Panda Stały plus -kamerka-Pod jaki bezpiecznik się podłączyć

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Panda Stały plus -kamerka-Pod jaki bezpiecznik się podłączyć

Numer postu:#1  Postprzez matekm89 » Wt 0:16, 14 sie 2018

Witam,
Posiadam fiata Pande z 2012 roku. 1.2
Potrzebuję podpiąć pod stałe zasilanie wideo-rejestrator samochodowy, który posiada tryb parkingowy i chciałbym z niego korzystać
Posiada ktoś może rozmieszczenie bezpieczników ( w tym ze stałym plusem) pod które mógłbym się podłączyć?
Zakupiłem przetwornicę z 12V na 5V z podłączeniem do kamerki, bypass do którego dodałem 10A bezpiecznik.
Chciałbym, żeby gniazdo zapalniczki było wolne, a dodatkowy obwód mieć bezpośrednio podłączony do Kamerki.
Czytałem, że można podpiąć się do głównego czerwonego przewodu od akumulatora znajdującego się pod kierownicą jednak nie chciałbym aż tak kombinować zdzierając izolację i podłączając się pod niego.

z góry dziękuję za podpowiedź ;)
matekm89
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn 11:27, 13 sie 2018
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Panda: 2012
Imię: Mateusz

Re: Panda Stały plus -kamerka-Pod jaki bezpiecznik się podłą

Numer postu:#2  Postprzez AdaMs » Wt 11:34, 14 sie 2018

Ja w ten przewód wpinałem się robiąc otwieranie tylnej klapy z przycisku. Z tego co kojarzę w kostce klimatronika (o ile nie masz) jest 12V na stałe i 12V po zapłonie. Jesteś pewny, że chcesz mieć taki duży pobór prądu cały czas?
AdaMs
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2235
Dołączył(a): Śr 11:34, 22 gru 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 33
Panda: Zuza 1.2 69KM (PIII)
Imię: Mateusz

Re: Panda Stały plus -kamerka-Pod jaki bezpiecznik się podłą

Numer postu:#3  Postprzez matekm89 » Wt 21:40, 14 sie 2018

AdaMs Dziękuję bardzo za zainteresowanie.
"w ten przewód" - masz na myśli czerwony od akumulatora? zdarłeś izolację i wlutowałeś się w główny przewód?
Duży pobór prądu - co pod tym pojęciem rozumiesz? Kamerkę podłączoną na stałe? Byłaby w trybie parkowania więc czuwanie jedynie. Z tego gdzie wyczytałem więcej jak 0,5A nie pobiera.
Myślałem dać niższy bezpiecznik np 5A czy lepiej już zostawić 10?
matekm89
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn 11:27, 13 sie 2018
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Panda: 2012
Imię: Mateusz

Re: Panda Stały plus -kamerka-Pod jaki bezpiecznik się podłą

Numer postu:#4  Postprzez arnold » Śr 13:47, 15 sie 2018

Ale za to zasilacz będzie kradł prąd. A 0.5 ampera to 10 razy więcej niż samochodów powinien pobierać podczas postoju. Lepiej ogarnąć to przez jakiś bufor power banku ładowany po zapłonie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
arnold
Wymiatacz
 
Posty: 1370
Dołączył(a): So 17:22, 16 sie 2014
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 35
Panda: Była, a jest Dacia Duster 2020
Imię: Arnold

Re: Panda Stały plus -kamerka-Pod jaki bezpiecznik się podłą

Numer postu:#5  Postprzez matekm89 » Cz 23:39, 16 sie 2018

Dziękuję za odpowiedź.
Myślałem na krótkie postoje zostawiać załączone (np parking przy centrum handlowym itd.) a pod domem odpinać kabel. Mogłoby tak być czy mimo wszystko akumulator na tym ucierpi?

Jeszcze jedno pytanie. Znalazłem stałe napięcie 12V na bezpieczniku F39 10A do którego podłączone jest:
- gniazdo diagnostyczne EOBD
- RADIO
- klimatyzacja automatyczna
- ciśnienie w oponach (którego nie ma)
Mogę pod ten bezpiecznik 10 A podpiąć bypass z dodatkowym 10A bezpiecznikiem połączony przetwornicą 12V na 5V (zabezpieczony 3A bezpiecznikiem) i następnie do kamerki przewód mini USB ??
matekm89
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn 11:27, 13 sie 2018
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Panda: 2012
Imię: Mateusz

Re: Panda Stały plus -kamerka-Pod jaki bezpiecznik się podłą

Numer postu:#6  Postprzez AdaMs » Pt 1:15, 17 sie 2018

matekm89 napisał(a):Dziękuję za odpowiedź.
Myślałem na krótkie postoje zostawiać załączone (np parking przy centrum handlowym itd.) a pod domem odpinać kabel. Mogłoby tak być czy mimo wszystko akumulator na tym ucierpi?

Jeszcze jedno pytanie. Znalazłem stałe napięcie 12V na bezpieczniku F39 10A do którego podłączone jest:
- gniazdo diagnostyczne EOBD
- RADIO
- klimatyzacja automatyczna
- ciśnienie w oponach (którego nie ma)
Mogę pod ten bezpiecznik 10 A podpiąć bypass z dodatkowym 10A bezpiecznikiem połączony przetwornicą 12V na 5V (zabezpieczony 3A bezpiecznikiem) i następnie do kamerki przewód mini USB ??


Odpinać kabel od kamerki? Ale przetwornica dalej będzie podpięta? Jak chcesz mieć na krótkie postoje to jedynie, to przemyśl opcje jakiegoś osobnego zasilania (np. powerbank). Podczas jazdy będzie się ładować, a na postoju będzie zasilał kamerkę. Ewentualnie w samej kamerce podmienić baterię, na jakąś większą. Generalnie, nie obciążaj tak układu jak planujesz.
AdaMs
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2235
Dołączył(a): Śr 11:34, 22 gru 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 33
Panda: Zuza 1.2 69KM (PIII)
Imię: Mateusz

Re: Panda Stały plus -kamerka-Pod jaki bezpiecznik się podłą

Numer postu:#7  Postprzez matekm89 » Pt 13:32, 17 sie 2018

Może być to za duże obciążenie obwodu?
w razie zwarcia pierwszy bezpiecznik by zadziałał ( można dać trochę mniejszy niż oryginalny np 5A)

W kamerce raczej ciężko będzie podmienić baterię na większą ze względu na to że zasilanie kamery odpowiada wbudowany kondensator pojemnościowy.
Powerbank też dobry pomysł tylko ile on podtrzyma taką kamerkę i nie mam pomysłu jak podłączyć żeby za każdym razem po wyłączeniu zasilania nie trzeba było naciskać włącznika powerbanku.
matekm89
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn 11:27, 13 sie 2018
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Panda: 2012
Imię: Mateusz

Re: Panda Stały plus -kamerka-Pod jaki bezpiecznik się podłą

Numer postu:#8  Postprzez Tytus31 » Pt 19:37, 17 sie 2018

Tytus31
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 25
Dołączył(a): N 12:25, 15 maja 2011
Lokalizacja: Kalisz
Panda: 1.3 Multijet Dynamic
Imię: Krzysztof

Re: Panda Stały plus -kamerka-Pod jaki bezpiecznik się podłą

Numer postu:#9  Postprzez akir » Pt 20:02, 17 sie 2018

Tytus31 napisał(a):A może takie rozwiązanie ?
https://allegro.pl/zasilanie-wideorejes ... 13000.html
Wydać 170zl, rejestrator wcina prąd i jeszcze ten pierdolnik. Urządzenie jest tak bezsensowne, że nie wiem kto to kupuje(chyba ludzie kupujący wszystko z nazwą smart) . Jak często się zdarza że samochód jest nie odpalany 24h? Nawet jeśli jest, to co zostawiając na 30h i mając ustawione 24h kontroli nie potrzebujemy ochrony rejestratorem na te kolejne 6h?*jedyna przydatna funkcja to wyłączyć rejestrator poniżej 11.8v.
Bardziej logiczne to mieć w schowku powerbank 20tys mah. Zostawiam samochód, myślę tu nie jest bezpiecznie i podłączamy zasilanie z powerbank. Najlepsze rozwiązanie to dobre Ac

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
akir
Aktywny
 
Posty: 93
Dołączył(a): Pn 17:11, 05 mar 2018
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Panda: Panda 2 4x4
Imię: Akir


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości