Body czy będzie działać z pilotem scyzoryk

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Body czy będzie działać z pilotem scyzoryk

Numer postu:#1  Postprzez p4trykx » N 11:46, 08 cze 2014

Wszedłem w posiadanie Pandy II niestety z samochodem dostałem 1 kluczyk bez pilota. Widzę, że na allegro są zestawy kluczyków i wkładek za ~180zł w zestawach jest karta z PINem 3 wkładki i 2 kluczyki w tym jeden scyzoryk.

Teraz po wymianie musiałbym pojechać do ASO, żeby zaprogramowali immobilizer. To pewnie też trochę będzie kosztować.
Takie rozwiązanie byłoby chyba najlepsze bo stare kluczyki przestaną działać.

Zastanawiam się jeszcze, czy dałoby radę uruchomić pilota ze scyzoryka.
Jeśli chodzi o wersję wyposażenia to mam centralny zamek, licznik z obrotomierzem i komputerem (przycisk w wycieraczkach) więc może body komputer obsłuży pilota ze scyzoryka?
Jak to sprawdzić?
p4trykx
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz 0:41, 05 cze 2014
Lokalizacja: Wielkopolska
Panda: II
Imię: Patryk

Re: Body czy będzie działać z pilotem scyzoryk

Numer postu:#2  Postprzez matyja » Wt 22:01, 10 cze 2014

nie tak prędko... ;)

niestety, to nie takie hop siup. z tego, co się orientuję (ale mogę się mylić), to żeby w ASO mogli dopisać klucze do Body, pastylki immo muszą być czyste (niezaprogramowane), a na 95% te zestawy z Allegro takie nie są. niby można klucze dopisać samemu, ale jak się to zrobi nieumiejętnie, to możesz zostać bez immo (czyt. nie uruchomisz samochodu bez kodu)

co do pilota, to nie wiem. jeżeli w oryginale nie było pilota, to będzie problem, żeby to zrobić. jeżeli był, to prawdopodobnie zrobisz to ELM'em

są firmy, które specjalizują się w programowaniu centralek i oni mogą dopisać dowolne klucze oraz piloty. usługa ta do tanich nie należy.
jeżeli zależy Ci na komplecie kluczy ze scyzorykiem, to porozglądałbym się za używanym zestawem: klucze + zamki + stacyjka + Body Computer

były tematy o tym na forum, więc zalecam poszukać ;)
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 856
Dołączył(a): So 17:54, 31 mar 2012
Lokalizacja: Krzeszowice/Kraków
Panda: 1.1 Actual 2003r. + LPG BRC Sequent 24
Imię: Mateusz

Re: Body czy będzie działać z pilotem scyzoryk

Numer postu:#3  Postprzez p4trykx » N 23:14, 15 cze 2014

Spytałem się sprzedawcy i potwierdził, że w ASO mi te klucze zaprogramują więc chyba są "czyste". W aukcji jest napisane, że są nowe.
W ASO programowanie kosztuje 100zł więc cała impreza wyjdzie za ~250 zł do tego mam wtedy kartę kodową, który z tego co się na razie zorientowałem jest przydatna w razie problemów z immobilizerem? Tylko czy takie awarie się zdarzają?
Jeśli chciałbym po prostu dorobić 2 kluczyć z immo to musiałbym poszukać jakiegoś klucznika magika w okolicy do skopiuje immobilizer do nowego kluczyka.

Poza tym znalazłem na forum tutorial jak przeszczepić pilota alarmy do kluczyka scyzoryka więc w przyszłości mógłbym sobie zrobić otwieranie na pilota. Tak się zastanawiam czy da się kupić centralkę sterującą, która będzie reagowała na oryginalnego pilota ze scyzoryka.
p4trykx
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz 0:41, 05 cze 2014
Lokalizacja: Wielkopolska
Panda: II
Imię: Patryk

Re: Body czy będzie działać z pilotem scyzoryk

Numer postu:#4  Postprzez nervous » So 21:46, 07 maja 2016

Witam,
Znalazłem taki wynalazek na allegro :)
http://allegro.pl/alarm-rtx-vulcan-v3-n ... 59475.html
Tyle funkcji.. ale opcji prasowania koszul nie ma.. nie postarali się..
Obecnie posiadam centralny zamek z kluczyka ori klapa . A chciałbym miśka zamykać z pilota (scyzoryk) plus domykanie szyb. I nie chcę żadnych migających kierunków etc i broń boże wyjca.
Długa była by to droga i wykonalna?
Czy macie może jakiś prostszy sposób ?
Czy każdy kluczyk od Pandy posiada immo?
nervous
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 45
Dołączył(a): N 9:52, 26 paź 2014
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 36
Panda: Active 1.1 '06
Imię: Adam

Re: Body czy będzie działać z pilotem scyzoryk

Numer postu:#5  Postprzez guzik23 » Wt 12:26, 10 maja 2016

Każdy kluczyk posiada immo, ale to żaden problem. Wydłubujesz pastylkę z oryginałów i wsadzasz do scyzoryków - one już mają tam nawet miejsce przygotowane. Groty też można przełożyć żeby nie bawić się w wymianę zamków i stacyjki. Niestety chińskie scyzoryki mają słabe mocowania grotów i szybko się wyłamują - przynajmniej te z którymi ja miałem styczność. Może da się kupić lepsze. Ale najlepiej oryginał (niekoniecznie FIATa) i przełożyć tylko grot.
Ostatnio edytowano Wt 22:34, 10 maja 2016 przez Romix13, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówki i polskie znaki. Pkt.11 Reg.Forum.
guzik23
Bywalec
 
Posty: 181
Dołączył(a): Cz 15:57, 24 lut 2011
Lokalizacja: Kończyce
Wiek: 43
Panda: 1.1 Actual

Re: Body czy będzie działać z pilotem scyzoryk

Numer postu:#6  Postprzez nervous » Wt 15:12, 10 maja 2016

Już wiem wszystko zrozumiałem :) znalazłem informacje w kilku innych wątkach na forum.
nervous
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 45
Dołączył(a): N 9:52, 26 paź 2014
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 36
Panda: Active 1.1 '06
Imię: Adam


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości