montaż wspomagania - robił ktoś ?

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Numer postu:#46  Postprzez sabath21 » N 18:19, 27 mar 2011

Podłączałem bez tych dwóch przewodów CAN i wspomaganie nie działało. City narazie nie działa, wyświetlacz mryga. Pande mam z 2003 roku. Jestem na 90% przekonany, ze city bedzie dzialac po osiowaniu. Mryga licznik dlatego, że widzi nieznane urządzenie ale wspomaganie pobiera sobie informację o pracującym silniku. Kiedy zakładałem nowy licznik, swiecila się miedzy innymi kontrolka od wspomagania. Pojechalem do ASO i powiedzialem co maja mi wylaczyc przy osiowaniu. Jak znajde troche czasu i odloze pare groszy to podjade zrobic to osiowanie ;-).
sabath21
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Kielce
Wiek: 37
Panda: 1.1 Actual 150hp

Numer postu:#47  Postprzez guzik23 » N 18:52, 27 mar 2011

Ok dzięki za info bo jutro bede przy tym grzebał.
Z twoich doswiadczen wynika że sterownik wspom. wspolpracuje z body bez osiowania wiec to już jakaś informacja.
Daj znać jak uda ci sie odpalić City na osiowaniu ale wiele osob twierdziło ze to niemożliwe w pierwszych wersjach Pandy z silnikiem 1.1, ale może wszyscy powtarzają zasłyszaną bzdurę (często tak sie dzieje na forach).
Ja na razie podłącze bez city, nie mam tez tego panela z przyciskiem CITY ale z tego co widze na schemacie to zwykly styk do masy wiec można zrobić to z byle czego i po prostu zamontować na starej zaślepce. Szkoda mi 60zł na ten panel bo tyle wołają na allegro.
Nie napisałeś jednej rzeczy, czy siła wspomagania maleje wraz ze wzrostem prędkosci ale założe się że tak, mimo że City masz nieaktywne.
guzik23
Bywalec
 
Posty: 181
Dołączył(a): Cz 15:57, 24 lut 2011
Lokalizacja: Kończyce
Wiek: 43
Panda: 1.1 Actual

Numer postu:#48  Postprzez sabath21 » N 19:21, 27 mar 2011

Tak własnie mysle, ze to bzdura co ludzie pisza. Choc nigdy sie nie powinno byc pewnym wszystkiego. Mam nadzieje ze to nie prawda. Hmm podlaczyc do body i tak musisz zeby wspomaganie zaskoczylo ;) Powiem Ci, ze sila wspomagania prawdopodobnie maleje poniewaz ciezej sie kreci przy wiekszej predkosci ale nie wiem czy to zalezy wlasnie od tej automatycznej regulacji czy po prostu od praw fizyki ;) Jesli chodzi jeszcze o to czy body wspolpracuje to tak na logike musi w sumie bo wspomaganie dostaje od body 2 informacje przez szyne CAN. 1. sygnal ze silnik pracuje. 2. predkosc pojazdu (?).
sabath21
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Kielce
Wiek: 37
Panda: 1.1 Actual 150hp

Numer postu:#49  Postprzez guzik23 » N 19:27, 27 mar 2011

Oryginalnie jest tak jak piszesz i pewnie u ciebie tez tak jest jesli odczuwasz wiekszy opor przy wiekszej predkosci.
Mi to City do niczego nie potrzebne bo jak sam sie pewnie już przekonałeś normalne wspomaganie jest w zupełnosci wystarczające do komfortowego parkowania. City to tylko taki bajer Fiata żeby sie wyróżnić wsród konkurencji.
Parę lat jezdziłem puntem II z City i nigdy go nie włączałem bo nie było po co.
guzik23
Bywalec
 
Posty: 181
Dołączył(a): Cz 15:57, 24 lut 2011
Lokalizacja: Kończyce
Wiek: 43
Panda: 1.1 Actual

Numer postu:#50  Postprzez sabath21 » N 19:42, 27 mar 2011

A wlasnie jeszcze jedna wazna informacja ;) w wersji ze wspomaganiem na maglownicy są 3 obroty kierownicą a bez wsp. sa 4 obroty ;-) Troszke wiecej sie trzeba nakrecic ale to w ogole nie przeszkadza.
sabath21
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Kielce
Wiek: 37
Panda: 1.1 Actual 150hp

Numer postu:#51  Postprzez guzik23 » Śr 20:20, 30 mar 2011

U mnie też wspomaganie juz działa.
Przy montażu było trochę niuansów ale jak sie coś robi pierwszy raz to zawsze coś wyskoczy.
Ogólnie potrzeba z 5h czasu, pare kluczy, lutownica, nowe bezpieczniki i grube kable (nie miałem oryginalnych wiązek kablowych).
Miga wyswietlacz ale to normalne po podłaczeniu nowego ustrojstwa do body, na osiowanie na razie sie nie wybieram ale może kiedyś.
guzik23
Bywalec
 
Posty: 181
Dołączył(a): Cz 15:57, 24 lut 2011
Lokalizacja: Kończyce
Wiek: 43
Panda: 1.1 Actual

Numer postu:#52  Postprzez kazik79 » Cz 21:42, 30 cze 2011

odgrzeję trochę kotleta ...
nie ukrywam, że pewnie wezmę się niedługo za dokładanie wspomagania ale nurtują mnie 3 pytania, a mianowicie:
1. czy podejdzie kolumna z anglika ? - na necie są po 200-300PLN więc prawie za grosze
2. kolumny ze wspomaganiem mają regulowaną wysokość położenia, a w moim bolidzie jest kierownica bez regulacji, a co za tym idzie plastik pod kierą nie ma wycięcia na tą rączkę - trzeba ją zakładać czy można ustawić w kierownicę w 1 położeniu i założyć stary plastik
3. co z zużyciem prądu, wersje z wspomaganiem miały większy alternator - trzeba go wymieniać czy seryjny da radę doładować aku - szczególnie w zimę
kazik79
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz 21:44, 02 cze 2011
Lokalizacja: Radomsko
Wiek: 44
Panda: 1.1 MPI

Numer postu:#53  Postprzez Kiki » N 18:05, 03 lip 2011

Sam nie montowałem wspomagania z anglika ale osoba od której kupiłem poradnik montażu - naprawdę pomocny człowiek - powiedział mi że częsci podejdą ale coś sie tam nie mieści i trzeba naginać w desce rozdzielczej pod kierownicą. Podobno trzeba wygiąć porządnie jakiś wzmacniający deske element i nie zawsze to sie udaje, można sobie zniszczyć wnętrze auta. Dlatego kupiłem wersje europejską wspomagania. Da się kupić już poniżej 500zł cały komplet.
Co do plastika to raczej nie podejdzie ten nasz stary, chyba że calkowicie odkreci sie tą rączke, ale to chyba nie jest takie proste z tego co pamietam.
Co do alternatora to da radę ten standardowy, wspomaganie włacza sie pełną mocą tylko przy parkowaniu, w czasie normalnej jazdy gdy akumulator ładuje sie najszybciej wspomaganie prawie w ogóle nie pobiera prądu.
Montaż z tą instrukcją krok po kroku z allegro jest banalnie prosty i nawet bez żadnej wiedzy mechaniczno-elektrycznej można to zrobić w wolne popołudnie.
Jeżdze tak już miesiąc i wszystko działa super, miga mi tylko wskaznik kilometrów bo szkoda mi 60zł na osiowanie :) Jakby ktoś miał pełną wersje FES 3.0 to chętnie dam na flaszke za podpiecie pod moją pandzie :)
Kiki
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 148
Dołączył(a): N 16:50, 03 lip 2011
Lokalizacja: Gliwice-Zabrze-Żernica
Wiek: 36
Panda: 1.1
Imię: Tomek

Numer postu:#54  Postprzez Zwierzak » N 18:37, 03 lip 2011

Uderzaj do Wojtassssalg na Śląsku w sprawie osiowania :) do mnie masz daleko
Zwierzak
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 2014
Dołączył(a): Wt 17:01, 19 kwi 2011
Lokalizacja: Inowrocław
Wiek: 38
Panda: Actual 1,1 2007

Numer postu:#55  Postprzez zamberek » N 18:50, 03 lip 2011

To Wojtas i Ty Zwierzak osiujecie misiaki?? nie trzeba już do ASO jechać???
zamberek
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 701
Dołączył(a): Śr 23:50, 01 cze 2011
Lokalizacja: Grajewo/Warszawa
Wiek: 36
Panda: '05 1.1 VAN LPG
Imię: Maciek

Numer postu:#56  Postprzez Zwierzak » N 19:44, 03 lip 2011

Nie trzeba :) FES radzi sobie całkiem dobrze :)
Zwierzak
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 2014
Dołączył(a): Wt 17:01, 19 kwi 2011
Lokalizacja: Inowrocław
Wiek: 38
Panda: Actual 1,1 2007

Numer postu:#57  Postprzez zamberek » Pn 14:22, 04 lip 2011

ajj czemu Wy wszyscy tak daleko mieszkacie :( nadejdzie taki czas że zmienię licznik i będę musiał jechać do ASO :( wogóle nie wiem czy są tak zdolni to zrobić :P
zamberek
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 701
Dołączył(a): Śr 23:50, 01 cze 2011
Lokalizacja: Grajewo/Warszawa
Wiek: 36
Panda: '05 1.1 VAN LPG
Imię: Maciek

Numer postu:#58  Postprzez elitspro » Pn 19:53, 04 lip 2011

Maćku. kupujemy kabelek na spółkę i będziemy też sobie osiować ;)
elitspro
Fanatyk na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 724
Dołączył(a): Pt 10:49, 11 lut 2011
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 32
Panda: 1.1 Blue FL

Numer postu:#59  Postprzez Chylak01 » Wt 13:52, 05 lip 2011

Koledzy mam taki problem chciał bym zamontować sobie wspomaganie ale mój body prawdopodobnie nie ma opcji podłączenia i takie tu moje pytanie czy można jakoś wymienić body na takie co bedzie możliwość podłączenia wspomagania ??
Chylak01
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 229
Dołączył(a): Śr 18:42, 20 kwi 2011
Lokalizacja: Iława
Wiek: 37
Panda: 1.1

Numer postu:#60  Postprzez sabath21 » Wt 13:55, 05 lip 2011

Skąd wiesz, że nie ma? Założe się, że ma ale nie jest aktywowane tak jak we wszystkich wersjach bez wspomagania. Podłączasz się pod oryginalne wiązki i wspomaganie działa ale wyświetlacz mryga. Trzeba wtedy jechać do ASO i włączyć obsługę wspomagania w body.
sabath21
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Kielce
Wiek: 37
Panda: 1.1 Actual 150hp

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron