Miganie wyświetlacza

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Re: Miganie wyświetlacza

Numer postu:#46  Postprzez JaceK » Wt 20:32, 11 paź 2016

Jak poprawnie wyosiujesz to Ci zgaśnie ta kontrolka otwartych drzwi. Kontrolka będzie działać późnej z krańcówek które masz zamontowane w słupkach drzwi.
PCP
JaceK
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1969
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 42
Panda: 1.2 Dynamic Full Opcja
Imię: Jacek

Re: Miganie wyświetlacza

Numer postu:#47  Postprzez JargoV » Wt 23:17, 11 paź 2016

Komputer nie powinien w takiej sytuacji wariować, sygnał dla kontrolki jest pobierany tylko z kaset zamków i idzie bezpośrednio do body. Krańckówki w słupkach są podpinane bezpośrednio pod lampkę. Nie wiem jak to teraz dokładnie wygląda, ale czy w MESie jesteś w stanie sprawdzić sygnały z pozostałych drzwi?
JargoV
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): N 0:43, 22 lis 2015
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 27
Panda: Panda II 1.1 2009r
Imię: Jarek

Re: Miganie wyświetlacza

Numer postu:#48  Postprzez Albercik » Śr 9:57, 12 paź 2016

JargoV napisał(a):Komputer nie powinien w takiej sytuacji wariować, sygnał dla kontrolki jest pobierany tylko z kaset zamków i idzie bezpośrednio do body. Krańckówki w słupkach są podpinane bezpośrednio pod lampkę.


No właśnie o to chodzi, że kolega nie ma centralnego, więc obstawiam, że nie ma też krańcówek w drzwiach (kasetach), a nawet jeśli to pewnie nie podłączone. Dlatego świeci się kontrolka otwartych drzwi, bo po prostu nie ma czujnika...
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Miganie wyświetlacza

Numer postu:#49  Postprzez JargoV » Śr 10:35, 12 paź 2016

Właśnie to mam na myśli, u mnie była taka sama sytuacja osprzętu i żadna kontrolka się nie świeciła. Zadziałała ona dopiero po dołożeniu centralnego. Więc przyczyny mogą być dwie, albo proxy nie ogarnęło się do końca, albo z czujnikami jest jakaś druciarnia. Na start spróbował bym jeszcze raz osiowanie. ;)
JargoV
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): N 0:43, 22 lis 2015
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 27
Panda: Panda II 1.1 2009r
Imię: Jarek

Re: Miganie wyświetlacza

Numer postu:#50  Postprzez Albercik » Śr 11:10, 12 paź 2016

Jarek, a może w Twoim liczniku nie było włączonej/uaktywnionej kontrolki drzwi?

najprościej zbadać czy a) są krańcówki w kasetach, b) jak są to czy działają prawidłowo w taki sposób:
- wziąć multimetr,
- odkręcić plastik przy dźwigni otwierania maski (jedna baaaardzo długa śruba na krzyżak),
- rozpiąć szare złącze z niebieskim zapięciem (D30A)
- sprawdzić czy jest pin nr 5 po stronie drzwi,
- sprawdzić czy jest pin nr 5 po stronie deski,
- multimetrem sprawdzić czy na pinie 5 po stronie drzwi (jeśli jest) jest sygnał masy przy otwartych drzwiach,
- multimetrem sprawdzić czy na pinie 5 po stronie drzwi (jeśli jest) jest sygnał masy przy zamkniętych drzwiach,

jeśli masa jest na pinie 5 cały czas to albo krańcówka zepsuta, albo jest zwarcie w instalacji.
jeśli masy nie ma w żadnej pozycji drzwi - krańcówka jest uszkodzona, instalacja przerwana, albo nie ma krańcówki wcale.
jeśli nie ma w ogóle pinu 5 - nie ma instalacji do krańcówki i prawdopodobnie nie ma też krańcówki.
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Miganie wyświetlacza

Numer postu:#51  Postprzez JargoV » Cz 1:49, 13 paź 2016

Była włączona od razu po założeniu emotiona, tylko nie miało co jej aktywować. Dopiero po dołożeniu centralnego zaczęła wskazywać otwarte drzwi. Więc pozostaje sprawdzić krańcówki tak jak napisałeś, bo mogą one być w kasetach pomimo braku centralnego, lub przeprowadzić jeszcze raz proxy, bo z tym też lubią się czasem dziwne rzeczy dziać.
JargoV
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): N 0:43, 22 lis 2015
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 27
Panda: Panda II 1.1 2009r
Imię: Jarek

Re: Miganie wyświetlacza

Numer postu:#52  Postprzez MateuszLDZ » Cz 15:19, 13 paź 2016

LIcznik osiowałem raz jeszcze. Ponownie zakończony sukcesem, lecz kontrolka otwartych drzwi świeci nadal.
W MES gdy podglądam stan czujników to wszystkie drzwi widzi jako zamknięte.
Nie mam teraz możliwości czasowych, aby posprawdzać wiązkę. Może w weekend coś popatrzę :)
MateuszLDZ
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 20
Dołączył(a): Cz 17:30, 04 lut 2016
Lokalizacja: Łódź
Panda: Panda Frankenstein 1.1MPI --> 1,2 16V
Imię: Mateusz

Poprzednia strona

Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości