Zakodowanie nowych kluczy do IMMO

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Zakodowanie nowych kluczy do IMMO

Numer postu:#1  Postprzez tomasek » Cz 15:30, 23 lut 2012

Kupiłem w zeszłym roku Pandę z jednym kluczykiem. Oryginalny kluczyk z immo.
Dokupiłem na allegro taki zestaw wkładek z kluczykami oraz wkładkami zakmów / stacyjki:
Obrazek
Do kompletu jest karta CODE. Mam też oryginalną kartę CODE od kluczyka, którego aktualnie używam.

Funkcja pilota centralnego jest mi kompletnie zbędna (nie będę używał scyzoryka), chcę mieć dwa działające kluczyki do auta.
Wymiana wkładek i stacyjki jest konieczna, bo się po prostu zużyły...

Czy ktoś z Was wie jak zakodować nowe kluczyki po wymianie wkładek do bodycompa?

Czy da się to zrobić za pomocą FES / AlfaOBD? Ewentualnie Examiner w ASO lub ten nowy soft co mają teraz w ASO?
tomasek
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Śr 15:39, 22 lut 2012
Lokalizacja: Koszalin
Panda: 1.1 VAN

Re: Zakodowanie nowych kluczy do IMMO

Numer postu:#2  Postprzez Zwierzak » Cz 15:42, 23 lut 2012

W ASO z takim zestawem nic nie uwalczysz, bo ASO może Ci zakodować klucze zakupione u nich ponieważ z tego co wiem są one u nich prekodowane pod immo.

Alternatywnie możesz skorzystać np. z firmy Ko-Car. Z AlfaOBD jest taki myk, że podczas kodowania można zostać wogóle bez kluczyków jesli wystąpi jakiś błąd. FES nie robi i nie będzie robić kodowania immo.
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły
Zwierzak
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 2014
Dołączył(a): Wt 17:01, 19 kwi 2011
Lokalizacja: Inowrocław
Wiek: 38
Panda: Actual 1,1 2007

Re: Zakodowanie nowych kluczy do IMMO

Numer postu:#3  Postprzez spacewalker » Cz 16:33, 23 lut 2012

Jesli ten kluczyk ma juz nacięty grot, to jest szansa ze jest z jakiegos auta, czyli immo jest zakodowane.
coś bym przerobił...ale co, jak juz nie ma co
spacewalker
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 143
Dołączył(a): N 20:28, 27 lis 2011
Lokalizacja: Łódzkie
Panda: C.D.n....

Re: Zakodowanie nowych kluczy do IMMO

Numer postu:#4  Postprzez waldekb3 » Cz 17:41, 23 lut 2012

Pozostaje zamawianie kluczy w ASO :cry: Tylko za jaką cenę.
waldekb3
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1121
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Inowrocław
Wiek: 46
Panda: 1.2 8v Dynamic 2004r
Imię: Waldek

Re: Zakodowanie nowych kluczy do IMMO

Numer postu:#5  Postprzez tomasek » Cz 18:06, 23 lut 2012

Status IMMO w kluczykach jest LOCKED - sprawdzane w testerze.

Grot jest nacięty, są do kluczyków pasujące wkładki.

Problem w tym, że potrzebuję wymienić wkładki.

W pierwszej Pandzie kilka lat temu miałem robione z AC wymianę zamków (próbowali się dostać, ale amatorom się nie udało...). Szkoda była naprawiana w ASO Toyoty (punkt naprawczy ówczesnego ubezpieczyciela), i z tego co wtedy pytałem - kupili taki zestaw jak wyżej, nie zamawiali nic pod konkretny VIN auta. I zaprogramowali. Teraz tego nie robią, a elektryk który wtedy pracował już tam nie robi.

Wniosek: da się. Trzeba tylko wiedzieć jak.

Jakbym chciał dorobić kluczyk do tego co mam, nie ma problemu - grot nowy mam, do tego pastylka immo (100zł -150 zł z programowaniem) i będzie śmigać, ale zależy mi na wymianie wkładek (nie wiem, kto ma drugi kluczyk - czy został "zgubiony", czy na serio zgubiony). No i do tego zwyżka w autocasco jest...

Jedno zasadnicze pytanie: czy koduje się kluczyk pod ECU, czy koduje się ECU pod kluczyk? Gdzieś czytałem o rozkodowaniu immo w ECU (od 150zł), tylko polega to chyba na deaktywacji immo - czego nie mogę zrobić.
tomasek
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Śr 15:39, 22 lut 2012
Lokalizacja: Koszalin
Panda: 1.1 VAN

Re: Zakodowanie nowych kluczy do IMMO

Numer postu:#6  Postprzez Zwierzak » Cz 18:38, 23 lut 2012

Pisałem Ci, że możesz skorzystać z usług np. firmy Ko-car i zaprogramują Ci dowolny kluczyk z dowolnym body - 300 PLN od sztuki.

Jedna zasadnicza odpowiedź: żeby wszystko działało jak należy koduje się kluczyk pod ECU (ale ASO z tego co wiem wymaga żeby kluczyk był prekodowany pod przed kodowaniem), można też sklonować transponder kluczyka, ale z tego co wiem po czasie przestaje działać jeden z kluczyków. Rozkodowanie immo masz za pawne na myśli usunięcie wpisu immo w używanym sterowniku silnika, ale u Ciebie nie tu leży problem.
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły
Zwierzak
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 2014
Dołączył(a): Wt 17:01, 19 kwi 2011
Lokalizacja: Inowrocław
Wiek: 38
Panda: Actual 1,1 2007

Re: Zakodowanie nowych kluczy do IMMO

Numer postu:#7  Postprzez czarnysmok » Pt 16:16, 24 lut 2012

Wyciąg pastylkę ze starego działającego klucza i przyklej przy samej stacyjce pod osłoną kolumny kierowniczej, wymień wkładki na nowei wszystko będzie śmigać z nowymi kluczykami. 8)
czarnysmok
czarnysmok
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 52
Dołączył(a): Cz 11:59, 17 lis 2011
Lokalizacja: Lublin
Panda: 1.2 Dynamic, 1.1 Bida, 1.1 Bida Van, 1.3 JTD.

Re: Zakodowanie nowych kluczy do IMMO

Numer postu:#8  Postprzez w5minut_pl » Pt 16:49, 24 lut 2012

tomasek napisał(a):Jakbym chciał dorobić kluczyk do tego co mam, nie ma problemu - grot nowy mam, do tego pastylka immo (100zł -150 zł z programowaniem) i będzie śmigać ...

To chyba najlepsza cena w Polsce, więc nie ma się nad czym zastanawiać. :mrgreen:

tomasek napisał(a):Jedno zasadnicze pytanie: czy koduje się kluczyk pod ECU, czy koduje się ECU pod kluczyk?

Mozna tak i można tak. A w zasadzie , albo ECU pod klucze albo kopia klucza dla ECU

tomasek napisał(a):Gdzieś czytałem o rozkodowaniu immo w ECU (od 150zł), tylko polega to chyba na deaktywacji immo - czego nie mogę zrobić.

Z tego co wiem to można wpiąć emulator, ale wtedy nie masz zabezpieczenia. Sam emulator ostatnio kosztował stówkę więc 150 to też tanio.

============================

Tak się akurat składa że troszkę jestem z tym zawodowo związany i według mnie najtaniej to:
przełożyć wkłady, a sam chip po wyjęciu z klucza który kupiłeś z autkiem umieścić w nowym "scyzoryku".
Do tego drugiego mozna dodać kopię, bo przypadkiem jest w nim miejsce na jej umieszczenie.
Tyle że z mojej wiedzy wynika że to powinno być troszkę drożej bo około 250 zł.
w5minut_pl
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 195
Dołączył(a): So 18:36, 12 mar 2011
Lokalizacja: Łódź
Panda: 1,1 razy 2
Imię: Andrzej

Re: Zakodowanie nowych kluczy do IMMO

Numer postu:#9  Postprzez tomasek » Pt 18:48, 24 lut 2012

Zwierzak napisał(a):Pisałem Ci, że możesz skorzystać z usług np. firmy Ko-car i zaprogramują Ci dowolny kluczyk z dowolnym body - 300 PLN od sztuki.


Niestety, są troche za daleko. 630KM. A wyciągnąć body i wysłać im nie mogę - mam wlutowane przewody (sterowanie światłami).

czarnysmok napisał(a):Wyciąg pastylkę ze starego działającego klucza i przyklej przy samej stacyjce pod osłoną kolumny kierowniczej, wymień wkładki na nowei wszystko będzie śmigać z nowymi kluczykami. 8)


No, w razie kradzieży auta ubezpieczyciel mnie zapyta czemu kluczyk nie ma immo i czemu samochód udało się odpalić śrubokrętem.


w5minut_pl napisał(a):
tomasek napisał(a):Jakbym chciał dorobić kluczyk do tego co mam, nie ma problemu - grot nowy mam, do tego pastylka immo (100zł -150 zł z programowaniem) i będzie śmigać ...

To chyba najlepsza cena w Polsce, więc nie ma się nad czym zastanawiać. :mrgreen:

tomasek napisał(a):Jedno zasadnicze pytanie: czy koduje się kluczyk pod ECU, czy koduje się ECU pod kluczyk?

Mozna tak i można tak. A w zasadzie , albo ECU pod klucze albo kopia klucza dla ECU

tomasek napisał(a):Gdzieś czytałem o rozkodowaniu immo w ECU (od 150zł), tylko polega to chyba na deaktywacji immo - czego nie mogę zrobić.

Z tego co wiem to można wpiąć emulator, ale wtedy nie masz zabezpieczenia. Sam emulator ostatnio kosztował stówkę więc 150 to też tanio.

============================

Tak się akurat składa że troszkę jestem z tym zawodowo związany i według mnie najtaniej to:
przełożyć wkłady, a sam chip po wyjęciu z klucza który kupiłeś z autkiem umieścić w nowym "scyzoryku".
Do tego drugiego mozna dodać kopię, bo przypadkiem jest w nim miejsce na jej umieszczenie.
Tyle że z mojej wiedzy wynika że to powinno być troszkę drożej bo około 250 zł.


Nie musi być najtaniej. Chciałbym zakodować nowe kluczyki z nowymi wkładkami. Komplet, bez rzeźby. Ubezpieczyciel też wtedy inaczej patrzy.
tomasek
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Śr 15:39, 22 lut 2012
Lokalizacja: Koszalin
Panda: 1.1 VAN

Re: Zakodowanie nowych kluczy do IMMO

Numer postu:#10  Postprzez w5minut_pl » So 0:52, 25 lut 2012

tomasek napisał(a):Nie musi być najtaniej. Chciałbym zakodować nowe kluczyki z nowymi wkładkami. Komplet, bez rzeźby. Ubezpieczyciel też wtedy inaczej patrzy.

Jeśli chcesz mieć wszystko perfekt to niestety pozostaje Ci tylko ASO. W Łodzi to około 900 zł . I też nie jestem pewien czy aby nie dostaniesz kluczy z tym samym kodem mechanicznym.
Z drugiej strony ten cały immo i fiatowskie zamki to straszna lipa. Jak będą chcieli Ci zabrać autko to 5 minut i go nie ma. Jak dla mnie to to co proponuje jest chyba najsensowniejsze. Zamki mają inny układ zapadek więc bez włamywania się nikt go nie otworzy.

NIe rozumiem czemu chcesz dopisywać do autka czyste klucze (bez rzeżby).
w5minut_pl
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 195
Dołączył(a): So 18:36, 12 mar 2011
Lokalizacja: Łódź
Panda: 1,1 razy 2
Imię: Andrzej

Re: Zakodowanie nowych kluczy do IMMO

Numer postu:#11  Postprzez Wiesław90 » Pn 17:15, 16 lip 2012

witam . czy ktoś wie czy ta metoda działa w pandach ? ->http://www.diaaut.home.pl/r21201c3.htm ,można by na przykład przepinać wkładki i immo powinien myśleć że to "dorobiony klucz (czysty) do zamka" a nie wymieniona wkładka ?
Jak ktoś ma w życiu pecha to i w bananie pestkę znajdzie. XD
Wiesław90
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 822
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Nakło Śl.
Wiek: 33
Panda: 1.1 =)

Re: Zakodowanie nowych kluczy do IMMO

Numer postu:#12  Postprzez w5minut_pl » Wt 21:58, 17 lip 2012

Wiesław90 napisał(a):witam . czy ktoś wie czy ta metoda działa w pandach ?

nie
w5minut_pl
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 195
Dołączył(a): So 18:36, 12 mar 2011
Lokalizacja: Łódź
Panda: 1,1 razy 2
Imię: Andrzej

Re: Zakodowanie nowych kluczy do IMMO

Numer postu:#13  Postprzez Zygfryc » Śr 6:34, 18 paź 2017

Witam,
Ja też sie nosze z zamiarem, wymiany wkładek w mojej Pandzie. (posiadam tylko 1 kuczyk, klapa bagażnika sie nie otwiera). Dziś będę pytał kilku elektroników czy sprawe ogarną jak sie czegoś dowiem to dam znać.
Zygfryc
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pn 12:36, 28 lip 2014
Lokalizacja: Kraków
Panda: van
Imię: Mateusz

Re: Zakodowanie nowych kluczy do IMMO

Numer postu:#14  Postprzez Dreamcatcher » Śr 7:49, 18 paź 2017

Elektroników? Poszukaj zakładu specjalizującego się w tego typu usługach (kluczykarza). W Krakowie masz taki np. na ul. Karmelickiej 1.
http://www.pssk.eu/wyszukiwarka-punktow-serwisowych/
Powinni ci ustawić nowe wkładki pod stary kluczyk. Lub dorobić kluczyk jeśli stary jest zużyty.
Dreamcatcher
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 2046
Dołączył(a): Śr 15:21, 06 kwi 2011
Lokalizacja: Sanok
Panda: 1.3 JTD
Imię: ...

Re: Zakodowanie nowych kluczy do IMMO

Numer postu:#15  Postprzez Zygfryc » Śr 9:40, 18 paź 2017

Ok, zapytam. Dzięki za informacje.
Zygfryc
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pn 12:36, 28 lip 2014
Lokalizacja: Kraków
Panda: van
Imię: Mateusz

Następna strona

Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron