Radio Blaupunkt obsługa

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Radio Blaupunkt obsługa

Numer postu:#1  Postprzez jester79 » Śr 13:13, 24 paź 2018

Witam. Może za dużo wymagam od tego radia ale... Jak zmienić głośność dzwonka telefonu bluetooth i głośność samej rozmowy (nie w czasie rozmowy - i tak potem głośność wraca do poprzedniego ustawienia) bo nie ma opcji u mnie. Druga rzecz to equalizer. Jest funkcja do stworzenia własnego ustawienia ale za diabła nie wiem jak zmienić wysokości pojedynczych słupków equalizera. Dziękuje i pozdrawiam.
jester79
 

Re: Radio Blaupunkt obsługa

Numer postu:#2  Postprzez Albercik » Śr 13:28, 24 paź 2018

Jeśli chodzi o equalizer to w menu audio, jako preset wybierasz 'custom', a potem trzymasz (chyba) strzałkę w górę przez kilka sekund i będziesz miał możliwość edycji ustawień EQ. Tylko nie pamiętam czy strzałką ma być w górę, w prawo, w lewo czy w dół. ale którąś ze strzałek :P

Ta procedura działa tylko dla radia z napisem Blaupunkt z przodu. Dla redyjek bez napisu (Delphi, Bosch) nie rozgryzłem jak to zrobić.

Co do głośności BT domyślam się, że masz podpięty zestaw pod wejście telefonu z tyłu radia? U mnie też jest za cicho i muszę za każdym razem robić głośniej, ale nie da się zmienić tego, żeby tą głośność pamiętał. Niestety.
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Radio Blaupunkt obsługa

Numer postu:#3  Postprzez jester79 » Śr 15:25, 24 paź 2018

Dziękuję za odpowiedź. Czy jest podpięty z tyłu to nie wiem. Jest fabrycznie montowany. Radio z bluetooth. Swoja drogą jakość dźwieku podczas rozmowy jest masakryczna :/
jester79
 

Re: Radio Blaupunkt obsługa

Numer postu:#4  Postprzez Albercik » Śr 15:45, 24 paź 2018

"Fabrycznie" były dwa rodzaje. Fabryczny, czyli oryginalny (takie niebieskie pudełko z dwiema wtyczkami), które było tylko w parze z kierownicą wielofunkcyjną z ikonkami słuchawek na przyciskach, albo jakiś zestaw chyba Parrot, który był po prostu podpinany pod wejście radia do telefonu i zasilanie miał ze zmieniarki (tak, jak ja mam swoją Nokię podłączoną). Masz kierę z przyciskami, którymi obsługujesz zestaw do parowania itd?
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Radio Blaupunkt obsługa

Numer postu:#5  Postprzez jester79 » Śr 22:44, 24 paź 2018

Mam na kierownicy sterowanie radia i słuchawki, czerwona i zielona. Ale nie wiem co jest podłączone z tyłu radia bo nie wyciągałem go.
jester79
 

Re: Radio Blaupunkt obsługa

Numer postu:#6  Postprzez Albercik » Cz 10:52, 25 paź 2018

To już wiem, że masz fabryczny zestaw. Tutaj niestety nic nie zrobisz. A działa Ci normalnie ze smarkfonem ten zestaw?
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Radio Blaupunkt obsługa

Numer postu:#7  Postprzez jester79 » Cz 20:47, 25 paź 2018

Paruje się od razu. Działa jak zwykła słuchawka bluetooth. Jakość dźwięku jest taka sobie ale być może to przez złe ustawienie equalizera. Muszę to jeszcze sprawdzić.
jester79
 

Re: Radio Blaupunkt obsługa

Numer postu:#8  Postprzez Albercik » Pt 11:14, 26 paź 2018

No jakością nie powala, ale to wina samego radia, nawet nie ustawień (ustawienie EQ nie jest brane pod uwagę gdy radio jest w trybie 'PHONE'). Nic z tym niestety nie zrobisz.

Jedyna opcja to kupno głośnika zewnętrznego np. od zestawu Nokia CK-7W i podłączenie go do centralki BT zamiast dwóch przewodów idących do radia. Jak miałem ten głośnik u siebie zanim podłączyłem zestaw pod radio - jakość dźwięku była trochę lepsza. Teraz muszę znowu wrócić do niego bo w ConnectNav+ nie ma wejścia dźwięku z zestawu BT (on ma wbudowany moduł telefonu).
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Radio Blaupunkt obsługa

Numer postu:#9  Postprzez jester79 » So 10:53, 27 paź 2018

To radio podoba mi się z jednego powodu. Czyta mp3 :). Od zawsze mam starsze auta i zawsze był tylko czytnik cd. Pełno płyt w aucie w każdym schowku ;) Co do parowania z telefonem to chyba wolę po prostu założyć słuchawkę BT na czas rozmowy. Raczej mało rozmawiam przez telefon w samochodzie więc słuchawka to dla mnie lepsza opcja.
jester79
 


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron