Kilka wkurzających problemów.

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Kilka wkurzających problemów.

Numer postu:#1  Postprzez Agent » Pn 19:12, 31 paź 2011

1. Podświetlenie tablicy rejestracyjnej nie działa, żarówki są OK. Czy spotkał się ktoś z was z takim problemem? Jeśli gdzies kabel jest przerwany w wiązce, to samemu ciężko będzie to zlokalizować i naprawić :cry:

2.Przy odpalaniu auta czasami (szczególnie na zimno) coś zazgrzyta, na 90 % jest to bendix w rozruszniku, a nie pasek alternatora.
Problemem jest, że często jak odpalam furę kasuje mi się przebieg dzienny :roll: i zeruje godzina :roll:
Czy to może mieć ze sobą związek? Doprowadza mnie to do szewskiej pasji, bo zegarek i przebieg dzienny są mi niezbędne do pracy :|

A tego, kto wymyślił sposób ustawiania zegara, powinni spalić na stosie.
Life is 2 short 2b slow...
Agent
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 803
Dołączył(a): N 10:57, 18 wrz 2011
Lokalizacja: Giżycko / Olsztyn
Wiek: 37
Panda: 19.09.2011r. - 10.10.2013r.
Imię: Emil

Re: Kilka wkurzających problemów.

Numer postu:#2  Postprzez Chylak01 » Pn 19:22, 31 paź 2011

Hehe kolego ustawianie zegarka jest tylko denerwujące przy takich licznikach jak ty masz. Bo w licznikach z obrotomierzem jest dużo dużo lepiej.

A te podświetlanie tablicy to zdemontuj ten plastik na klapie i tam zobacz może poprostu wtyczka sie rozpieła. :D Pozdrawiam
Chylak01
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 229
Dołączył(a): Śr 18:42, 20 kwi 2011
Lokalizacja: Iława
Wiek: 37
Panda: 1.1

Re: Kilka wkurzających problemów.

Numer postu:#3  Postprzez Zwierzak » Pn 19:24, 31 paź 2011

1. Jeśli obie nie działają to stawiałbym na brak masy na żarówki. Stawiałbym na 2 miejsca: kostka pod tapicerką klapy łącząca listwe z wiązką klapy lub pęknięte przewody w przelotce między klapą a nadwoziem.

2. Z kasowaniem to bym stawiał na słaby akumulator, choć zatarty na tulejkach rozrusznik może pobierać za dużo prądu, ale przy sprawnym akumulatorze nie powinno się to dziać
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły
Zwierzak
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 2014
Dołączył(a): Wt 17:01, 19 kwi 2011
Lokalizacja: Inowrocław
Wiek: 38
Panda: Actual 1,1 2007

Re: Kilka wkurzających problemów.

Numer postu:#4  Postprzez Deacon » Pn 19:51, 31 paź 2011

1. moze po prostu bezpiecznik?
2. stawiam na slaby aku.
Deacon
Admin na emeryturze
 
Posty: 5199
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 43
Panda: Ford Fiesta Mk7 1.6 Motorsport
Imię: Michał

Re: Kilka wkurzających problemów.

Numer postu:#5  Postprzez Agent » Pn 20:26, 31 paź 2011

Chylak01 napisał(a):Hehe kolego ustawianie zegarka jest tylko denerwujące przy takich licznikach jak ty masz. Bo w licznikach z obrotomierzem jest dużo dużo lepiej.


Domyślam się, lecz niestety jeżdżę taką wersją, a nie inną.

Chylak01 napisał(a):A te podświetlanie tablicy to zdemontuj ten plastik na klapie i tam zobacz może poprostu wtyczka sie rozpieła. :D Pozdrawiam

Wykładzinę zdjąłem i wtyczka siedzi porządnie, kablami ruszałem, ale lampki się nie zaświeciły.

Zwierzak napisał(a): lub pęknięte przewody w przelotce między klapą a nadwoziem.

To samo usłyszałem od elektryka w ASO, jak pojechałem po radę. Sam raczej tego nie naprawię :|

Deacon napisał(a):1. moze po prostu bezpiecznik?

No niby pomysł dobry, tylko wg instrukcji obsługi nie ma bezpiecznika odpowiadającego za podświetlenie tablicy rejestracyjnej :lol:
Life is 2 short 2b slow...
Agent
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 803
Dołączył(a): N 10:57, 18 wrz 2011
Lokalizacja: Giżycko / Olsztyn
Wiek: 37
Panda: 19.09.2011r. - 10.10.2013r.
Imię: Emil


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron