013

Romix13 napisał(a):W słupku kierowcy pod body są dwie wtyczki górna niebiesko-szara i dolna niebiesko-czarna
Obrazek
trzeba się wpiąć dwoma kabelkami w górnej do pinu 2 i 3
Obrazek

Lub sposób drugi, tak jak u mnie bezpośrednio do pinu 17 i 18 wtyczki do licznika :)


Sprawa jest taka:
Dziś zaglądałem pod ten plasticzek i NIC TAM NIE MA ! :| Jakie przewody idą w tej kostce i ew. gdzie ją znaleźć ? Podobno mam tą bogatą wiązkę ponieważ jest wyprowadzone podłączenie do klimy i kostki w klapie bagażnika.
Danielion
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): Śr 0:26, 23 mar 2011
Lokalizacja: Zambrów
Wiek: 31
Panda: Niebieski 1.3 M-jet 2005r
Imię: Daniel

Re: Termometr

Numer postu:#78  Postprzez Romix13 » Wt 17:49, 26 mar 2013

Przeglądnij temat :) -> viewtopic.php?p=59183#p59183
Powinne tam być , być może schowane koło body lub pod wykładziną ,bo to są kostki złączy pośrednich jedna do lusterek elektr.a druga łącząca wiązkę drzwi przednich lewych i lewego progu z wiązką deski. Po stronie pasażera też jest taka kostka łącząca deskę z wiązką drzwi prawych :)
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości popcornu
==► Mój PANDOLOT ◄==
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW :)
Romix13
Wesoły Tramdriver
Avatar użytkownika
 
Posty: 4036
Dołączył(a): N 19:48, 17 lip 2011
Lokalizacja: [KRA] Przeginia D. / Kraków
Wiek: 47
Panda: Misiek 1.1 2003 / od 2004 LPG II gen.
Imię: Romek

Re: Termometr

Numer postu:#79  Postprzez Danielion » Cz 0:01, 28 mar 2013

Albo ślepy jestem, albo niedokładnie obejrzałem co mam u siebie. Jutro sprawdzę. W razie problemów będę pisał. :D
Danielion
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): Śr 0:26, 23 mar 2011
Lokalizacja: Zambrów
Wiek: 31
Panda: Niebieski 1.3 M-jet 2005r
Imię: Daniel

Re: Termometr

Numer postu:#80  Postprzez air_22 » Wt 22:00, 22 kwi 2014

Ja też u siebie nie mam takich cudów ;)
Bida, bida i rozczarowanie...
Możecie pokazać jak macie zamontowane te termistory? jak się dostać do lusterka nie niszcząc go nadto?
air_22
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 155
Dołączył(a): N 21:30, 09 gru 2012
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 39
Panda: 1.1 Actual Eco
Imię: Arek

Re: Termometr

Numer postu:#81  Postprzez Romix13 » Pt 13:49, 25 kwi 2014

Tu masz manual jak lusterko rozebrać -> http://www.pandaclubpolska.pl/forum/vie ... t=lusterka
i przeciągasz kabelek przez uchwyt :D a termistor montujesz pod osłoną lustra gdziekolwiek oczywiście w lewym a nie prawym. :P
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości popcornu
==► Mój PANDOLOT ◄==
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW :)
Romix13
Wesoły Tramdriver
Avatar użytkownika
 
Posty: 4036
Dołączył(a): N 19:48, 17 lip 2011
Lokalizacja: [KRA] Przeginia D. / Kraków
Wiek: 47
Panda: Misiek 1.1 2003 / od 2004 LPG II gen.
Imię: Romek

Re: Termometr

Numer postu:#82  Postprzez air_22 » Pt 22:18, 25 kwi 2014

dobre, tylko jak wydrzeć te lustro z zaczepów? Parę dni temu trochę kombinowałem i boje się że mi coś pęknie...
air_22
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 155
Dołączył(a): N 21:30, 09 gru 2012
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 39
Panda: 1.1 Actual Eco
Imię: Arek

Re: Termometr

Numer postu:#83  Postprzez AdaMs » So 23:35, 26 kwi 2014

Też chętnie poznam sposób na to ;)
AdaMs
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2235
Dołączył(a): Śr 11:34, 22 gru 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 33
Panda: Zuza 1.2 69KM (PIII)
Imię: Mateusz

Re: Termometr

Numer postu:#84  Postprzez Mich@ł » N 4:31, 27 kwi 2014

...i ja też... ;) Szarpanie za lustro niewiele mi pomogło, a sposób z podważaniem lustra przy użyciu skrobaczki do szyb (z YT) też nie "przeszedł" :/
Pozdrawiam,
Michał

Zapraszam na darmowy hosting zdjęć - http://vva.pl oraz forum akwarystyczne
Mich@ł
Profesjonalista
 
Posty: 480
Dołączył(a): Cz 13:50, 18 paź 2012
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 37
Panda: Panda Actual
Imię: Michał

Re: Termometr

Numer postu:#85  Postprzez gregory1979 » N 11:22, 27 kwi 2014

Ja podważałem palcami aż w końcu puściło. Nie powiem, bo też miałem stracha że szkło mi pęknie.
gregory1979
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1075
Dołączył(a): Śr 20:54, 04 sty 2012
Lokalizacja: Środa Wlkp. PSR
Wiek: 44
Panda: Fiat Tipo 1.4 LPG BRC była 0.9 TwinAir Turbo 2012 r. LPG BRC oraz 1.1 Actual 2003 r. LPG BRC
Imię: Grzegorz

Re: Termometr

Numer postu:#86  Postprzez Romix13 » Śr 0:21, 30 kwi 2014

Niestety trzeba trochę się nakombinować, zwróć uwagę na rozmieszczenie 4ech uchwytów na tym plastiku za szkłem na 7 zdjęciu z manuala, próbuj podważyć najpierw bok szkła od str.samochodu i odchylić górny i dolny zaczep po tej stronie ,ciągnąc mocno ale z czuciem szkło w stronę auta i do siebie. Jak strona od szyby puści to lewa potem już zejdzie. Bardziej nie potrafię wytłumaczyć, ale da radę.
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości popcornu
==► Mój PANDOLOT ◄==
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW :)
Romix13
Wesoły Tramdriver
Avatar użytkownika
 
Posty: 4036
Dołączył(a): N 19:48, 17 lip 2011
Lokalizacja: [KRA] Przeginia D. / Kraków
Wiek: 47
Panda: Misiek 1.1 2003 / od 2004 LPG II gen.
Imię: Romek

Re: Termometr

Numer postu:#87  Postprzez air_22 » Cz 14:08, 01 maja 2014

No więc termometer założony :P
Dla potomnych - jak wyciągnąć lustro: odchyliłem je w stronę auta, wsadziłem trzy palce po zewnętrznej stronie jak najbliżej plastikowego mocowania i wydarłem (stopniowo ciągnąłem i puściło), ale się wystraszyłem jak mi nagle niespodziewanie lustro zostało w rękach :)
To dopiero był początek. Zdjąłem plastiki z drzwi i lusterka, żeby pociągnąć kabelki.
Po chwili obmyślania planu wykręciłem cale lusterko, pozbierałem manele i poszedłem z nim do domu. Na początek ściągnąłem tylną obudowę lusterka, od środka podważając cztery zaczepy, też jest gimnastyka. Żeby przeciągnąć dwa kabelki tak jak idą linki ustawiania lusterka też trzeba się napocić:/ Najpierw przeciągnąłem jeden cienki kabelek przywiązując do jednej z linek i jakoś stopniowo go przeciągnąłem, potem do tegoż kabelka przywiązałem dwa też cienkie i przeciągnąłem dwa. Do każdego cienkiego przywiązałem po jednym właściwym kabelku z czujnika temperatury i przeciągnąłem, jeden i drugi. Przylutowałem termistor, okleiłem kable taśmą, wstępnie ułożyłem termistor, założyłem obudowę.
W aucie.
Założyłem lusterko, odmierzyłem odpowiednią długość kabla, okleiłem do końca taśmą, przeciągnąłem kable od lusterka, drzwi, przez przelotkę w drzwiach, gdzieś za body i potem już po wiązce do licznika.
Po zdjęciu plastiku z drzwi jest taka pianka, gąbka przyklejona do drzwi. Jest to jednorazówka, więc jak ktoś się zdecyduje to oderwać to trzeba by nowe założyć. Ja odkręciłem głośnik i tam miałem już naderwane trochę "firanki" i przeciąganie robiłem przez ten otwór.
Założyłem dwa konektorki (PIN) żeński MQS F063 na kable, i zamontowałem we wtyczce licznika pin 17 i 18.
Użyłem kabli 0,5mm kw. Oryginalnie są 0,35, ale może takie grubsze ładnie pooklejane będą żywotniejsze:)
Poskładałem wszystko i
Obrazek
air_22
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 155
Dołączył(a): N 21:30, 09 gru 2012
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 39
Panda: 1.1 Actual Eco
Imię: Arek

Re: Termometr

Numer postu:#88  Postprzez Romix13 » Pn 21:34, 05 maja 2014

:ok: :brawo: zostaje teraz cieszyć się termometrem 8)
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości popcornu
==► Mój PANDOLOT ◄==
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW :)
Romix13
Wesoły Tramdriver
Avatar użytkownika
 
Posty: 4036
Dołączył(a): N 19:48, 17 lip 2011
Lokalizacja: [KRA] Przeginia D. / Kraków
Wiek: 47
Panda: Misiek 1.1 2003 / od 2004 LPG II gen.
Imię: Romek

Re: Termometr

Numer postu:#89  Postprzez niewidomy3373 » Wt 1:06, 06 maja 2014

Witam,
ja zakupiłem stację pogodową hama ews 100. Firma hama jest super. Niemiecka jakość 60zł. i mam temperaturkę na zewnątrz i w środku. Żadnych kabli. Wyświetlacz od stacji umieściłem w popielniczce długiego tunelu środkowego (tego plastiku przy lewarku ale z 2 ma pojemnikami na kubki). A czujnik temperatury bezprzewodowy umieściłem..... A to moja słodka tajemnica, ale miejsce jest rewelacyjne. Łatwy dostęp i pokazuje rzeczywistą temperaturę. Sam w domu mam stację pogodową hama ews 800.
W każdym razie w samochodzie podaje mi temperaturę co do 0,1 *C, a błąd temperatury porównując do lepszych stacji pogodowych wynosi 0,3 *C.
Pozdrawiam Was klubowicze.... zdjęcia wyślę później
niewidomy3373
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 16
Dołączył(a): Wt 14:42, 05 mar 2013
Lokalizacja: Leszno
Wiek: 41
Panda: II 1.1 benzyna, dynamic, komputer,air conditioned, czujnik parkowania, central rigel:),alarm,schowek pod siedzeniem, schowek główny zamykany, czujnik temperatury, elektrische fensterheber:) Granatowa Pandzia
Imię: Marek

Re: Termometr

Numer postu:#90  Postprzez AdaMs » Wt 10:58, 06 maja 2014

Tylko cała magia i smaczek w tym... aby było jak z fabryki ;) A wszelkiego rodzaju termometry z kabelkami kojarzą mi się z erą Tico :P

A jak znasz dobre miejsce na czujnik, to proponowałbym się podzielić. Będzie dla potomnych ;) Jakby każdy miał ukrywać swoje pomysły, to jaki sens wtedy ma forum? A Ty swoją wypowiedzią nic nie wnosisz, do chwalenia się jest odpowiedni dział ;)
AdaMs
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2235
Dołączył(a): Śr 11:34, 22 gru 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 33
Panda: Zuza 1.2 69KM (PIII)
Imię: Mateusz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości