Alternatywne radio 2 DIN.

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#16  Postprzez Majkel_B » Cz 18:57, 26 mar 2020

Cena zaporowa, a bebechy radia stare jak świat, włącznie z systemem operacyjnym ;)
>>>>> Zapraszam do tematu z moją Bianką <<<<<

Moja Bianka na Motostat:
Obrazek
Majkel_B
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 810
Dołączył(a): N 9:15, 04 cze 2017
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 40
Panda: II 1.3 JTD Dynamic 2011r
Imię: Michał

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#17  Postprzez nti » Cz 19:58, 26 mar 2020

A ta wyglądają gniazda i wtyczki w tym natywnym radiu z Aliexpress:

Obrazek
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 323
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#18  Postprzez akir » Śr 12:38, 08 kwi 2020

To są zwykle radia że zmienionym panelem

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
akir
Aktywny
 
Posty: 93
Dołączył(a): Pn 17:11, 05 mar 2018
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Panda: Panda 2 4x4
Imię: Akir

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#19  Postprzez nti » Śr 18:53, 08 kwi 2020

Te "chińskie"? Też mi się tak wydaje, bo widziałem tam dokładnie ten sam wyświetlacz w różnych modelach, z tym samym oprogramowaniem wyświetlonym.
A Ty co polecasz?

Usiłuję właśnie przygotować się do montażu takiego radia z nawigacją, w tym celu chciałem ratami: najpierw kupić potrzebne elementy a potem poprosić jakiś serwis car audio o montaż.
Muszę dobrać: radio + moduł kierownicy + ramkę. Nie każde radio obsługuje kierownicę w Pandzie - nie każde współpracuje z owym modułem. Fajnie byłoby kupić też sprawdzone rozwiazanie aby uniknąć niemiłych niespodzianek - przydałoby się takie, które po roku się nie zepsuje i będzie grało lepiej niż te stare 2DIN Blaupunkta.
Najfajniej by było gdyby wypowiedział się ktoś, kto sam montował takie radio: co dokładnie trzeba jeszcze kupić?

Znalazłem taki zestaw, nie ma jednak w zestawie obsługi kierownicy, radio jest fajne (chociaż całość nie jest tania) - przynajmniej nie ma byczego napisu "BLOW" albo innej groteskowej chińskiej marki na środku.:

https://allegro.pl/show_item.php?item=7530414511
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 323
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#20  Postprzez Majkel_B » Śr 19:45, 08 kwi 2020

Większość stacji multimedialnych na androidzie (jeśli nie wszystkie) obsługują sterowanie z kierownicy na zasadzie rezystencji (właśnie tak to działa w Pandzie). Dedykowane modele stacji pod auta marek premium, gdzie sterowanie kierownicy idzie po CANie, mają dodatkowy dekoder CAN w zestawie.

Pisałem Ci w wiadomości PW zdaje się co będzie Ci potrzebne - ramka maskująca uniwersalna 2din (i tak trzeba będzie ją lekko podpiłować miejscami), kieszeń metalową 2din, ramka radia 2din (ta szara, wypełniająca przestrzeń między radiem a deską). Kabelkologię zrobi Ci spec od radia
>>>>> Zapraszam do tematu z moją Bianką <<<<<

Moja Bianka na Motostat:
Obrazek
Majkel_B
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 810
Dołączył(a): N 9:15, 04 cze 2017
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 40
Panda: II 1.3 JTD Dynamic 2011r
Imię: Michał

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#21  Postprzez nti » Cz 0:11, 09 kwi 2020

Majkel_B napisał(a):Większość stacji multimedialnych na androidzie (jeśli nie wszystkie) obsługują sterowanie z kierownicy na zasadzie rezystencji (właśnie tak to działa w Pandzie). Dedykowane modele stacji pod auta marek premium, gdzie sterowanie kierownicy idzie po CANie, mają dodatkowy dekoder CAN w zestawie.

Pisałem Ci w wiadomości PW zdaje się co będzie Ci potrzebne - ramka maskująca uniwersalna 2din (i tak trzeba będzie ją lekko podpiłować miejscami), kieszeń metalową 2din, ramka radia 2din (ta szara, wypełniająca przestrzeń między radiem a deską). Kabelkologię zrobi Ci spec od radia



Czyli ten komplet z allegro, którego link wysłałem to pełny zestaw i umożliwi sterowanie z kierownicy w Pandzie? Sprzedawca mówił, że to nie będzie działać, bo potrzebny jest dodatkowy moduł, myślałem że wie jak to działa w Pandzie skoro kompletuje takie zestawy. Czy z kamerą cofania było dużo roboty, dać sobie z tym spokój przy okazji montażu radia?
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 323
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#22  Postprzez Majkel_B » Cz 0:30, 09 kwi 2020

Zestaw który zapostowałeś wyżej nie jest na androidzie, więc nie wypowiem się jak to w nim będzie ze sterowaniem, bo nie wiem. Wiem jak to działa na androidzie i takie rozwiązanie szczerze polecam
>>>>> Zapraszam do tematu z moją Bianką <<<<<

Moja Bianka na Motostat:
Obrazek
Majkel_B
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 810
Dołączył(a): N 9:15, 04 cze 2017
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 40
Panda: II 1.3 JTD Dynamic 2011r
Imię: Michał

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#23  Postprzez nti » Śr 18:15, 22 kwi 2020

Niestety projekt umarł, nie znalazłem nikogo kto by się podjął montażu radia z działającym sterowaniem kierownicą.
Najwyraźniej żaden z 4 pytanych przeze mnie serwisów i specjalistów CAR AUDIO nie miał do czynienia z tym samochodem i sterowaniem kierownicą - nie mają pojęcia jak to połączyć/ podłączyć i które radio taką opcję by oferowało.
Alternatywne było radio z Chin, które pasuje plug & play (sprawdziłem!), ale ze względu na to, że dostałem już kilka uszkodzonych rzeczy z Aliexpress nie zaryzykuję 1,5 tys. złotych + ewentualne cło.
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 323
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#24  Postprzez Majkel_B » Śr 18:27, 22 kwi 2020

A pytałeś kolegi JargoV, jak rozmawialiśmy na PW o radiach i sposobie działania sterowania? Jarek i Mateusz (AdaMs) bardzo mi pomogli to rozgryźć i to dzięki nim mam sterowanie z kierownicy u siebie. Jesteś zdaje się z Rybnika jeśli dobrze pamiętam. Jarek z Katowic. Pogadaj z nim, szkoda się poddawać ;)
>>>>> Zapraszam do tematu z moją Bianką <<<<<

Moja Bianka na Motostat:
Obrazek
Majkel_B
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 810
Dołączył(a): N 9:15, 04 cze 2017
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 40
Panda: II 1.3 JTD Dynamic 2011r
Imię: Michał

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#25  Postprzez akir » Śr 19:28, 22 kwi 2020

Aż dziwne ze takie problemy mają firmy które się tym zajmują. Tu nie ma żadnej filozofii

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
akir
Aktywny
 
Posty: 93
Dołączył(a): Pn 17:11, 05 mar 2018
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Panda: Panda 2 4x4
Imię: Akir

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#26  Postprzez nti » Śr 21:43, 22 kwi 2020

Majkel_B napisał(a):A pytałeś kolegi JargoV, jak rozmawialiśmy na PW o radiach i sposobie działania sterowania? Jarek i Mateusz (AdaMs) bardzo mi pomogli to rozgryźć i to dzięki nim mam sterowanie z kierownicy u siebie. Jesteś zdaje się z Rybnika jeśli dobrze pamiętam. Jarek z Katowic. Pogadaj z nim, szkoda się poddawać ;)



Pisałem jeszcze tego samego dnia do AdaMs, ale nie odpowiedział, może nie wpada na forum. Jestem z Rybnika.
Mój cały problem w 90% polega na dobraniu radia i pozostałych elementów. :?
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 323
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#27  Postprzez Majkel_B » Śr 21:55, 22 kwi 2020

No akurat AdaMs nie zagląda już tak często na forum, nie wiem jak Jarek. Zapytam go prywatnie czy pomógłby Ci w tym temacie
>>>>> Zapraszam do tematu z moją Bianką <<<<<

Moja Bianka na Motostat:
Obrazek
Majkel_B
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 810
Dołączył(a): N 9:15, 04 cze 2017
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 40
Panda: II 1.3 JTD Dynamic 2011r
Imię: Michał

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#28  Postprzez Majkel_B » Śr 22:07, 22 kwi 2020

@nti - napisałem do Ciebie wiadomość
>>>>> Zapraszam do tematu z moją Bianką <<<<<

Moja Bianka na Motostat:
Obrazek
Majkel_B
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 810
Dołączył(a): N 9:15, 04 cze 2017
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 40
Panda: II 1.3 JTD Dynamic 2011r
Imię: Michał

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#29  Postprzez JargoV » Śr 23:24, 22 kwi 2020

@nti ciekawe te serwisy i specjaliści, że nie byli w stanie podjąć się podłączenia tak prostego sterowania. :D Skontaktuj się ze mną na PW/FB odpowiem na pytania co i jak, w razie czego z Rybnika do Katowic niedaleko więc mogę pomóc na miejscu. ;)
JargoV
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): N 0:43, 22 lis 2015
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 27
Panda: Panda II 1.1 2009r
Imię: Jarek

Re: Alternatywne radio 2 DIN.

Numer postu:#30  Postprzez nti » Cz 19:18, 23 kwi 2020

JargoV napisał(a):@nti ciekawe te serwisy i specjaliści, że nie byli w stanie podjąć się podłączenia tak prostego sterowania. :D Skontaktuj się ze mną na PW/FB odpowiem na pytania co i jak, w razie czego z Rybnika do Katowic niedaleko więc mogę pomóc na miejscu. ;)


Byłoby świetnie, wysłałem Ci PW!
nti
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 323
Dołączył(a): Cz 22:43, 24 maja 2018
Lokalizacja: Rybnik
Panda: Panda II 1.2 Emotion
Imię: Janusz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron