Błąd ABS - koło foniczne

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Błąd ABS - koło foniczne

Numer postu:#1  Postprzez PandaDynamicMultiJet » N 15:23, 11 lip 2021

Witam!
Zwracam się z uprzejmą prośbą o wsparcie albo naprowadzenie na przyczynę problemu.
System ABS.
W sierpniu zeszłego roku zmagałem się z odłączaniem systemu ABS po przekroczeniu pewnej prędkości (około 100 km/h) oraz wibrowaniem hamulca podczas zwykłego dohamowywania przed światłami (jakby na ułamek sekundy system włączał ABS). Komputer pokazał problem z lewym przednim kołem. Wymieniłem czujnik ABS, bo stary rozpadł się przy wyjmowaniu oraz łożysko koła z czujnikiem magnetycznym, ponieważ ewidentnie miało uszkodzenie na powierzchni pierścienia. Problem został rozwiązany.
Po paru miesiącach problem powraca. Efekty takie same, tylko odłącza system już po przekroczeniu około 50 km/h. Komputer po raz kolejny pokazuje błąd C1037 - koło foniczne lewy przód...czyli to samo miejsce.
Dziś rozebrałem zwrotnicę, aby zobaczyć co się tam dzieje, bo czujnik wydawał się być ok. Moim zdaniem jest oddzielny błąd na usterkę czujnika ABS, więc stawiam na sam pierścień. Generalnie na powierzchni pierścienia nie widzę mechanicznych uszkodzeń jak wcześniej. Pomijając fakt, jak po paru miesiącach wszystko jest w tym miejscu skorodowane...wygląda nieźle. Wyczyściłem delikatnie z korozji sam pierścień, ale problemu nie udało mi się wyeliminować.
Czy ktoś miał podobny problem?
Proszę o jakąś burzę mózgów.
Dziękuję!
Pozdrawiam
PandaDynamicMultiJet
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): Wt 22:20, 30 maja 2017
Lokalizacja: Warszawa
Panda: 1.3 MultiJet
Imię: Marcin

Re: Błąd ABS - koło foniczne

Numer postu:#2  Postprzez arnold » Pn 10:29, 12 lip 2021

Jeszcze pozostaje kwestia kabla. Wykluczyłbym to w pierwszej kolejności.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
arnold
Wymiatacz
 
Posty: 1370
Dołączył(a): So 17:22, 16 sie 2014
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 35
Panda: Była, a jest Dacia Duster 2020
Imię: Arnold

Re: Błąd ABS - koło foniczne

Numer postu:#3  Postprzez PandaDynamicMultiJet » Pn 11:44, 12 lip 2021

Po odłączeniu samego czujnika od zwrotnicy, komputer pokazuje błąd czujnika (jako osobny błąd). Z tego powodu wykluczam sam czujnik i jego okablowanie. Na stałe pozostaje tylko błąd koła fonicznego.
PandaDynamicMultiJet
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): Wt 22:20, 30 maja 2017
Lokalizacja: Warszawa
Panda: 1.3 MultiJet
Imię: Marcin


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości