Zmiana body, podmiana eprom.

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Zmiana body, podmiana eprom.

Numer postu:#1  Postprzez dadamski38 » Pt 13:39, 31 sie 2018

Witam użytkowniczki i użytkowników Pandy. Przykładam się do zmiany body z 51740048 na 51783783. Czy przelutowanie epromu ze starego do nowego body będzie możliwe oraz czy po takim zabiegu będzie wszystko działać z nowym body?
dadamski38
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz 19:17, 30 sie 2018
Lokalizacja: Świdnica
Panda: Actual 1.1
Imię: Dawid

Re: Zmiana body, podmiana eprom.

Numer postu:#2  Postprzez JargoV » Pt 21:51, 31 sie 2018

Ciężka sprawa do dania konkretnej odpowiedzi, o podobnym zabiegu w Pandzie nie słyszałem, w obrębie tych samych numerów powinno to zadziałać.
Tu jednak jest sprawa zmiany body N10 na N30/40, więc z dużym prawdopodobieństwem mogą nie działać np. przeciwmgielne, climatronik itp. których N10 nie obsługuje, zależne to będzie od tego co dokładnie siedzi w tym epromie, czy tylko dane konfiguracyjne typu IMO, aktualny konfig proxi itp. czy może coś więcej z czego korzysta procek do obsługi ww. funkcji.
JargoV
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): N 0:43, 22 lis 2015
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 27
Panda: Panda II 1.1 2009r
Imię: Jarek

Re: Zmiana body, podmiana eprom.

Numer postu:#3  Postprzez dadamski38 » Pt 22:46, 31 sie 2018

No właśnie w Pandzie też o tym nie słyszałem. Czytałem jak ktoś takie coś robił w Punto tyle, że między tymi samymi modelami. Mimo wszystko, czy jest możliwość, że po przelutowaniu coś się uszkodzi w nowym body? Jeśli nie to raczej nie zaszkodzi spróbować, co najwyżej nie będzie coś działać i wtedy się będzie dalej kombinować.
dadamski38
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz 19:17, 30 sie 2018
Lokalizacja: Świdnica
Panda: Actual 1.1
Imię: Dawid

Re: Zmiana body, podmiana eprom.

Numer postu:#4  Postprzez kambodza » Śr 22:34, 05 wrz 2018

Z punktu widzenia elektronika sama zawartość pamięci eeprom to ciąg zer i jedynek. Także najwyżej nie będzie działać body. Po ponownej zmianie pamięci wrócimy do poprzedniego stanu. Inna sprawa, że dane zawarte w pamięciach są inne więc kod programu w procesorze może błędnie widzieć dane. Chyba, że Fiat programowo(poprzez pamięć) zmienia tylko wersje body.

W skrócie raczej nic się nie stanie :-)

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
kambodza
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn 23:17, 04 cze 2018
Lokalizacja: Rzeszów
Panda: II 1.1
Imię: Szymon

Re: Zmiana body, podmiana eprom.

Numer postu:#5  Postprzez dadamski38 » Cz 17:35, 06 wrz 2018

A, który z tych układów to eprom?
Obrazek
Obrazek
dadamski38
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz 19:17, 30 sie 2018
Lokalizacja: Świdnica
Panda: Actual 1.1
Imię: Dawid

Re: Zmiana body, podmiana eprom.

Numer postu:#6  Postprzez kambodza » So 11:40, 08 wrz 2018

Eeprom ma zazwyczaj 8 nóżek :-) odczytaj oznaczenia w Google dopisujac datasheet albo pdf :-)

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
kambodza
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn 23:17, 04 cze 2018
Lokalizacja: Rzeszów
Panda: II 1.1
Imię: Szymon

Re: Zmiana body, podmiana eprom.

Numer postu:#7  Postprzez Albercik » Śr 23:35, 03 paź 2018

Bardzo ciekawy temat, jednak to nie jest taka prosta sprawa. Są jest indywidualne klucze zapisane w kodzie procesora, co sprawia, że dane body jest unikalne. Sama podmiana eepromu nic nie da, bo eeprom trzyma tylko listę konfiguracji elementów. Podmiana procka jest z kolei niemożliwa, bo body N10 ma inny procesor (mniejszy ROM, niższe taktowanie). Kod z N10 nie zadziała w N20.

Na drugim zdjęciu powyżej - te dłuższe scalaki to tranceivery (ze zintegrowanymi driverami) CAN - po jednym na każdą linię. Te krótsze to jeden jest pewnie eepromem body a drugie eepromem Gateway'a CAN.
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron