Kontrolka filtra paliwa zazy sie caly czas

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Kontrolka filtra paliwa zazy sie caly czas

Numer postu:#1  Postprzez kane » Wt 17:54, 12 gru 2017

Witam. Mial ktos już podobny problem???? Nie znalazłem nic w dziale "Elektryka-problemy techniczne" dlatego proszę o pomoc.
Pandę użytkuje od jakiegoś czasu moja córka i ostatnio rozładował jej się akumulator - po ok 1 tygodniu postoju .
Po naładowaniu wszysko było niby OK jednak po przyjezdzie zauważyłem od razu, że lekko żarzy się kontrolka wody w filtrze paliwa, Zapytana stwierdziła, że faktycznie od jakiegoś czasu jakby lekko świeciła się ta kontrolka ale nie była pewna czy to coś istotnego :-)) Ale do rzeczy - kontrolka ta po przekręceniu kluczyka normalnie się zapala a po uruchomieniu silnika wszystkie kontrolki gasną a ta jedna lekko się żarzy i tak jest cały czas nawt po wyłączeniu silnka i wyjęciu kluczyka,. Gdzieś czytałem, że może to mieć coś z wspólnego z alternatorem - nie pamiętam czy chodziło o problem z diodami prostowniczymi czy regulatorem napięcia, Dodam, że kontrolka ładowania zapala się i gaśnie prawidłowo, a napięcie w instalacji po uruchomieniu silnika normalnie wzrasta do 14,2 V ,Co może mieć wspólnego kontrolka filtra paliwa z alternatorem ??? Jakieś pomysły drodzy pandziomaniacy.
kane
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): So 19:07, 08 lut 2014
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 58
Panda: 1.3 multijet 70KM
Imię: Piotr

Re: Kontrolka filtra paliwa zazy sie caly czas

Numer postu:#2  Postprzez kane » Wt 18:00, 12 gru 2017

Przepraszam w tytule chochlik zrobił mi wrednego psikusa - oczywiście ta kontrolka żarzy się a nie zazy :rotfl:
kane
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): So 19:07, 08 lut 2014
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 58
Panda: 1.3 multijet 70KM
Imię: Piotr

Re: Kontrolka filtra paliwa zazy sie caly czas

Numer postu:#3  Postprzez morpheus1581 » Wt 20:44, 12 gru 2017

Gdyby to były diody lub regulator napiecia to by Ci się paliło ładowanie.
Spróbuj wypiąc, oczyścić i wpiąc ponownie ta wtyczkę od obecności wody w filtrze paliwa. Albo po prostu wypnij i tyle, wtedy nie powinna Ci się już świecić kontrolka.
morpheus1581
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1900
Dołączył(a): N 20:56, 12 paź 2014
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 43
Panda: Była Panda jest Fabia
Imię: Marcin

Re: Kontrolka filtra paliwa zazy sie caly czas

Numer postu:#4  Postprzez Bohdan » Śr 18:01, 13 gru 2017

morpheus1581 napisał(a): Albo po prostu wypnij i tyle, wtedy nie powinna Ci się już świecić kontrolka.


Na logikę, jeżeli zacznie mi dzwonić ogranicznik w klockach hamulcowych to wyjmuje ogranicznik i mam jeździć dalej :) ?

Wypiąć wtyczkę powinieneś na chwilę, sprawdzić czy kontrolka przestanie świecić. Jeżeli nie, to problem leży w przewodach i elektronice. Jeżeli przestanie to :

Kontrolka po coś istnieje na desce - otwieramy instrukcje obsługi Fiat Panda - strona 119 i czytamy :
" Lampka sygnalizacyjna zapala się gdy w filtrze paliwa znajduje sie woda. "

Idąc dalej, mamy zimę - minusowe temperarury które sprzyjają wytracaniu sie parafiny z oleju napędowego a samochód stał tydzień jak piszesz. Na moje oko tutaj leży przyczyna. Skutkiem jest objaw widoczny na desce.

Pierwsze pomyślał bym, kiedy ostatnio zaglądałem do filtra paliwa i kiedy wymieniłem, potem asekuracyjnie wymienił na nowy.

Jeżeli masz licznik dynamit - w instrukcji pisze że powinien pokazać się stosowny komunikat .
Wszystkie części do Pandy 1.2/1.1 !
(Sprzedaje na części cały samochód.)
Zapraszam na PW !

Mini Cooper 2003 1.6 PB OFF
Seat Leon 2007 1.9 TDI OFF
Fiat Panda 2006 1.2 PB + LPG ON
Fiat Panda 2007 1.1 PB + LPG. ON
Bohdan
Dundersztyc
Avatar użytkownika
 
Posty: 470
Dołączył(a): N 13:31, 26 lut 2017
Lokalizacja: Zawoja (KSU)
Wiek: 33
Panda: 1.2 60 km Emotion 2k06 LPG STAG
Imię: Bohdan

Re: Kontrolka filtra paliwa zazy sie caly czas

Numer postu:#5  Postprzez morpheus1581 » Śr 20:21, 13 gru 2017

Bohdan napisał(a):Na logikę, jeżeli zacznie mi dzwonić ogranicznik w klockach hamulcowych to wyjmuje ogranicznik i mam jeździć dalej


Na logikę... jak sie swieci kontrolka od stanu paliwa to wykręcam żarówkę i jadę dalej? Oczywiście że nie.
U kolegi problem polega na tym ze kontrolka się zarzy A nie świeci na stałe.

Apropos wkład filtra wymienimy w dieslu co 60 000. Nie zaszkodzi wymienić.
Można to zrobic samemu.
morpheus1581
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1900
Dołączył(a): N 20:56, 12 paź 2014
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 43
Panda: Była Panda jest Fabia
Imię: Marcin

Re: Kontrolka filtra paliwa zazy sie caly czas

Numer postu:#6  Postprzez kane » Śr 20:36, 13 gru 2017

morpheus1581 napisał(a):Gdyby to były diody lub regulator napiecia to by Ci się paliło ładowanie.
Spróbuj wypiąc, oczyścić i wpiąc ponownie ta wtyczkę od obecności wody w filtrze paliwa. Albo po prostu wypnij i tyle, wtedy nie powinna Ci się już świecić kontrolka.

Nie napisałem wszystkich szczegółów - pierwsze co zrobiłem to poluzowałem śrubokrętem śrubę z boku filtra do zrzutu wody - na podłożony listek ręcznika kuchennego pociekło trochę ON ale wody nie było widać. Następnie wypiąłem całkiem wtyczkę czujnika od spodu filtra - bez zmian. Uściślę - kontrolka ledwo się żarzy - tak, że w dzień można tego nawet nie zauważyć, a kontrolka ładowania faktycznie pokazuje,jakby wszysko było OK (zapala się i gaśnie prawidłowo). Gdzieś jednak czytałem, ale nie chodziło o fiata tylko o hyundaia - dwa przypadki że właściciele opisywali ciągłe palenie się jednocześnie kontrolek ładowania filtra i ręcznego - w obu przypadkach skończyło się naprawą alternatora.
kane
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): So 19:07, 08 lut 2014
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 58
Panda: 1.3 multijet 70KM
Imię: Piotr

Re: Kontrolka filtra paliwa zazy sie caly czas

Numer postu:#7  Postprzez Bohdan » Śr 21:57, 13 gru 2017

Czyli jak kontrolka odpieta jest od czujnika, który de facto ma zadawać jej sygnał do zapalania sie, A NADAL troche się świeci to pierwsza część za nami.

Jedź dalej, sprawdź ładowanie aku bez obciążenia i z obciążeniem ( odpal na pokładzie wszystko co pobiera prąd ).

Jeżeli przyczyna wystąpiła po rozładowaniu, to tutaj musi być przyczyna.
Wszystkie części do Pandy 1.2/1.1 !
(Sprzedaje na części cały samochód.)
Zapraszam na PW !

Mini Cooper 2003 1.6 PB OFF
Seat Leon 2007 1.9 TDI OFF
Fiat Panda 2006 1.2 PB + LPG ON
Fiat Panda 2007 1.1 PB + LPG. ON
Bohdan
Dundersztyc
Avatar użytkownika
 
Posty: 470
Dołączył(a): N 13:31, 26 lut 2017
Lokalizacja: Zawoja (KSU)
Wiek: 33
Panda: 1.2 60 km Emotion 2k06 LPG STAG
Imię: Bohdan

Re: Kontrolka filtra paliwa zazy sie caly czas

Numer postu:#8  Postprzez kane » Cz 13:52, 14 gru 2017

Dzięki Bohdanie. Moje plany były podobne, ale jeszcze mnie w tym utwierdziłeś, że jak następnym razem córka przyjedzie do domu (jak jej odpali), to czeka mnie żmudne sprawdzanie. Miernik do ręki i po pierwsze sprawdzić napięcie w instalacji, z uruchomionymi wszystkimi możliwymi odbiornikami. Dalej pobór prądu z akumulatora po wyjęciu kluczyka - czy ktoś wie ile może być max (po wyjęciu kluczyka i zamknięciu drzwi) ??? Bo czytałem, że od 0,2 do 0,02 A jast OK- choć te 0,2A wydaje mi się dużo (nie mam alarmu)
kane
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): So 19:07, 08 lut 2014
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 58
Panda: 1.3 multijet 70KM
Imię: Piotr

Re: Kontrolka filtra paliwa zazy sie caly czas

Numer postu:#9  Postprzez arnold » Cz 14:12, 14 gru 2017

kane napisał(a):Dzięki Bohdanie. Moje plany były podobne, ale jeszcze mnie w tym utwierdziłeś, że jak następnym razem córka przyjedzie do domu (jak jej odpali), to czeka mnie żmudne sprawdzanie. Miernik do ręki i po pierwsze sprawdzić napięcie w instalacji, z uruchomionymi wszystkimi możliwymi odbiornikami. Dalej pobór prądu z akumulatora po wyjęciu kluczyka - czy ktoś wie ile może być max (po wyjęciu kluczyka i zamknięciu drzwi) ??? Bo czytałem, że od 0,2 do 0,02 A jast OK- choć te 0,2A wydaje mi się dużo (nie mam alarmu)
Jeśli będzie powyżej 0,1 A to jest już za dużo. Dobrze jak będzie poniżej 0,05 A.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
arnold
Wymiatacz
 
Posty: 1372
Dołączył(a): So 17:22, 16 sie 2014
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 35
Panda: Była, a jest Dacia Duster 2020
Imię: Arnold

Re: Kontrolka filtra paliwa zazy sie caly czas

Numer postu:#10  Postprzez Albercik » Pt 16:30, 15 gru 2017

morpheus1581 napisał(a):jak sie swieci kontrolka od stanu paliwa to wykręcam żarówkę i jadę dalej?


oczywiście, że nie, bo w Pandzie rezerwa jest na diodzie :D

A kontrolka może sugerować uszkodzenie licznika :)
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości