Termometr

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Re: Termometr

Numer postu:#121  Postprzez Pandziorek86 » Śr 20:20, 28 mar 2018

Witam,
Kilka dni temu udało mi się założyć do mojej Pandy licznik emotion z opcją wyświetlania temp zewn. Osiowanie poszło pomyślnie za pierwszym razem, przebieg ustawiony, nie świecą się zbędne kontrolki. Niestety zniknęło wyświetlanie temp, które było przed osiowaniem (tylko kreski bo czujnika jeszcze nie montowałem). Problem w tym, że mechanik który dokonywał osiowania używał do tego urządzenie o nazwie Examiner. Kierując się poradami z powyższego wątku starałem się wspólnie z nim znaleźć opcję włączenia temp na wyświetlaczu jednak się nam to nie udało.
Może ktoś z Was wie, czy w ogóle istnieje taka opcja w Examinerze, czy konieczny jest FES/MES ? Jeśli tak, to będę bardzo wdzięczy o pokierowanie gdzie ją znaleźć, ewentualnie może jakieś screeny?
Pandziorek86
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt 23:21, 01 wrz 2017
Lokalizacja: Radom
Panda: 1.1 Active
Imię: Paweł

Re: Termometr

Numer postu:#122  Postprzez JaceK » So 8:10, 31 mar 2018

W MES wszystko ustawisz. Examiner to szit.

Wchodzisz w MES, nadwozie, can setup/proxi

Jak się połączy to dajesz wyświetlanie temp na desce ON i robisz PROXI.

Na pewno znajomy we fiacie Ci to robił examinerem a on nie ma takich bajerów jak MES>

Powodzenia
PCP
JaceK
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1969
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 42
Panda: 1.2 Dynamic Full Opcja
Imię: Jacek

Re: Termometr

Numer postu:#123  Postprzez Pandziorek86 » Wt 19:47, 10 kwi 2018

Osiowanie robiłem w niezależnym warsztacie o specjalizacji Fiat/Alfa. Też zdziwiło mnie to, kiedy mechanik wyciągnął examiner. Myślałem że takie coś to tylko w serwisie, a nie w pokątnym warsztacinie. Co najlepsze drugi specjalista od Fiatów w moim mieście, też ma examiner i stwierdził, że on temperatury tym nie włączy, jedynie serwis.
W związku z powyższym zwróciłem się z pytaniem do Was, bo nie wierzę, że oryginalny fabryczny komputer nie ma takiej opcji.
Jeśli nie uda mi się znaleźć odpowiedzi, będę szukał u niezależnych elektroników, chociaż z kompem do Fiata to ciężko i trochę nie uśmiecha mi się płacić drugi raz za usługę.
W ostateczności pozostaje zakup elma i ściągnięcie mesa.
A może ktoś z Was, posiadający mesa będzie w najbliższym czasie nieopodal Radomia? Chętnie skorzystał bym z pomocy, oczywiście nie za darmo.
Pandziorek86
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt 23:21, 01 wrz 2017
Lokalizacja: Radom
Panda: 1.1 Active
Imię: Paweł

Re: Termometr

Numer postu:#124  Postprzez Albercik » Śr 18:05, 11 kwi 2018

Bo examinerem nie rady ;) Examiner włączy Ci temperaturę jeśli wykryje węzeł klimatronik, ale nie mam tam 'ptaszka' do zaznaczenia.

Jakbyś był w Wawie - masz mój numer w podpisie, zawdzwoń (albo napisz smsa) i się jakoś złapiemy to Ci to włączę.
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Poprzednia strona

Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron