rozbieranie lampy przedniej

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

rozbieranie lampy przedniej

Numer postu:#1  Postprzez mzungu86 » So 18:11, 24 wrz 2011

Witam, nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat rozbierania reflektora przedniego tzn oddzielenie klosza od reszty(tyłu), jest to możliwe? robił ktoś już coś podobnego?? chodzi o to, żeby dało się ponownie to złożyć bez uszczerbku:/

Powodem mojego pytania jest to, iż jeden klosz jest wyraźnie ciemniejszy od drugiego (pewno druga lampa była wymieniana wcześniej) lampa w całości jest droga a np. taka z urwanym zaczepem jest o wiele tańsza i pomyślałem, że można by kupić taka z urwanym zaczepem i przełożyć sam klosz by móc cieszyć się obydwoma czystymi od wewnątrz lampami oraz lepszym oświetleniem w nocy:) jakieś mycie lamp odpada gdyż odbłyśnik jest już trochę taj jakby złuszczony:/ bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam:)
mzungu86
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): N 10:37, 10 lip 2011
Lokalizacja: Niepołomice
Wiek: 37
Panda: 1.1 lpg

Re: rozbieranie lampy przedniej

Numer postu:#2  Postprzez Franek16i » So 20:49, 24 wrz 2011

http://allegro.pl/fiat-panda-2003-refle ... 77669.html
to jest zamiennik komplet:) powiem Ci tak dla samego przemycia szkla czy cos w tym stylu nia fatyguj sie bo naprawde duuuuzo roboty jest zeby ladnie bylo, ogolnie jest nierozbieralny:/, ja rozebralem ale naprawde zeby to wszystko ladnie cacy rozlozyc i pozniej zlozyc to napewno kolo 2-3 godzin:/, mi ostatnio padly silniczki:/ i kupilem komplet za 250 zl nowki ale oryginalne nie zamiennik bo mialy naprawiany po jednym zaczepie, szukaj na allegro a znajdziesz bo coraz sa:)
Franek16i
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 765
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 34
Panda: Pandolot 1.2 + NOS:)

Re: rozbieranie lampy przedniej

Numer postu:#3  Postprzez Deacon » So 23:38, 24 wrz 2011

oryginalna lampa jest nierozbieralna. klej jest tak silny, ze przy odklejaniu klosza po prostu go polamiesz.
jesli ktos odkleil klosz bezproblemowo to:
a) lampa byla nieoryginalna czyli zamiennik
b) producentem ori lamp jest Automotive Lighting (na korpusie powinno byc bywite AL), jednak od jakiegos czasu - bodajze od 2008r AL oddala produkcje lamp do firmy zewnetrzej i wtedy jakos tez sie troche pogorszyla i klosz powinien sie dac odkleic.

ogolnie jest to wiec loteria. w wiekszosci przypadkow odkleic klosza bez szkod sie nie da. moja rada - kup zamienniki i tyle.
Deacon
Admin na emeryturze
 
Posty: 5199
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 43
Panda: Ford Fiesta Mk7 1.6 Motorsport
Imię: Michał

Re: rozbieranie lampy przedniej

Numer postu:#4  Postprzez mzungu86 » N 0:15, 25 wrz 2011

aha czyli gra nie warta świeczki:/ szkoda, trzeba będzie poszukać jakiejś używki w dobrym stanie z całymi zaczepami, na aledrogo sobie krzyczą ponad 100zł plus przesyłkę za jedną sztukę takiej lampki:/ przejadę się po szrotach może coś wybiorę, dobrze, że nie kupiłem tej z zerwanymi zaczepami bo był bym jeszcze bardziej w plecy, dzięki chłopaki za info, pozdrawiam
mzungu86
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): N 10:37, 10 lip 2011
Lokalizacja: Niepołomice
Wiek: 37
Panda: 1.1 lpg

Re: rozbieranie lampy przedniej

Numer postu:#5  Postprzez Franek16i » N 19:45, 25 wrz 2011

ja rozkleilem oryginal:P fakt widac ze cos dlubane no ale inaczej sie nie da:)
Franek16i
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 765
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 34
Panda: Pandolot 1.2 + NOS:)

Re: rozbieranie lampy przedniej

Numer postu:#6  Postprzez Deacon » N 20:10, 25 wrz 2011

Franek16i napisał(a):ja rozkleilem oryginal:P fakt widac ze cos dlubane no ale inaczej sie nie da:)


z ktorego roku panda? z ktorego roku lampy? powinno byc nabite z tylu rok i miesiac. ciekawi mnie to bo jak twierdzisz, ze oryginalne.
Deacon
Admin na emeryturze
 
Posty: 5199
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 43
Panda: Ford Fiesta Mk7 1.6 Motorsport
Imię: Michał

Re: rozbieranie lampy przedniej

Numer postu:#7  Postprzez Franek16i » Pn 15:02, 26 wrz 2011

a ja wiem z ktorego:| jest sposob ale trzeba uwazac najpierw ze tak powiem trzeba dobrze grzac i deformowac itp a potem formowac jest zabawy na pic glanc.... oryginal na 100% bo klej ku..... mocny:/

poprzednie byly 2004 bo takie jak z samochodem i tez rozkleilem, to jest drugi komplet nie wiem ktory rok bo nie sprawdzalem, ale jak mialbym jeszcze raz to robic to raczej najprawdopodobniej odpuscilbym:)
Franek16i
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 765
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 34
Panda: Pandolot 1.2 + NOS:)

Re: rozbieranie lampy przedniej

Numer postu:#8  Postprzez Deacon » Pn 16:03, 26 wrz 2011

no to gratuluje samozaparcia :)
Deacon
Admin na emeryturze
 
Posty: 5199
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 43
Panda: Ford Fiesta Mk7 1.6 Motorsport
Imię: Michał

Re: rozbieranie lampy przedniej

Numer postu:#9  Postprzez Franek16i » Pn 20:15, 26 wrz 2011

no dziekuje bardzo:) ale naprawde trzeba duzo cierpliwosc, skupienia no i wszystko pomalu trzeba robic:/
Franek16i
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 765
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 34
Panda: Pandolot 1.2 + NOS:)


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości