CHECK ENGING - kontrolka wtrysku

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

CHECK ENGING - kontrolka wtrysku

Numer postu:#1  Postprzez beaciam79 » Pt 21:30, 11 maja 2018

Centralka wtrysku

Witajcie, mam problem z moją pandą i liczę ,że mi pomożecie ,mianowicie :

od około miesiąca mój mechanik walczył z zapalającą się CHECK ENGING , rosnącymi obrotami, i utratą mocy przez auto na wolnych obrotach gdy stałam np na światłach (gdy wyłączałam i ponownie włączałam auto jechało, tyle, że wspomniana kontrolka się zapalała) , kontrolka raz się paliła, raz nie . Mechanik wedle wskazywanych przez komputer błędów zrobił adaptację , przepustnicy , oraz wymienił czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym. co mnie uszczupliło prawie na 1000 zł,a na samochodzie nie zrobiło żadnego wrażenia, jak szalał tak szaleje.Mechanik rozłożył ręce i zaproponował wymianę części na oślep,w imię zasady, że może pomoże.

Pojechałam do ASO , gdzie po diagnostyce wykluczono konieczność wymiany przepustnicy ,ale wskazano na ewentualność awarii kontrolki wtrysku. Co zostanie dokładnie sprawdzone jak do ASO wróci ich samochód zastępczy (taki jak mój ) , chcą podmienić w.w kontrolkę i sprawdzić zachowanie pandy z ich kontrolką.
Jeśli kontrolka będzie rzeczywiście do wymiany w.g ich kosztorysu nowa to 4200zł!!!!!! poprosili o 150zł za wstępną diagnostykę i cierpliwość aż do czasu gdy ich panda wróci do ASO( w tej chwili jest użytkowana jako auto zastępcze ).

I teraz pytanie do Was ,czy lepiej bym kupiła kontrolkę na allegro ( podobno są od 500 - 1000 zł) czy może jest w Warszawie albo bliskich okolicach jakiś punkt gdzie mi naprawią czy zregenerują tą moją?
z góry ślicznie dziękuję za pomoc i rady
beaciam79
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt 18:40, 11 maja 2018
Lokalizacja: Warszawa
Panda: My Life Eco 1.2
Imię: Beata

Re: CHECK ENGING - kontrolka wtrysku

Numer postu:#2  Postprzez Albercik » So 21:33, 26 maja 2018

Co to jest "kontrolka wtrysku"? Mówisz o takiej czerwonej lampce na zegarach? To się wymienia razem z zegarami, ale w Pandzie takiej nie widziałem na oczy... a mam kilka różnych zegarów od Pand w domu...
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: CHECK ENGING - kontrolka wtrysku

Numer postu:#3  Postprzez Tomek1204 » Pt 7:04, 08 cze 2018

I nie check enging tylko check engine.
Tomek1204
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): So 16:55, 26 maja 2018
Lokalizacja: Czeladź
Wiek: 39
Panda: 3 - 2018
Imię: Tomek


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron