Centralny zamek a pilot

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Numer postu:#16  Postprzez Huczas » Cz 20:09, 17 mar 2011

ee no to fajny bajer :D
Huczas
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1995
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Ruciane-Nida/ Warszawa
Wiek: 36
Panda: 1.2 Dynamic

Numer postu:#17  Postprzez chojraaak » Cz 20:18, 17 mar 2011

moge Wam doradzic prze eksplorujac rynek i rozne modele centralnych jezeli chcecie domykanie szybek to trzeba to okreslic przy zakupie by sprzedawca cos dobral. chodzi o wyjscie przekaznikowe do tej funkcji.
wazna rzecza tez jest sterownik szyb. musi to byc sterwnik ktory wspolpracuje z szybami miska bo podobno te najtansze... to o d*** rozbic bo podobno dzialaja ale nie do konca.
chojraaak
Aktywny
 
Posty: 81
Dołączył(a): Wt 0:56, 18 sty 2011
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 43
Panda: Dynamit

Numer postu:#18  Postprzez w5minut_pl » So 1:25, 19 mar 2011

toudy84 napisał(a): gdzies znalazlem instrukcje kodowania dodatkowych kluczykow jesli posiadam "klucz matke". instrukcja byla do bravo ale

wiecznie pod gore :P

... ale panda to nie bravo. Klucz matka to immo 1 generacji więc całkiem nie ta bajka.
w5minut_pl
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 195
Dołączył(a): So 18:36, 12 mar 2011
Lokalizacja: Łódź
Panda: 1,1 razy 2
Imię: Andrzej

Numer postu:#19  Postprzez chojraaak » So 12:18, 19 mar 2011

nie mowie ze nie :)

zeby sie przekonac trzeba sprawdzic i ewentualnie poszukac innego rozwiazania...

nie upieram sie ze sie uda ta opcja :)
mimo wszystko nie zniechecam sie
chojraaak
Aktywny
 
Posty: 81
Dołączył(a): Wt 0:56, 18 sty 2011
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 43
Panda: Dynamit

Numer postu:#20  Postprzez w5minut_pl » So 14:23, 19 mar 2011

toudy84 napisał(a):mimo wszystko nie zniechecam sie


To tak jak ja. Latem na działce z pomocą kolegi fachowca dodam ten centralny z pilota ale jak sądzę na osobnym sterowniku, i niestety z osobnymi pilotami.

Widziałem że ktoś robi takie sterowniki do VW, a w komplecie prócz sterownika są dwie płytki dające się umieścić wewnątrz oryginalnego kluczyka. Ale do pandy niczego takiego nie spotkałem. Szkoda.

==========================================
Całkiem przypadkiem umkęło mi co by się przedstawić i przywitać wszystkich, co pozwolę sobie uczynić w tym miejscu.
Przyznam też że nie jestem uzytkownikiem a jedynie sympatykiem pandy i zajrzałem tu poczytać troskę. Ale skoro jestem i na dodatek mogę cos podpowiedzieć, to czemu nie. A podpowiadać mogę w zakresie dorabiania kluczy i ewentualnie napraw uszkodzonych wkładów zamków.
w5minut_pl
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 195
Dołączył(a): So 18:36, 12 mar 2011
Lokalizacja: Łódź
Panda: 1,1 razy 2
Imię: Andrzej

Numer postu:#21  Postprzez chojraaak » So 16:39, 19 mar 2011

Tez widzialem zestawy ze scyzorykiem i centralka. Niestety ulozenie klawiszy w ich kluczykach a w kluczyku fiata jest inna. Ale nie niemozliwa ;)

Widzialem tez ze mozna dokupic grot do fiata ale widzialem tylko do starych zamkow fiata.

W jakims manualu tez widzialem sposob na przelozenie immo i grota... ale roznie bywa czasem cos nie pojdzie... mam pewien pomysl jak to wszystko rozwiazac... zobaczmy czy sie sprawdzi :)
chojraaak
Aktywny
 
Posty: 81
Dołączył(a): Wt 0:56, 18 sty 2011
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 43
Panda: Dynamit

Numer postu:#22  Postprzez w5minut_pl » So 21:16, 19 mar 2011

Myślałem żeby może coś takiego dało się zmodyfikować ale to tylko jeśli gość pisze prawdę że sam to robi. Wtedy inna płytka to bułka z masłem, oczywiście dla niego. Jedyny warunek to opłacalność.

http://allegro.pl/sterownik-zamka-vw-sk ... 27550.html

Sam grot jest do kupienia i to jedynie nowy. Te stare to chińskie wynalazki. Nigdy nie spotkałem się żeby w scyzoryku był stary grot klucza.
Co do przekładania chipa to trzeba to robic delikatnie bo jest szklany i dość drogi.
Samo przełożenie do nowego klucza nie jest niczym specjalnie trudnym pod warunkiem że nie ma się dwu lewych rąk. Jak trzeba to mogę zrobic zdjęcia pociętego klucza.

Obrazek

Na zdjęciu grot chiński z lewej i oryginał z prawej. Jeśli ktoś zdecyduje sie na chiński sterownik z pilotami to właśnie tak jak na zdjęciu trzeba dostosować końcówkę właściwego klucza. Mocowanie jest dość rachityczne więc ja polecam wklejenie grotu na jakiś klej dwuskładnikowy.
Ostatnio edytowano N 23:08, 20 mar 2011 przez w5minut_pl, łącznie edytowano 7 razy
w5minut_pl
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 195
Dołączył(a): So 18:36, 12 mar 2011
Lokalizacja: Łódź
Panda: 1,1 razy 2
Imię: Andrzej

Numer postu:#23  Postprzez Vito » So 21:50, 19 mar 2011

Pastylka z immo nie jest szklana a wyjęcie jej jest banalnie proste, to samo tyczy się grota z zwykłego kluczyka, który bez problemu da lekko zmodyfikować by pasował do scyzoryka :)
Vito
Admin na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 4203
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiek: 45
Panda: była - jest pug 508
Imię: Witek

Numer postu:#24  Postprzez w5minut_pl » So 22:46, 19 mar 2011

Vito napisał(a):Pastylka z immo nie jest szklana a wyjęcie jej jest banalnie proste, to samo tyczy się grota z zwykłego kluczyka, który bez problemu da lekko zmodyfikować by pasował do scyzoryka :)


W pandach nie widziałem innych niż szklane, ale może ??. Nie bedę się spierał.
Co do grotów, to w pandach chyba zawsze były klucze grawerowane, a tych nie trzba przerabiać bo mozna poprostu kupić oryginalne czyste i kazać naciąć. Przeróbki zaczynają się gdy zdecydujemy się na chiński scyzoryk bo te faktycznie maja inne mocowania.

Mam nawet odpowiednią fotkę ale nie wiem jak ją dodać :?
w5minut_pl
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 195
Dołączył(a): So 18:36, 12 mar 2011
Lokalizacja: Łódź
Panda: 1,1 razy 2
Imię: Andrzej

Numer postu:#25  Postprzez Vito » So 23:03, 19 mar 2011

Sorry za bezpośredniość, ale nie widziałeś pastylki z kluczyka w Pandzie.
http://pandomaniak.prv.pl/album/kluczyk/index.html zerknij na tą galerie na mojej stronie, wiele ci powie :)
Vito
Admin na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 4203
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiek: 45
Panda: była - jest pug 508
Imię: Witek

Numer postu:#26  Postprzez w5minut_pl » N 2:52, 20 mar 2011

Vito napisał(a):... nie widziałeś pastylki z kluczyka w Pandzie.

Widziałem nawet kilka, takie również. Na szczęście nie upierałem się za mocno przy swoim bo byłby straszny obciach.

W galerii jeśli się nie mylę jest zdjecie pilota z nieoryginalną płytką elektroniki ?
Jak sie dodaje zdjęcia?
w5minut_pl
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 195
Dołączył(a): So 18:36, 12 mar 2011
Lokalizacja: Łódź
Panda: 1,1 razy 2
Imię: Andrzej

Numer postu:#27  Postprzez Vito » N 7:14, 20 mar 2011

Oryginalną płytkę wywaliłem, a w jej miejsce udało mi się wstawić płytke z alarmu to tego wszystkiego wymontowałem z oryginalnego zwykłego kluczyka immo ( wykonane z tworzywa ) oraz grot. Oczywiście grot klucza ma inną końcówkę niż w scyzoryku, ale to nie problem, bo da się samemu lekko wypiłować by wszystko ładnie do scyzoryka pasowało. Dodam, że grot jest z mosiądzu wiec idzie naprawdę fajnie :)


Jak dodać foto pisze w : Regulamin i zasady korzystania z Forum


http://www.pandaclubpolska.pl/forumpcp/ ... .php?t=443
Vito
Admin na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 4203
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiek: 45
Panda: była - jest pug 508
Imię: Witek

Numer postu:#28  Postprzez ma16 » N 18:53, 20 mar 2011

Vito - masz moze wymiary wewnetrzne scyzoryka tzn jakiej wielkosci plytka sie tam zmiesci?
ma16
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1150
Dołączył(a): So 12:38, 25 gru 2010
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 33
Panda: 1,1 2003 - SOLD :(
Imię: Marek

Numer postu:#29  Postprzez Vito » N 19:45, 20 mar 2011

Nie mam ale ostatnio Deacon rozgryzał temat i on chyba ma wymiary :D
Vito
Admin na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 4203
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiek: 45
Panda: była - jest pug 508
Imię: Witek

Numer postu:#30  Postprzez w5minut_pl » Pn 12:28, 21 mar 2011

ma16 napisał(a):jakiej wielkosci plytka

Obrazek
Górna to starszy typ płytki a dolna nowszy, obie z czarnych pilotów.
Zdjęć niebieskiego ani tych najnowszych nie mam.
w5minut_pl
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 195
Dołączył(a): So 18:36, 12 mar 2011
Lokalizacja: Łódź
Panda: 1,1 razy 2
Imię: Andrzej

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości