Pali się bezpiecznik w Body komputerze

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Pali się bezpiecznik w Body komputerze

Numer postu:#1  Postprzez guzik23 » Wt 19:36, 05 paź 2021

Witam.
Mam taką pandę na tapecie i pali się w niej bezpiecznik 7.5A, pierwszy od góry w Body. Po przekręceniu zapłonu na chwilę odcina zasilanie do licznika (trzepoczą wskazówki, resetuje sie zegarek itp), dodatkowo mignie kontrolka od długich świateł, po sekundzie licznik startuje, ale miga wyświetlacz (jakby nie było proxy). Wchodzę MESem w Body i pokazuje mi że odłączono licznik od Cana.... Nie da się zrobić osiowania (błąd zapisu do Body komputera) - pewnie przez ten bezpiecznik. Domysla się ktoś co go może palić? ODłączyłem sławną szarą wtyczkę body w której często kopcą się dwa piny od swiateł pozycyjnych i rzeczywiście wtedy bezpiecznik sie nie pali, ale sama wtyczka nie jest przyczyną - jest w idealnym stanie i światła też są. Do czego idą pozostałe kabelki z tej wtyczki ? Myślę że to coś zasilane cały czas bo bezpiecznik pali się nawet bez zapłonu.
guzik23
Bywalec
 
Posty: 181
Dołączył(a): Cz 15:57, 24 lut 2011
Lokalizacja: Kończyce
Wiek: 43
Panda: 1.1 Actual

Re: Pali się bezpiecznik w Body komputerze

Numer postu:#2  Postprzez sta1416 » Cz 8:42, 07 paź 2021

A sprawdziłeś przelotkę tylnej klapy i lampki oświetlenia tablicy? Ewentualnie może wypaliły się gniazda przednich żarówek pozycyjnych.
sta1416
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 66
Dołączył(a): Pt 13:54, 11 wrz 2020
Lokalizacja: Sląsk
Panda: Doblo Malibu 1.4
Imię: Staszek

Re: Pali się bezpiecznik w Body komputerze

Numer postu:#3  Postprzez guzik23 » So 15:30, 09 paź 2021

Auto naprawione, wlaciciel genialnie podlączył chinskie gniazdo zapalniczki, ktore nawet bez zapłonu bralo 15A (chyba jakieś zwarcie wenątrz obudowy). Wyciałem i bezpiecznik w body już się nie pali.
guzik23
Bywalec
 
Posty: 181
Dołączył(a): Cz 15:57, 24 lut 2011
Lokalizacja: Kończyce
Wiek: 43
Panda: 1.1 Actual


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości

cron