Klamka elektryczna bagażnika.

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Re: Klamka elektryczna bagażnika.

Numer postu:#121  Postprzez witia_2005 » So 8:32, 16 mar 2013

gumis napisał(a):Wilgoć zawsze znajdzie sobie dojście, wystarczy lekka nieszczelność. Guma z czasem parcieje.


Ale tego mi nie musisz tłumaczyć, bo to oczywista sprawa. Są to wiadomości z zakresu szkoły podstawowej. Konkretnie interesuje mnie odpowiedź od osób, które wymieniały ten wyłącznik na inny, co miał zniszczone, że przestał działać. Bo jak patrze na listwy w necie i te do których dorabiają microswitch to ich budowa różni się od mojej. Więc pytanie czy poprawili tą listwę i mocowanie przełącznika czy są różne w zależności od tego czy mają ruchomą klamkę czy nie.

Obrazek

Tak to u mnie wygląda. Ściągnij sobie z : http://www.fiatpanda.org.pl/plikownia.h ... elect&id=1 a zobaczysz, że środek listwy z mocowaniem microswitch-a jest inny.
witia_2005
Aktywny
 
Posty: 96
Dołączył(a): Pt 21:16, 28 gru 2012
Lokalizacja: małopolska
Panda: 1.2 dynamic

Re: Klamka elektryczna bagażnika.

Numer postu:#122  Postprzez bambrys » Pt 21:16, 19 kwi 2013

Panowie prześledziłem cały dział ale dalej nie wiem o co chodzi. Dołożyłem centralkę i siłownik do drzwi i wszystko ok. Zakupiłem zamek z siłownikiem do klapy , wszystkie wtyczki są , podpiełem wszystko do zamka , brak tylko pinu do elektrycznej klamki ale jej nie chce bo wystarczy mi tylko otwieranie pilotem za pomocą dodatkowego kanału w centralce. I tak podpiełem dodatkowy kanał do białego kabla w brązowej wtyczce ale nie działa. Zwierzak jeszcze tam coś modził w innych wtyczkach ale już nie wiem kompletnie o co chodzi. Jak by ktoś mógł łopatologicznie wytłumaczyć co i gdzie jeszcze podpiąć będę wdzięczny.
Obrazek
bambrys
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 329
Dołączył(a): Wt 13:57, 28 gru 2010
Lokalizacja: Nisko
Wiek: 39
Panda: 1,1 Olimpic klima gaz BRC
Imię: Dawid

Re: Klamka elektryczna bagażnika.

Numer postu:#123  Postprzez bambrys » Cz 15:30, 25 kwi 2013

Ok odpowiem sobie sam no i po radach Zwierzaka . Klapa pięknie śmiga . Biały kabel jeżeli jest w brązowej kostce razem z pinem to należy go wyjąć no i podłączyć pod dodatkowy kanał przy centralce . Jeżeli jest on wpięty to niestety nie działa klapa .
Obrazek
bambrys
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 329
Dołączył(a): Wt 13:57, 28 gru 2010
Lokalizacja: Nisko
Wiek: 39
Panda: 1,1 Olimpic klima gaz BRC
Imię: Dawid

Re: Klamka elektryczna bagażnika.

Numer postu:#124  Postprzez guzik23 » Pn 12:50, 23 gru 2013

Witam
Mam kupioną listwę z klamką elektryczną tzn z microswitchem. Czy musze kupować centralny zamek do klapy czy można z jakiegoś uniwersalnego przerobić ? Mam tego z 5 sztuk po starych autach.
guzik23
Bywalec
 
Posty: 181
Dołączył(a): Cz 15:57, 24 lut 2011
Lokalizacja: Kończyce
Wiek: 43
Panda: 1.1 Actual

Re: Klamka elektryczna bagażnika.

Numer postu:#125  Postprzez Dorian1.1 » Pn 13:39, 23 gru 2013

guzik23 napisał(a):Witam
Mam kupioną listwę z klamką elektryczną tzn z microswitchem. Czy musze kupować centralny zamek do klapy czy można z jakiegoś uniwersalnego przerobić ? Mam tego z 5 sztuk po starych autach.


spójrz w manuale tam jest opisane co i jak podłączyć na uniwersalu twoim guzikiem jest ten w listwie bagażnika
Za kierownicą Pandy życie staje sie piekniejsze:-)
Niebiesko-biały znikający punkt... Spokojnie to tylko ja i moja Pandzia:-)
http://www.facebook.com/PandapoBydgosku Zapraszam

MES, ELM, KKL i wiedza zawsze pod ręką jesteś w Bdg kontaktuj się :)
Dorian1.1
Wieczny Szperacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1892
Dołączył(a): N 21:59, 09 wrz 2012
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 29
Panda: 1.1 54km van 2004r
Imię: Dorian

Re: Klamka elektryczna bagażnika.

Numer postu:#126  Postprzez guzik23 » Wt 12:18, 24 gru 2013

Przeczytałem wątek i wątek zwierzaka. I z tego co rozumiem to bez wymiany kasety nie działa potem otwieranie z kluczyka tak jak powinno stąd moje pytanie. Chce mieć tak jak w oryginale czyli przy otwartym centralnym możliwość otwarcia klamką z tyłu, przy zamkniętym brak możliwości. Do tego niezależne otwarcie z kluczyka. Czy da się to zrobić na uniwersalnym siłowniku i bez kasety z centralem ?
guzik23
Bywalec
 
Posty: 181
Dołączył(a): Cz 15:57, 24 lut 2011
Lokalizacja: Kończyce
Wiek: 43
Panda: 1.1 Actual

Re: Klamka elektryczna bagażnika.

Numer postu:#127  Postprzez guzik23 » Pt 21:55, 03 sty 2014

Nikt nie pomoże?
Tak w ogóle jak to działa... gdy jest otwarty centralny to podawane jest zasilanie na klameczke a jak zamknięty to jest odcięte i nie można otworzyć ? Jeśli tak to teoretycznie dałoby się to zrealizować na samej elektronice bez żadnego siłownika....
guzik23
Bywalec
 
Posty: 181
Dołączył(a): Cz 15:57, 24 lut 2011
Lokalizacja: Kończyce
Wiek: 43
Panda: 1.1 Actual

Re: Klamka elektryczna bagażnika.

Numer postu:#128  Postprzez michal.ol1 » Pt 23:51, 03 sty 2014

Zamek z siłownikiem być musi, bo naciśnięcie klamki w klapie daje tylko impuls, a raczej zwiera do masy. Kluczykiem otworzysz klapę zawsze, nawet przy zamkniętym centralnym. U mnie klamka niestety nie działa, ten sam przypadek co u Deacon'a i Zwierzaka, a nie mam czasu i umiejętności z tym kombinować :/
michal.ol1
Specjalista
 
Posty: 345
Dołączył(a): Śr 17:07, 26 cze 2013
Lokalizacja: Chiny
Panda: 1.3 MultiJet
Imię: Michał

Re: Klamka elektryczna bagażnika.

Numer postu:#129  Postprzez Kiki » N 11:06, 19 sty 2014

Wklejam zdjecie kolegi z postu wyzej:
http://img819.imageshack.us/img819/8893/dsc93192222.jpg
Mam tylko tą kostkę z prwej strony, z kablem czarnym i białym. Kolega ma jeszcze jedną w okolicach silniczka wycieraczek ktorej u mnie nie ma. Chciałbym uniknać przeciągania kabli przez cale auto, bo z tego co widzę przepchanie kabli przez klapę to będzie jakiś koszmar, dwa małe otwory, do tego zakręt po drodzę, trudno mi sobie wyobrazić jak to zrobić...
Czy te dwa w kostce prawej ( od czego ona jest?) można wykorzystać i wystarczą do wysterowania zamka centralnego jesli po drugiej stronie przepne je na sterownik mojego centrala (fabryczny) ?
Po co tam jeszcze krancówki ? w wiekszosci zamków uniwersalnych nie są potrzebne...
Kiki
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 148
Dołączył(a): N 16:50, 03 lip 2011
Lokalizacja: Gliwice-Zabrze-Żernica
Wiek: 36
Panda: 1.1
Imię: Tomek

Re: Klamka elektryczna bagażnika.

Numer postu:#130  Postprzez michal.ol1 » N 14:54, 19 sty 2014

Jeśli masz oryginalny (lub zamiennik) zamek z siłownikiem (i automatycznie z krańcówką) to te kostke z biało-czarnymi kabelkami podpinasz do siłownika, a krańcówkę do kostki z kabelkiem brązowym i jakimiś jeszcze, nie pamiętam :) niemożliwe, żebyś jej nie miał, skoro masz te od siłownika zamka.
Krańcówka w zamku daje info czy jest otwarty czy zamknięty.
michal.ol1
Specjalista
 
Posty: 345
Dołączył(a): Śr 17:07, 26 cze 2013
Lokalizacja: Chiny
Panda: 1.3 MultiJet
Imię: Michał

Re: Klamka elektryczna bagażnika.

Numer postu:#131  Postprzez OsiemKilo » N 16:46, 19 sty 2014

Jeżeli masz tylko jedną kostkę to jest od krańcówki i tyle.
https://driiive.com/8kilo/FiatPanda/ <-- Zobacz moją pandę na Driiive.com
OsiemKilo
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1762
Dołączył(a): N 17:00, 08 kwi 2012
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Panda: 1,3 Mjet Van
Imię: Sławek

Re: Klamka elektryczna bagażnika.

Numer postu:#132  Postprzez Kiki » N 18:32, 19 sty 2014

Mam jedną kostkę i jest ona tak jak piszesz od krańcówek pewnie jest ale ja chce wykorzystać te dwa kable do sterowania siłownikiem bo krancówki mi nie bedą potrzebne. PRzelutuje te kable przy body i po drugiej stronie do silownika zamka. Czy to ma jakieś ujemne strony oprocz tego że centralny nie bedzie wiedzial że klapa jest otwarta? nie musi wiedzieć jak dla mnie.
Teraz pytanie jak to podlączyć żeby działalo jak fabrycznie czyli centralny w aucie otwarty -> klameczka dziala, centralny zamkniety -> klameczka nie działa. Jakiś przekaźnik pamiętający ostatni stan i powinno działać. Jest gdzieś na forum opisane ktore piny przy body odpowiadają krancówkom w klapie, które siłownikowi (pewnie te same co do wszystkich drzwi) i ktory kabelek to ten od klameczki w listwie klapy? Tych trzech informacji mi brakuje.

Jak widać na foto drugiej kostki ni wi du
Obrazek
Kiki
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 148
Dołączył(a): N 16:50, 03 lip 2011
Lokalizacja: Gliwice-Zabrze-Żernica
Wiek: 36
Panda: 1.1
Imię: Tomek

Re: Klamka elektryczna bagażnika.

Numer postu:#133  Postprzez matyja » N 21:28, 19 sty 2014

nie będzie Ci świecić lampka w bagażniku, jak masz
generalnie nie są Ci potrzebne dwa przewody - wystarczy jeden
masę możesz sobie wziąć z pod każdej metalowej śrubki :D
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 856
Dołączył(a): So 17:54, 31 mar 2012
Lokalizacja: Krzeszowice/Kraków
Panda: 1.1 Actual 2003r. + LPG BRC Sequent 24
Imię: Mateusz

Re: Klamka elektryczna bagażnika.

Numer postu:#134  Postprzez Kiki » So 17:12, 25 sty 2014

A wiesz może na ktore piny w body wchodzą te dwa przewody z krańcówki w klapie?
Kiki
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 148
Dołączył(a): N 16:50, 03 lip 2011
Lokalizacja: Gliwice-Zabrze-Żernica
Wiek: 36
Panda: 1.1
Imię: Tomek

Re: Klamka elektryczna bagażnika.

Numer postu:#135  Postprzez deeps » So 22:24, 04 kwi 2015

Witam. Ja także mam problem z klamką elektryczną bagażnika. Sam przycisk podobno jest w 100% sprawny, gdyż był wyjęty i sprawdzany przez znajomego mechanika. Jeszcze kilka miesięcy temu, gdy wciskałem przycisk raz na dziesięć wciśnięć bagażnik się otwierał. Teraz zamek w ogóle nie reaguje, wciskając przycisk słychać tylko gdzieś w okolicy kierownicy coś w rodzaju "pyknięcia". Wydaje mi się, że jest to poprosty przekaźnik. Jeżeli któryś z użytkowników forum miał podobny problem lub wie coś na ten temat, bardzo proszę o pomoc. Z góry dzięki :)
PS. Na tzw otwieranie bagażnika z pilota, zamek także się nie otwiera.
deeps
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pt 19:05, 20 cze 2014
Lokalizacja: Kraków
Panda: Dynamic 1.2
Imię: Janek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości