Problem z uruchomieniem od drugiego auta :(

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Problem z uruchomieniem od drugiego auta :(

Numer postu:#1  Postprzez Wiesław90 » Pn 19:19, 21 lut 2011

Witam, dzisiaj rano miałem problem z odpaleniem samochodu auto stało przez piątek, sobotę, niedziele i w poniedziałek rano (dzisiaj:)) nie dał rady odpalić . Wypchnąłem auto spokojnie na podjazd i chciałem odpalić od drugiego auta, i tu moje wielkie zdziwko bo po podłączeniu drugiego aku (z auta sąsiedniego) przykładowe ledy normalnie się zapaliły, elegancko oszczekałem chwile , wsiadłem przekręciłem kluczyk i ... i nic tak jak by drugi aku nie był podłączony, czyli całkowity zgon. I moje pytanie brzmi co się mogło stać ponieważ aku jest nowy kupiony tej zimy i nigdy wcześniej nie miałem tak żeby po podłączeniu do drugiego auta był dalej zgon .
Jak ktoś ma w życiu pecha to i w bananie pestkę znajdzie. XD
Wiesław90
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 822
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Nakło Śl.
Wiek: 33
Panda: 1.1 =)

Numer postu:#2  Postprzez 12pawel » Pn 20:02, 21 lut 2011

Dlatego nie odpaliłeś auta od innego samochodu, bo pewnie przewody kupiłeś w supermarkecie :D
Jeśli przewody z supermarketu to możesz na nich odpalić jedynie jakiś skuter nie samochód. Za cienkie przewody.
12pawel
Bywalec
 
Posty: 154
Dołączył(a): N 18:56, 26 gru 2010
Lokalizacja: olsztyn
Wiek: 46
Panda: już była, Civic vi
Imię: Paweł

Numer postu:#3  Postprzez majkey » Pn 20:29, 21 lut 2011

12pawel napisał(a):Dlatego nie odpaliłeś auta od innego samochodu, bo pewnie przewody kupiłeś w supermarkecie :D
Jeśli przewody z supermarketu to możesz na nich odpalić jedynie jakiś skuter nie samochód. Za cienkie przewody.


Potwierdzam.
Albo za cienkie przewody albo słabo stykają na "krokodylkach" do klem akumulatorów albo zaśniedziałe klemy.
majkey
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Dołączył(a): So 12:54, 19 lut 2011
Lokalizacja: BI
Wiek: 45
Panda: 1.1

Numer postu:#4  Postprzez wojtassslg » Pn 22:20, 21 lut 2011

jak kable h.. to może być 1 sprawa
2ga to jesli miałes praktycznie zdechnięty akumulator to kilka minut musisz go ładowac od innego auta. Dajmy na to że masz napięcie 8-9V czyli głeboki zgon, to ładujesz na kablach od innego auta dajmy na to 10 minut następnie gościu gazuje go tak 3-4 tys żeby altek dawał wyższy prąd i ty odpalasz swój. Jak od razu bedziesz starał się odpalić to wiadomo, że nie da rady bo zgonowany akumulator pobiera bardzo duże prądy...
wojtassslg
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1174
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: ST
Wiek: 34

Numer postu:#5  Postprzez Wiesław90 » Pn 22:45, 21 lut 2011

wiadom , odczekałem kilka min, i podgazowałem drugi samochód , może za krótko czekałem. Na razie aku jest naładowany , zobaczymy ile potrzyma
Jak ktoś ma w życiu pecha to i w bananie pestkę znajdzie. XD
Wiesław90
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 822
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Nakło Śl.
Wiek: 33
Panda: 1.1 =)

Numer postu:#6  Postprzez majkey » Wt 8:42, 22 lut 2011

Wiesław90 napisał(a):(...) Na razie aku jest naładowany , zobaczymy ile potrzyma


czy ten nowy akumulator to Centra?...
majkey
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 5
Dołączył(a): So 12:54, 19 lut 2011
Lokalizacja: BI
Wiek: 45
Panda: 1.1

Numer postu:#7  Postprzez Wiesław90 » Wt 9:12, 22 lut 2011

centra plus 44Ah 400A
Jak ktoś ma w życiu pecha to i w bananie pestkę znajdzie. XD
Wiesław90
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 822
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Nakło Śl.
Wiek: 33
Panda: 1.1 =)

Numer postu:#8  Postprzez 12pawel » Wt 18:34, 22 lut 2011

wojtassslg napisał(a):jak kable h.. to może być 1 sprawa
2ga to jesli miałes praktycznie zdechnięty akumulator to kilka minut musisz go ładowac od innego auta. Dajmy na to że masz napięcie 8-9V czyli głeboki zgon, to ładujesz na kablach od innego auta dajmy na to 10 minut następnie gościu gazuje go tak 3-4 tys żeby altek dawał wyższy prąd i ty odpalasz swój. Jak od razu bedziesz starał się odpalić to wiadomo, że nie da rady bo zgonowany akumulator pobiera bardzo duże prądy...


Jak masz dobre kable do nic nie trzeba czekać i samochód odpali jeśli auto zasilające ma dobry akumulator. żeby zasilić auto z obcego akumulatora to trzeba mieć przewód minimum 16mm2 i wtedy można coś zdziałać. Kable z supermarketu mają napisane niby 200A a żyła 1.5mm2 więc ściema straszna. No i oczywiście krokodyle też muszą być odpowiednie.
12pawel
Bywalec
 
Posty: 154
Dołączył(a): N 18:56, 26 gru 2010
Lokalizacja: olsztyn
Wiek: 46
Panda: już była, Civic vi
Imię: Paweł


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości