Kręci ale nie odpala

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Kręci ale nie odpala

Numer postu:#1  Postprzez KrecikOwsik » Pn 21:58, 19 lip 2021

Cześć, mam następujący problem. Jak ruszałem po postoju na światłach, przejechałem paręnaście metrów i moja panda zgasła. Światła się świeciły dalej, radio grało, ale silnik nie reagował. Spróbowałem odpalić ponownie, ale mimo że silnik kręcił, nie chciał zapalić. Oddałem do mechanika, stwierdził że uszkodzony czujnik wałka rozrządu. Wymienił razem z wałkiem i wszystko niby działało. Dojechałem parę kilometrów do domu, następnego dnia znowu to samo. Powtórka z lawety, tym razem powiedział, że to pewnie kostka nie była dociśnięta. Docisnął ją, usztywnił i faktycznie działało. Ale znowu tylko do następnego dnia. Teraz już w ogóle nie odpala. Teraz twierdzi, że to może być problem w wiązce ale nie wie, a po podpięciu pod komputer nic nie pokazuje. Ręce mi opadają, jestem trzeci tydzień bez auta, a najbardziej boli mnie to, że dalej nie wiadomo co się stało i za co się zabrać. Czy ktoś z Was miał kiedyś podobny problem w swojej Pandzie?
Z góry dzięki za pomoc
KrecikOwsik
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt 15:47, 21 lut 2017
Lokalizacja: śląsk
Panda: ii
Imię: Mateusz

Re: Kręci ale nie odpala

Numer postu:#2  Postprzez arnold » Pn 22:02, 19 lip 2021

Chyba czujnik położenia wału korbowego. Bez czujnika na rozrządzie zapali. Na pewno wymielił cały wałek rozrządu? Trochę dziwna ta sytuacja.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
arnold
Wymiatacz
 
Posty: 1370
Dołączył(a): So 17:22, 16 sie 2014
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 35
Panda: Była, a jest Dacia Duster 2020
Imię: Arnold

Re: Kręci ale nie odpala

Numer postu:#3  Postprzez KrecikOwsik » Pn 22:12, 19 lip 2021

Tak, masz rację. Mowa o czujniku położenia wału korbowego. Ale jestem pewien, że został wymieniony cały.
KrecikOwsik
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt 15:47, 21 lut 2017
Lokalizacja: śląsk
Panda: ii
Imię: Mateusz

Re: Kręci ale nie odpala

Numer postu:#4  Postprzez arnold » Wt 8:05, 20 lip 2021

Zależy ile zapłaciłeś. Czujnik położenia może być za daleko od koła pasowego.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
arnold
Wymiatacz
 
Posty: 1370
Dołączył(a): So 17:22, 16 sie 2014
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 35
Panda: Była, a jest Dacia Duster 2020
Imię: Arnold


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość