Dołożenie centralki z pilotem do centralnego

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Dołożenie centralki z pilotem do centralnego

Numer postu:#1  Postprzez Polo » Śr 17:09, 19 gru 2018

Witajcie,
Chciałbym Was zapytać o rady odnośnie zamontowania w Pandzie centralki do centralnego z pilotem.
Chodzi o to, że samochod ma centralny, ale tylko otwierany kluczykiem - co jest dość irytujące, chciałbym zamontować centralke z pilotami, pytanie czy sie da?

Wiem, że były już posty na ten temat, ale są albo stare i nie działaja w nich zdjecia, albo po prostu nie dotycza akurat tego. (Swoja drogą wiekszosc manuali ma nieaktywne zdjecia, da sie je jakoś otworzyć?)

Taka centralka wystarczy? Obiło mi sie o uszy ze musi też być jakas kaseta zamka zmieniona, ale nawet w moim przypadku, gdy centralny już jest?

Pozdrawiam was ciepło przed świętami ;)
Polo
Aktywny
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pn 14:56, 17 sie 2015
Lokalizacja: Bytom
Panda: 1.1
Imię: Bartek

Re: Dołożenie centralki z pilotem do centralnego

Numer postu:#2  Postprzez Albercik » Wt 10:46, 25 gru 2018

A wystarczyło by poczytać te stare posty. Posty stare, Panda stara, nic się nie zmienia. Musisz zmienić kasetę zamka w drzwiach kierowcy, albo dołożyć silniczek do niej i dociągnąć elektrykę od BCM do silniczka. Potem centralka i jesteś w domu.
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Dołożenie centralki z pilotem do centralnego

Numer postu:#3  Postprzez Bohdan » Wt 17:03, 12 mar 2019

Cześć.
A gdzie można znaleźć jak wygląda kaseta kierowcy, jaka musi być aby dorobić sobie pilot do ori centralnego ?

W nowym nabytku, którym jeszcze się nie pochwaliłem jest centralny ale bez pilota - co Ciekawe ma również blede z microstykiem lecz nie działa.
Jak się zabrać za to, aby i listwa dzialała i dorobić pilot ?
Wszystkie części do Pandy 1.2/1.1 !
(Sprzedaje na części cały samochód.)
Zapraszam na PW !

Mini Cooper 2003 1.6 PB OFF
Seat Leon 2007 1.9 TDI OFF
Fiat Panda 2006 1.2 PB + LPG ON
Fiat Panda 2007 1.1 PB + LPG. ON
Bohdan
Dundersztyc
Avatar użytkownika
 
Posty: 470
Dołączył(a): N 13:31, 26 lut 2017
Lokalizacja: Zawoja (KSU)
Wiek: 33
Panda: 1.2 60 km Emotion 2k06 LPG STAG
Imię: Bohdan

Re: Dołożenie centralki z pilotem do centralnego

Numer postu:#4  Postprzez kosmos_laz » N 22:22, 18 sie 2019

Witam,
kupiłem sobię taki prosty alarm, ( alarm ma służyć do zdanego włączania cent. zamka w aucie , mam kupiony silniczek do kasety drzwi, funkcja odcięcia zapłonu) ogólnie w miarę ogarniam, wiem jak podłączyć do centralki alarmu, itp., ale nie wiem za bardzo jak podłączyć przekaźnik do odcięcia zapłonu (nie jest to opisane w instrukcji), przekaźnik posiada 4 kabelki, 2 grube kable ( w kolorze zielonym) i 2 cienkie (żółty i biały), wywnioskowałem, że:
- 2 grube muszą "wejść" pomiędzy oryginalny przewód w pandzie, tylko nie wiem jaki to przewód (kolor i gdzie się najlepiej wpiąć ? ),
- 2 cienkie, na pewno żółty jest połączony z żółtym przewodem z centralki alarmu, biały nie jestem pewny, nie jest to opisane..
- dodatkowo może mi ktoś powiedzieć ACC+ - który to kabelek? ( na forum wyczytałem, że ACC+ nie ma w tym aucie ..)

jeżeli ktoś wie to proszę o pomoc
kosmos_laz
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): So 7:12, 10 sie 2019
Lokalizacja: lubuskie
Panda: 2011 - 4x4 fire 1,2 PB
Imię: Leo

Re: Dołożenie centralki z pilotem do centralnego

Numer postu:#5  Postprzez kosmos_laz » N 22:34, 01 wrz 2019

Założyłem w końcu autoalarm do mojej pandy w sensie sterowania cent.zamkiem z pilota, ale nie wiem, który z przewodów z przednich lewych drzwi ( od strony kierowcy) odpowiada za przekazywanie sygnału odnośnie statusu "zamknięte/otwarte, bo muszę podłączyć do centralki alarmu, są u mnie 4 przewody i gdzieś wyczytałem, że jest to zielony przewód, ale u mnie zielonego nie ma.. ewentualnie jak sprawdzić który to przewód, w końcu w jakiś sposób ikonka "otwartych drzwi" pojawia się na wyświetlaczu ?

pozdrawiam
kosmos_laz
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): So 7:12, 10 sie 2019
Lokalizacja: lubuskie
Panda: 2011 - 4x4 fire 1,2 PB
Imię: Leo

Re: Dołożenie centralki z pilotem do centralnego

Numer postu:#6  Postprzez Peter6969 » Wt 20:42, 26 lis 2019

Ja też jestem w trakcie dokładania pilota do centralnego .Jeśli chodzi o kabelki to umnie jest tak sa tylko 4 sztuki
-niebieski z fioletowym paskiem
-biały z zielonym paskiem (to jest ten o który pytasz ,ten pasek ledwo widoczny i kabel wygląda jak biały)
-czarny z różowym paskiem
-siwy z czarnym paskiem
Peter6969
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn 9:34, 11 lis 2019
Lokalizacja: Pyskowice
Panda: 1,1
Imię: Piotr

Re: Dołożenie centralki z pilotem do centralnego

Numer postu:#7  Postprzez Dendiel » Śr 21:12, 27 lis 2019

Ja montując pilota do centralnego nie ruszałem żadnych sygnałów. Pociągnąłem tylko zasilanie do silniczka do kasety i tyle, silnik zamyka/otwiera a oryginalnie założone czujniki to wyłapują i domykają reszte.
Dendiel
Aktywny
 
Posty: 52
Dołączył(a): Śr 22:34, 09 paź 2019
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 31
Panda: II
Imię: Wojtek

Re: Dołożenie centralki z pilotem do centralnego

Numer postu:#8  Postprzez Peter6969 » Śr 23:13, 27 lis 2019

Dendiel napisał(a):Ja montując pilota do centralnego nie ruszałem żadnych sygnałów. Pociągnąłem tylko zasilanie do silniczka do kasety i tyle, silnik zamyka/otwiera a oryginalnie założone czujniki to wyłapują i domykają reszte.

To jest prościejszy sposób,ale nie na wzór oryginału.Ja planuje dołożenie licznika emotion i nie wiem czy przy takim sposobie montażu będzie wyświetlane info o konkretnych otwartych drzwiach
Peter6969
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn 9:34, 11 lis 2019
Lokalizacja: Pyskowice
Panda: 1,1
Imię: Piotr


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron