Jaki Emotion?

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Re: Jaki Emotion?

Numer postu:#46  Postprzez Goodman » So 19:14, 07 mar 2015

Goodman
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 71
Dołączył(a): Cz 22:10, 05 mar 2015
Lokalizacja: Jastrzębie - Zdrój
Panda: II Dynamic
Imię: Robert

Re: Jaki Emotion?

Numer postu:#47  Postprzez Romix13 » So 23:41, 07 mar 2015

Już pisałem wiele razy, że ten z ...896 ja mam :) u mnie był 7x osiowany i dop.za 8ym razem inną wersją FESa poszło. Dodam tylko że mam wersję "bida" z 2003r.
Ale masz dynamica i nie ma reguły. Mimo to zaryzykowałbym tamten po liftingu wziąść o ile Ci się wygląd tarcz podoba :ok: 250 to dobra cena jak za nowy, zwykle gość chce 300.
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości popcornu
==► Mój PANDOLOT ◄==
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW :)
Romix13
Wesoły Tramdriver
Avatar użytkownika
 
Posty: 4036
Dołączył(a): N 19:48, 17 lip 2011
Lokalizacja: [KRA] Przeginia D. / Kraków
Wiek: 47
Panda: Misiek 1.1 2003 / od 2004 LPG II gen.
Imię: Romek

Re: Jaki Emotion?

Numer postu:#48  Postprzez Goodman » N 9:36, 08 mar 2015

Romix13 napisał(a):Już pisałem wiele razy, że ten z ...896 ja mam :) u mnie był 7x osiowany i dop.za 8ym razem inną wersją FESa poszło. Dodam tylko że mam wersję "bida" z 2003r.
Ale masz dynamica i nie ma reguły. Mimo to zaryzykowałbym tamten po liftingu wziąść o ile Ci się wygląd tarcz podoba :ok: 250 to dobra cena jak za nowy, zwykle gość chce 300.


Dzięki za pomoc. Zegary mimo wszystko wolałbym "swoje" .
Zaczekam może pojawi się jakiś licznik bardziej "bezpieczny" . Tamte wszystkie widziałem są cyklicznie wystawiane nonstop.
Ciekawe skąd je mają.
Pozdrawiam,
Robert
Goodman
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 71
Dołączył(a): Cz 22:10, 05 mar 2015
Lokalizacja: Jastrzębie - Zdrój
Panda: II Dynamic
Imię: Robert

Re: Jaki Emotion?

Numer postu:#49  Postprzez Goodman » Wt 11:20, 24 mar 2015

Dreamcatcher napisał(a):
Kiki napisał(a):Stare softy mają chyba to do siebie że nie pamietają ustawien. Tzn po zgaszeniu auta trzeba od nowa ustawiać interesującą nas pozycje bo zawsze jest domyślna. Jesli w nowszych licznikach ustawimy np srednie spalanie to ono zawsze tam bedzie nawet jak nie jezdzimy autem tydzien :)

Ciekawe gdzie przebiega granica. Mój dynamic, wg. EPEra grudzień 2004, pamięta ostatnio używaną pozycję. Testowałem na chwilowym spalaniu.


U mnie jest tak , że nie zapamiętuje ostatniej pozycji czyli np"chwilowego spalania" .
Najpierw data . Potem trzeba wstukać chwilowe spalanie.
Może to można ustawić? Ciekawe jest też to ,że wczoraj pojawiły się "rozlania" od spodu tak jak by się rozlał wyświetlacz i poszły trzy pomarańczowe igły od spodu wyświetlacza. Po chwili wszystko znikło.
Goodman
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 71
Dołączył(a): Cz 22:10, 05 mar 2015
Lokalizacja: Jastrzębie - Zdrój
Panda: II Dynamic
Imię: Robert

Re: Jaki Emotion?

Numer postu:#50  Postprzez JaceK » Wt 12:30, 24 mar 2015

Goodman napisał(a):
Dreamcatcher napisał(a):
Kiki napisał(a):Stare softy mają chyba to do siebie że nie pamietają ustawien. Tzn po zgaszeniu auta trzeba od nowa ustawiać interesującą nas pozycje bo zawsze jest domyślna. Jesli w nowszych licznikach ustawimy np srednie spalanie to ono zawsze tam bedzie nawet jak nie jezdzimy autem tydzien :)

Ciekawe gdzie przebiega granica. Mój dynamic, wg. EPEra grudzień 2004, pamięta ostatnio używaną pozycję. Testowałem na chwilowym spalaniu.


U mnie jest tak , że nie zapamiętuje ostatniej pozycji czyli np"chwilowego spalania" .
Najpierw data . Potem trzeba wstukać chwilowe spalanie.
Może to można ustawić? Ciekawe jest też to ,że wczoraj pojawiły się "rozlania" od spodu tak jak by się rozlał wyświetlacz i poszły trzy pomarańczowe igły od spodu wyświetlacza. Po chwili wszystko znikło.


U mnie też nie zapamiętuje... U mnie najpierw jest Track1 bo radio się włącza po CAN. Ten typ tak już niestety ma i nikomu nie zapamiętuje ( u teścia w Nowym Bravo 2007 zapamiętuje ostatnią pozycję ) :swir: Mówimy tu o Emotionie....

Co do licznika wersji dynamit to już nie pamiętam dokładnie czy pamiętał czy nie.... bo to bardzo dawno było jak miałem fabryczny dynamit.
PCP
JaceK
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1969
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 42
Panda: 1.2 Dynamic Full Opcja
Imię: Jacek

Re: Jaki Emotion?

Numer postu:#51  Postprzez AdaMs » Wt 16:29, 24 mar 2015

U mnie zapamiętuje ostatnią pozycje, tylko że przy zapłonie zawsze mam datę. I jeżeli ostatnio miałem chwilowe spalanie, to po pierwszym kliknięciu na trip mam chwilowe spalanie. Nie musze przewijać całej listy.
AdaMs
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2235
Dołączył(a): Śr 11:34, 22 gru 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 33
Panda: Zuza 1.2 69KM (PIII)
Imię: Mateusz

Re: Jaki Emotion?

Numer postu:#52  Postprzez JaceK » Wt 17:09, 24 mar 2015

No to o tym właśnie pisze. Jeden klik i juz :-)
PCP
JaceK
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1969
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 42
Panda: 1.2 Dynamic Full Opcja
Imię: Jacek

Re: Jaki Emotion?

Numer postu:#53  Postprzez Regis » Wt 17:25, 24 mar 2015

u mnie w 100HP to samo :) Pamięć jest, aczkolwiek gdy nie jeździłem przez weekend i samochód stał nie odpalany to wyzerowało ustawienie.
Regis
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 759
Dołączył(a): Pt 10:09, 05 gru 2014
Lokalizacja: Nowy Targ
Wiek: 35
Panda: Megane II 3d 2.0 16V
Imię: Łukasz

Re: Jaki Emotion?

Numer postu:#54  Postprzez ksys » So 10:50, 04 kwi 2015

Witam a tak z innej beczki, bo cały czas mówicie o licznikach nowych. Czy jak kupię używkę to będzie to samo? montaż, osiowanie i będzie ok?
Ostatnio edytowano So 12:07, 04 kwi 2015 przez Romix13, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawiono literówkę. Pkt.11 Reg.Forum
ksys
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): N 12:20, 14 gru 2014
Lokalizacja: dg
Panda: 1.1 2004
Imię: Krzysztof

Re: Jaki Emotion?

Numer postu:#55  Postprzez Dreamcatcher » So 11:54, 04 kwi 2015

Prawdopodobnie trzeba będzie też u kogoś aktualny przebieg ustawić. MultiEcuScan umożliwia tylko przesunięcie w górę. Nie da się nim zaniżyć przebiegu.
Dreamcatcher
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 2047
Dołączył(a): Śr 15:21, 06 kwi 2011
Lokalizacja: Sanok
Panda: 1.3 JTD
Imię: ...

Re: Jaki Emotion?

Numer postu:#56  Postprzez Romix13 » So 12:08, 04 kwi 2015

ksys napisał(a):Witam a tak z innej beczki, bo cały czas mówicie o licznikach nowych. Czy jak kupię używkę to będzie to samo? montaż, osiowanie i będzie ok?


Tak dokładnie trzeba zrobić osiowanie i ustawić właściwy przebieg, z tym że kupujesz licznik o mniejszym a nie większym przebiegu niż masz obecnie, ponieważ w programie przesuwasz przebieg tylko w przód :) używka musi być z benzyniaka nie z diesla jeśli masz benzyniaka. Więcej szczegółów było już na forum na ten temat.
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości popcornu
==► Mój PANDOLOT ◄==
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW :)
Romix13
Wesoły Tramdriver
Avatar użytkownika
 
Posty: 4036
Dołączył(a): N 19:48, 17 lip 2011
Lokalizacja: [KRA] Przeginia D. / Kraków
Wiek: 47
Panda: Misiek 1.1 2003 / od 2004 LPG II gen.
Imię: Romek

Re: Jaki Emotion?

Numer postu:#57  Postprzez ksys » So 13:54, 04 kwi 2015

Dziękuję za info, mnie przebieg nie dotyczy:) na moim wyświetlaczu są już kreski zamiast przebiegu, tak jak w tym filmiku : https://www.youtube.com/watch?v=09HeMe3xAaw
więc i tak licznik wyzeruję jak już będzie u mnie. Tylko teraz nie mogę przeglądu zrobić, bo nie ma przebiegu i nie chcą zrobić:)
a na marginesie, jak już będę zerował to może ustawić taki jak ma silnik przelatane?
silnik mam wymieniony na taki co ma 77tys przebiegu obecnie, to może i tyle ustawić na wyświetlaczu?

który będzie dobry?
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... -2-mt-0113
Ostatnio edytowano So 14:02, 04 kwi 2015 przez ksys, łącznie edytowano 1 raz
ksys
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): N 12:20, 14 gru 2014
Lokalizacja: dg
Panda: 1.1 2004
Imię: Krzysztof

Re: Jaki Emotion?

Numer postu:#58  Postprzez Dreamcatcher » So 15:03, 04 kwi 2015

Zależy co było wpisane na poprzednim przeglądzie. Żeby potem nie było, że coś zafałszowane.
Dreamcatcher
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 2047
Dołączył(a): Śr 15:21, 06 kwi 2011
Lokalizacja: Sanok
Panda: 1.3 JTD
Imię: ...

Re: Jaki Emotion?

Numer postu:#59  Postprzez ksys » So 16:46, 04 kwi 2015

Eee, i co mi zrobią? każą auto zezłomować bo nie wyświetla przebiegu? czy jak będzie zerowy w nowym liczniku czy tam jakikolwiek inny to nie podbiją? czy mam kupić nowy licznik i ustawić prawdziwy przebieg ale znowu wyjdą wtedy kreski:) więc jak widzisz nie ma znaczenia co było na poprzednim, bo najwyżej im wyskoczy że cofnięty i powiem że wymieniony, tak czy siak wg. nowych przepisów nie ma wyjścia dobrego z tej sytuacji. Tak to już wygląda jak przepisy zderzą się z rzeczywistością.
Wracając do tematu, mógłby ktoś wyjaśnić mi z linku wcześniej który będzie dobry? czy wszystkie są dobre?

Wywnioskowałem po poszukiwaniach że numer 51711237 będzie z 1.2benzyna i powinien pasować, jak ktoś może potwierdzić to bardzo proszę, we wtorek jadę odebrać, i zawsze mogę zmienić wybór jeśli powiecie aby brać inny.
pozdrawiam.
ksys
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): N 12:20, 14 gru 2014
Lokalizacja: dg
Panda: 1.1 2004
Imię: Krzysztof

Re: Jaki Emotion?

Numer postu:#60  Postprzez olo 1 » So 20:59, 04 kwi 2015

Niestety tak oślęta przepisy zmieniły, że diagnosta wpisuję stan licznika a nie przebieg. Czyli cały krzyk o cofanie liczników na próżno. Powinien mieć możliwość dowolnego wpisu, ale to we wtorek mogę dopiero sprawdzić. Jeśli licznik chcesz do przeglądu to bierz byle co, jeśli na moda to każdy będzie dobry. Warunki podstawowe to po wymianie osiowanie, licznik powinien być od odpowiedniej wersji silnikowej z przebiegiem wyższym,(ja miałem nowy zakładany),oraz posiadać soft młodszy lub równy rocznikowo. Jak widać po nas nawet od Punto podejdzie.
olo 1
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1773
Dołączył(a): Wt 21:38, 29 kwi 2014
Lokalizacja: Wałbrzych
Panda: "Błękitna" 1.2 Dynamic
Imię: Olek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron