Przewody zapłonowe

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Przewody zapłonowe

Numer postu:#1  Postprzez zecer1971 » So 20:29, 22 lut 2014

Jakie polecacie przewody zapłonowe bo NGK padły po ok. 1,5 roku, a teraz Santechy również zaczynają siadać w wilgotne dni.
zecer1971
Zasłużony dla PCP
Avatar użytkownika
 
Posty: 859
Dołączył(a): Pt 23:07, 05 lis 2010
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 52
Panda: Była Active z klimą
Imię: Tomek

Re: Przewody zapłonowe

Numer postu:#2  Postprzez bombel » So 20:36, 22 lut 2014

oryginalne :D moje wytrzymały 9lat więc o czymś to świadczy :ok: z czego 8lat tylko na PB a przez ostatni rok na LPG
bombel
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1594
Dołączył(a): Cz 16:50, 08 gru 2011
Lokalizacja: KCH
Wiek: 38
Panda: 1.1 + NOS ;)
Imię: Sebastian

Re: Przewody zapłonowe

Numer postu:#3  Postprzez Romix13 » So 20:53, 22 lut 2014

Bombel to żeś doradził... :hahaha: oryginalne czyli które ? :P
Zecer póki co na chwilę obecną mam założony taki zestaw:
Świece ISKRA + kable RC FT-601 i śmigają już drugą zimę bez przerywania 8) co do oryginałów nr. 0046749624
viewtopic.php?p=98765#p98765
To są oryginały Forsaken je kupił i ja też sobie sprawiłem, ale jeszcze leżą nie odpakowane bo NGK RC FT-601 póki co śmigają. Piszę dokładny model kabli bo do fiatów są jeszcze RC FT-604 i RC FT-620 i jeszcze najdroższe z tych co daje do myślenia RC FT-1208,na aledrogo widzę po 88zeta, zobacz u siebie jakie miałeś ?
Ponoć Forsaken założył już oryginały i też po jakimś czasie zaczęły szarpać :( więc aż się boję zmieniać.
Ostatnio edytowano N 19:11, 13 wrz 2015 przez Romix13, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Poprawiono link.
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości popcornu
==► Mój PANDOLOT ◄==
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW :)
Romix13
Wesoły Tramdriver
Avatar użytkownika
 
Posty: 4036
Dołączył(a): N 19:48, 17 lip 2011
Lokalizacja: [KRA] Przeginia D. / Kraków
Wiek: 47
Panda: Misiek 1.1 2003 / od 2004 LPG II gen.
Imię: Romek

Re: Przewody zapłonowe

Numer postu:#4  Postprzez zecer1971 » So 21:14, 22 lut 2014

To teraz nie rozumiem.....
Przewody oryginalne u mnie też wytrzymały długo do momentu urwania fajki dlatego musiałem wymienić, a teraz jak kupię oryginały to nie ma pewności że jakiś czas pośmigają ?
Odnoszę wrażenie że teraz wszystko tłuką w chinach :(
Romek podaj mi model Iskry.
zecer1971
Zasłużony dla PCP
Avatar użytkownika
 
Posty: 859
Dołączył(a): Pt 23:07, 05 lis 2010
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 52
Panda: Była Active z klimą
Imię: Tomek

Re: Przewody zapłonowe

Numer postu:#5  Postprzez Romix13 » So 22:06, 22 lut 2014

Oryginalne przewody na aledrogo u dostawcy FIAT-LANCIA-ALFA za 125zeta.
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości popcornu
==► Mój PANDOLOT ◄==
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW :)
Romix13
Wesoły Tramdriver
Avatar użytkownika
 
Posty: 4036
Dołączył(a): N 19:48, 17 lip 2011
Lokalizacja: [KRA] Przeginia D. / Kraków
Wiek: 47
Panda: Misiek 1.1 2003 / od 2004 LPG II gen.
Imię: Romek

Re: Przewody zapłonowe

Numer postu:#6  Postprzez matyja » So 22:17, 22 lut 2014

ja kupiłem ostatnio Magneti Marelli MSQ0068 za 40 zł, ale jeszcze ich nie montowałem

na razie jeżdżę na oryginalnych, od 2003 roku i dają radę, ale przymierzam się do ich wymiany
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 856
Dołączył(a): So 17:54, 31 mar 2012
Lokalizacja: Krzeszowice/Kraków
Panda: 1.1 Actual 2003r. + LPG BRC Sequent 24
Imię: Mateusz

Re: Przewody zapłonowe

Numer postu:#7  Postprzez Romix13 » So 22:26, 22 lut 2014

zecer1971 napisał(a):Romek podaj mi model Iskry.

Znalazłem opakowanie po świecach mam ISKR-y model: SFE55PRS zamiennik NGK to BKR5EZ
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości popcornu
==► Mój PANDOLOT ◄==
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW :)
Romix13
Wesoły Tramdriver
Avatar użytkownika
 
Posty: 4036
Dołączył(a): N 19:48, 17 lip 2011
Lokalizacja: [KRA] Przeginia D. / Kraków
Wiek: 47
Panda: Misiek 1.1 2003 / od 2004 LPG II gen.
Imię: Romek

Re: Przewody zapłonowe

Numer postu:#8  Postprzez bombel » So 22:47, 22 lut 2014

Romix13 napisał(a):Bombel to żeś doradził... :hahaha: oryginalne czyli które ? :P


Normalnie idziesz Romek do ASO i kupujesz oryginalne kable do Pandy (tam już nie ma pytania ale które, oryginał to oryginał) - nie licząc na to że będą tanie. A allegro ominąłbym z daleka, jak sam piszesz Forsaken kupił na allegro kable i już ma jakieś akcje, ja kupiłem w ASO dokładny rok temu i nie stekają. A co do świec to takie jak zalecają do Pandy czyli NGK BKR5EZ ostatnio kupowalem komplet 4szt za 42 zela

ps. te kable NGK RC FT-601 to u mnie 2tyg działały - jeden wielki shit, chyba że kolega Zecer tylko na PB jeździ to może zaryzykować taki zakup ok. 50zł ale do LPG nie radzę bo 50zł w błoto, lepiej co innego kupić :D

Człowiek się uczy na własnych błędach i tyle :D na pewnych rzeczach nie ma co oszczędzać jak to mówią co jest tanie to tak na prawdę jest drogie - i tego się trzymam :ok: pzdr
bombel
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1594
Dołączył(a): Cz 16:50, 08 gru 2011
Lokalizacja: KCH
Wiek: 38
Panda: 1.1 + NOS ;)
Imię: Sebastian

Re: Przewody zapłonowe

Numer postu:#9  Postprzez Romix13 » So 23:00, 22 lut 2014

Ale te kable co podałem z aledrogo to są te oryginalne Ricambi Originali (made in Italy) pakowane zgrzane we folii (Lancia Fiat Alfa) widzisz opakowanie i wiesz.. a w ASO mogą Ci cokolwiek włożyć i powiedzą że oryginalne :) a sami nie wiedzą albo nie chcą powiedzieć jakiej firmy :P może te u Piotrka akurat jakieś wadliwe się trafiły albo przy zakładaniu coś się podziało.. w każdym razie jeśli po założeniu u mnie jak przyjdzie czas na nie będzie to samo, to pierwszy i ostatni raz je kupiłem. Bo cena jednak nawet jak za oryginały duża. Odkąd mam Pandę miałem już prawie wszystkie kable z możliwych i tutaj na forum opisywanych : Sentech, Janmor, NGK, i wszystkie praktycznie co sezon zmieniałem, chociaż sentech i jedne z NGK wymieniałem po 2x w sezonie :P teraz też mam NGK te 601-ki i narazie drugi sezon śmigają, a Ricambi czekają w szafie.
Ostatnio edytowano So 23:08, 22 lut 2014 przez Romix13, łącznie edytowano 3 razy
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości popcornu
==► Mój PANDOLOT ◄==
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW :)
Romix13
Wesoły Tramdriver
Avatar użytkownika
 
Posty: 4036
Dołączył(a): N 19:48, 17 lip 2011
Lokalizacja: [KRA] Przeginia D. / Kraków
Wiek: 47
Panda: Misiek 1.1 2003 / od 2004 LPG II gen.
Imię: Romek

Re: Przewody zapłonowe

Numer postu:#10  Postprzez interwojciech » So 23:01, 22 lut 2014

A moim zdaniem nie ma co też przeginać w drugą stronę, tzn. z tym kupowałem w ASO, bo sam dowoziłem do takowego części (chodzi o jedno z ASO na Śląsku) i niekoniecznie były to oryginały, które były sprzedawane klientom za astronomiczne ceny. Najlepiej poradzić się o jakąś dobrą markę i udać się do hurtowni motoryzacyjnej jeśli takową mamy w pobliżu - sklepy również robią niezłe przebicie z częściami. Sam ostatnio w hurtowni dostałem klocki do VW do tyłu za 49zł podczas, gdy na Allegro chodzą po 61 - lepiej ani nie wnikać ile trzeba by jeszcze dołożyć żeby je zakupić w sklepie.
interwojciech
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn 20:59, 27 sty 2014
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 31
Panda: Classic 1.2 69KM
Imię: Wojciech

Re: Przewody zapłonowe

Numer postu:#11  Postprzez bombel » So 23:08, 22 lut 2014

Romix13 napisał(a): a w ASO mogą Ci cokolwiek włożyć i powiedzą że oryginalne :) a sami nie wiedzą albo nie chcą powiedzieć jakiej firmy :P może te u Piotrka akurat jakieś wadliwe się trafiły albo przy zakładaniu coś się podziało.. w każdym razie jeśli po założeniu u mnie jak przyjdzie czas na nie będzie to samo, to pierwszy i ostatni raz je kupiłem. Bo cena jednak nawet jak za oryginały duża.


No ja tam swoje kable dostałem nowiutkie do reki w oryg folii, sam je odpakowałem i byłem przy zakładaniu ich więc ... trzeba o swoje się upominać niestety i pilnować - ale nie każdy ma status "upierdliwego klienta" lub nie chce go mieć i wtedy nie wiadomo co się dzieje - tak to wygląda u nas niestety. A tak to wiadome że możesz zapłacić za oryginalne kable a Ci wsadzą takie np. MM i nawet nie bedziesz wiedział

interwojciech napisał(a):i udać się do hurtowni motoryzacyjnej jeśli takową mamy w pobliżu


masz namiar na jakąś rozsądną hurtownie z częściami moto :?: :P
bombel
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1594
Dołączył(a): Cz 16:50, 08 gru 2011
Lokalizacja: KCH
Wiek: 38
Panda: 1.1 + NOS ;)
Imię: Sebastian

Re: Przewody zapłonowe

Numer postu:#12  Postprzez interwojciech » So 23:37, 22 lut 2014

bombel napisał(a):masz namiar na jakąś rozsądną hurtownie z częściami moto :?: :P

Nie chcę robić reklamy gdzie pracowałem; poza tym hurtownia ta ma dziwną politykę, że kupując u nich jako firma (warsztat, mechanik) dostajemy ok. 50% zniżki (wiadomo, że zależy to od wielkości sprzedaży), a idąc tam "z ulicy" możemy się ostro zdziwić cenami (mając znajomości można brać na kogoś) - no i trzeba wiedzieć co brać. Coś co z firmy X jest w miarę dobrym produktem w postaci filtra powietrza, to już ich wyrobów nie wsadziłbym nigdzie tam, gdzie chodzi o bezpieczeństwo jak np. układ hamulcowy.
interwojciech
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn 20:59, 27 sty 2014
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 31
Panda: Classic 1.2 69KM
Imię: Wojciech

Re: Przewody zapłonowe

Numer postu:#13  Postprzez waisss » Pt 20:18, 14 mar 2014

Stanowczo odradzam przewody firmy NGK. Po 9 tys. przejechanych kilometrów 2 komplety nadają się do kosza (obecny użytkowany od miesiąca) - pękają na potęgę.
waisss
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): Cz 10:10, 12 wrz 2013
Lokalizacja: Oświęcim
Panda: 1.1 Actual
Imię: Maciek

Re: Przewody zapłonowe

Numer postu:#14  Postprzez morpheus1581 » Cz 23:36, 09 mar 2017

Przewody NGK
Temat powyzej dość obficie opisany. Czytałeś?
morpheus1581
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1900
Dołączył(a): N 20:56, 12 paź 2014
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 43
Panda: Była Panda jest Fabia
Imię: Marcin

Re: Przewody zapłonowe

Numer postu:#15  Postprzez mireek55 » Pt 14:05, 10 mar 2017

Witam ja na mojej pandzie 1.1 gaz kupiłem przewody Janmor za jakieś 50zł zrobiłem około 8tyś i na razie jest ok natomiast ngk po miesiącu wymieniłem .
mireek55
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt 9:57, 22 lis 2016
Lokalizacja: kluczbork
Panda: panda2 1.1LPG Aktual
Imię: Krzysiek

Następna strona

Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron