Alternatywne radio 2 DIN.

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#1  Postprzez nti » Śr 22:00, 19 lut 2020

Cześć,
Znalazłem radio do Fiata Panda 2, sprzedawane jest na Aliexpres za "okazyjną" cenę 1200 - 1500 zł (w zależności od wydajności procesora). Czy ktoś z Was to testował?
Sprzedawca twierdzi, że radio pasuje 1:1 do Pandy, łącznie z sterowaniem kierownicą.

Obrazek

Obrazek
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 323
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#2  Postprzez Majkel_B » Śr 22:33, 19 lut 2020

Każde radio z androidem ogarnie sterowanie z kierownicy w Pandzie 2, tylko kabelki trzeba podłączyć ;) Wszystko działa po rezystencji. W dodatku każdy klawisz sterujący może mieć 2 funkcje przypisane (krótkie i długie przyciśnięcie). Mam co prawda inne radio, też chińczyk (ale kupiony u nas), używam od prawie 2 lat i zero problemów :) Za swoje zapłaciłem podobną cenę, ale na allegro, z gwarancją w kraju.

Obrazek
>>>>> Zapraszam do tematu z moją Bianką <<<<<

Moja Bianka na Motostat:
Obrazek
Majkel_B
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 810
Dołączył(a): N 9:15, 04 cze 2017
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Panda: II 1.3 JTD Dynamic 2011r
Imię: Michał

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#3  Postprzez nti » Cz 18:45, 20 lut 2020

Doskonale się prezentuje, obawiałem się tylko tych problemów z podłączeniem - różne konektory w radiu a w Pandzie, kusi ta oferta prostego podłączenia - przejściówki w zestawie no i kształt radia dopasowany do Pandy.
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 323
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#4  Postprzez Majkel_B » Cz 19:08, 20 lut 2020

Niby masz rację, ale na dobrą sprawę w moim zestawie jedyne co trzeba było dorobić to właśnie sterowanie z kierownicy - sprowadziło się to do założenia pinów na przewodach od radia pod gniazdo Mini ISO (bo wiązkę od sterowania miałem już fabrycznie), wpięcie w masę i tyle :-) Cała reszta była Plug & Play. Spasowanie ramki 2DIN oraz obwódki radia jest na tyle dobre że nie drażni oka ;)
>>>>> Zapraszam do tematu z moją Bianką <<<<<

Moja Bianka na Motostat:
Obrazek
Majkel_B
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 810
Dołączył(a): N 9:15, 04 cze 2017
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Panda: II 1.3 JTD Dynamic 2011r
Imię: Michał

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#5  Postprzez JargoV » Pn 0:09, 16 mar 2020

Też byłem i jestem ciekaw tego radia, wygląd w styl fabrycznego radia zachęca, ale cena dosyć wysoka więc nigdy się nie skusiłem. Chociaż ja z 2DINa co prawda jeszcze na WinCE wróciłem do fabryki, telefon jest wystarczającym centrum sterowania ;P Jeśli chodzi o podłączenie to każde bez większych problemów da się podłączyć, nawet jak dołączona jest tylko wtyczka z gołymi przewodami, wystarczy dokupić gniazdo ISO + miniISO i wszystko można na spokojnie ogarnąć. ;)
JargoV
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): N 0:43, 22 lis 2015
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 27
Panda: Panda II 1.1 2009r
Imię: Jarek

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#6  Postprzez nti » Wt 23:27, 17 mar 2020

Na razie trochę z rezerwą podchodzę do chińskich wynalazców po przygodach z tzw. zmieniarką mp3, ale pewnie je kupię i przetestuję.
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 323
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#7  Postprzez Majkel_B » Śr 0:38, 18 mar 2020

Jak już się na nie decydujesz to szukaj z możliwie świeżą wersją androida, 4GB RAM i 32GB pamięci (fizycznie dostępne będzie około 27GB, ale jak ma gniazdo SD zawsze będzie można rozszerzyć)
>>>>> Zapraszam do tematu z moją Bianką <<<<<

Moja Bianka na Motostat:
Obrazek
Majkel_B
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 810
Dołączył(a): N 9:15, 04 cze 2017
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Panda: II 1.3 JTD Dynamic 2011r
Imię: Michał

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#8  Postprzez nti » Pt 22:27, 20 mar 2020

Bardzo podoba mi się te radio:
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i ... lor-cd-usb

ewentualnie też takie:

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i ... px-m3100bt


Czy mógłbym je użyć w Pandzie? Problemem będzie pewnie sterowanie kierownicą.
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 323
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#9  Postprzez nti » So 15:01, 21 mar 2020

Obrazek

Skusiłem się na te radio, chyba je kupię :roll: .
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 323
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#10  Postprzez marwisn » So 20:03, 21 mar 2020

Żona używa w pandzie chińczyka za 200 pln od roku i działa bez problemów.

Jak nie ma multikiery to sterownaie dotykowe w tych radiach jest mocno upierdliwe. Trzeba trafić paluchem i oderwać przy tym wzrok od drogi.

Z drugiej strony tyle hajsu za radio bym nie dał (na 90% to ta sama elektronika co w tych za 200-300 pln tylko inaczej opakowana).
marwisn
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 110
Dołączył(a): N 23:33, 08 lis 2015
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 46
Panda: Panda 1.2 2012 + lpg BRC
Imię: Marcin

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#11  Postprzez Majkel_B » So 21:21, 21 mar 2020

Nie zgodzę się, a przynajmniej nie do końca. Chińczyk za 200pln to nie to samo co chińczyk za 1200pln. Może opakowanie podobne, ale zawartość już nie. Za 200pln nie dostaniesz radia opartego na androidzie które przetrwa co najmniej kilka lat. Inny rodzaj ekranu (bardziej czuły dotyk), więcej pamięci, szybszy procesor. Za to wszystko płacisz więcej
>>>>> Zapraszam do tematu z moją Bianką <<<<<

Moja Bianka na Motostat:
Obrazek
Majkel_B
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 810
Dołączył(a): N 9:15, 04 cze 2017
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Panda: II 1.3 JTD Dynamic 2011r
Imię: Michał

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#12  Postprzez nti » So 21:34, 21 mar 2020

marstwin, rozmawiałem z tym "chińczykiem", to radio jest dedykowane do Pandy 2, ma pełną obsługę kierownicy, mają wersję z wyjściami w 100% takimi jak radio Blaupunkt 2 DIN, plug & play. Inna sprawa, że dla mnie do Pandy wchodzi w grę tylko radio 2DIN a o takie nowe radio w cenie 200 zł chyba ciężko.
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 323
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#13  Postprzez marwisn » So 21:39, 21 mar 2020

Majkel_B napisał(a):Nie zgodzę się, a przynajmniej nie do końca. Chińczyk za 200pln to nie to samo co chińczyk za 1200pln. Może opakowanie podobne, ale zawartość już nie. Za 200pln nie dostaniesz radia opartego na androidzie które przetrwa co najmniej kilka lat. Inny rodzaj ekranu (bardziej czuły dotyk), więcej pamięci, szybszy procesor. Za to wszystko płacisz więcej



Może tak, a może nie. Z tym sprzętem nigdy nie wiadomo do końca co jest w środku, bo potrafią z miesiąca na miesiąc zmieniać specyfikację.

Mój chińczyk działa sprawnie. Nie wiem co jest lepsze w innym radiu, że kosztuje aż 1000 pln więcej. Zwłaszcza, że elektronika na masowa skalę to są grosze.


nti napisał(a):marstwin, rozmawiałem z tym "chińczykiem", to radio jest dedykowane do Pandy 2, ma pełną obsługę kierownicy, mają wersję z wyjściami w 100% takimi jak radio Blaupunkt 2 DIN, plug & play. Inna sprawa, że dla mnie do Pandy wchodzi w grę tylko radio 2DIN a o takie nowe radio w cenie 200 zł chyba ciężko.


Radia dedykowane z automatu są dużo droższe od uniwersalnych. Często to samo radio idzie w obudowie 2DIN i dedykowane. Bebechy te same, a cena inna. Jeżeli to ma CAN'a to jakiś plus.

Ja nie neguje takiego wyboru, ale cena takiego radia nijak się ma do możliwości. Płacimy za "dizajn".

U mnie tak to siedzi :wink:
Obrazek

Obrazek
marwisn
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 110
Dołączył(a): N 23:33, 08 lis 2015
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 46
Panda: Panda 1.2 2012 + lpg BRC
Imię: Marcin

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#14  Postprzez nti » N 12:54, 22 mar 2020

Wygląda świetnie! Dzięki za zdjęcia i informacje.
Zainteresowało mnie najbardizej, że gra lepiej niż oryginalne. Mi zależy najbardziej na poprawie jakości dźwięku. U mnie nie mogę ustawić tego dobrze, jak ustawiam equalizer to pojawiają się zniekształcenia. Zniekształcenia ustępują w momencie gdy wyłączam funkcję (Loudness: OFF), ale wtedy znika też bas.
Jak z podłączeniem - wyjąłeś stare radio i po prostu podłączyłeś wtyczki? Czy trzeba było coś przerabiać? W zestawie miałeś obsługę kierownicy? Z chęcią bym te radio wypróbował. Jedna rzecz mnie zastanawia. Gdzie jest gniazdo SD, bo nie ma obsługi CD, jak ładujesz piosenki.
Czy mapa wymaga połączenia z internetem - karty SIM?
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 323
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#15  Postprzez nti » Cz 18:40, 26 mar 2020

Jako ciekawostka: znalazłem radio dedykowane do Pandy 2 - wersja 2DIN, ale cena jest zaporowa:

https://www.sklep.caraudioteam.pl/radio ... -4527.html
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 323
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz

Następna strona

Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości