Pokrętło głośności fabrycznego radia CD Blaupunkt 2din

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Re: Pokrętło głośności fabrycznego radia CD Blaupunkt 2din

Numer postu:#91  Postprzez thomson » Śr 14:52, 29 lis 2017

Albercik napisał(a):w 2004 roku nie było nawet MP3 przecież...

W instrukcji do mojego radia z 2003 roku już jest model z mp3 więc chyba to przewidzieli.
Albercik napisał(a):Ciekawe tylko w tym jest to, że Fiat zamawiając te radia u producenta - nie zażądał wycięcia AUX w sofcie i usunięcia pinów z wtyczki (co by też obniżyło trochę koszt produkcji)...

Często produkcja jednego wariantu produktu (w tym przypadku radia) w "bogatszej" wersji jest tańsza, niż produkcja dwóch różnych wariantów. Ale to by trzeba pogadać z jakimś managerem z Fiata (pewnie po włosku :P) to może byśmy się dowiedzieli :D
thomson
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 260
Dołączył(a): Wt 22:12, 20 cze 2017
Lokalizacja: Łódź
Panda: 1.2 Dynamic
Imię: Tomek

Re: Pokrętło głośności fabrycznego radia CD Blaupunkt 2din

Numer postu:#92  Postprzez Albercik » Śr 21:42, 29 lis 2017

thomson napisał(a):
Albercik napisał(a):w 2004 roku nie było nawet MP3 przecież...

W instrukcji do mojego radia z 2003 roku już jest model z mp3 więc chyba to przewidzieli.



Ooo, a toś mnie zaskoczył. Gdzieś wyczytałem, że na początku produkcji nie było MP3 nawet w opcji. Ponoć można było tylko CD 1 din (standardard) albo dopłata do CD 2 din (Hi-Fi). A, że MP3 weszło później...
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Pokrętło głośności fabrycznego radia CD Blaupunkt 2din

Numer postu:#93  Postprzez thomson » Wt 23:25, 23 sty 2018

thomson napisał(a):Zamówiłem z Chin transmiter FM Xiaomi Roidmi i 2 różne transmitery BT na minijack. Potestuję które rozwiązanie wypadnie najlepiej i takie zostawię.

Wreszcie dotarły zabawki z Chin :D Ponieważ w Pandzie nie mam jeszcze AUXa to test przeprowadziłem w drugim aucie gdzie mam AUX i Bluetooth.
Okazuje się, że jakość dźwięku z tanich chińskich adapterów BT jest zaskakująco dobra. Jeden grał praktycznie tak samo jak przy bezpośrednim połączeniu telefonu do radia przez BT. Drugi trochę inaczej, ale też przyzwoicie. Transmiter FM też daje radę, także mam teraz ciężki orzech do zgryzienia :/
Mogę zostać przy tym radiu co mam i używać transmitera - wariant najtańszy, dźwięk dobrej jakości (chyba, że w Pandzie będzie gorzej, ale to się jutro okaże jak podłączę). Jedyny minus to brak pokrętła głośności w radiu.
Mogę też kupić radio z AUXem (kabel już mam) i podłączyć transmiter BT. Wariant sporo droższy, ale jakość trochę lepsza, zyskuję też mp3.
I teraz znów nie wiem na co się zdecydować :/
thomson
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 260
Dołączył(a): Wt 22:12, 20 cze 2017
Lokalizacja: Łódź
Panda: 1.2 Dynamic
Imię: Tomek

Re: Pokrętło głośności fabrycznego radia CD Blaupunkt 2din

Numer postu:#94  Postprzez thomson » Śr 14:41, 24 sty 2018

Niestety z transmiterem w Pandzie jest problem. O ile jakość dźwięku jest ok, to wygląda na to, że radio nie bardzo z nim gada - co kilkanaście sekund słyszę piknięcie. Miałem w poprzednim aucie niefabrycznego Blaupunkta i również występowały takie piknięcia (podczas słuchania radia, ale również muzyki z SD czy AUX) i jedyne moje podejrzenie to słaby sygnał radiowy, o czym radio informowało takimi piknięciami. Nigdy nie potwierdziłem tej teorii, ale teraz w Pandzie też jest Blaupunkt i są piknięcia, więc może radio myśli, że sygnał z transmitera jest za słaby? Jak wyłączę transmiter, a zostawię radio to słyszę szum, a piknięcia nadal występują. Przyznam, że trochę to wkurza i jeśli nie ma w radiu opcji, która to wyłączy to zastosowanie transmitera nie bardzo ma sens :/
thomson
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 260
Dołączył(a): Wt 22:12, 20 cze 2017
Lokalizacja: Łódź
Panda: 1.2 Dynamic
Imię: Tomek

Re: Pokrętło głośności fabrycznego radia CD Blaupunkt 2din

Numer postu:#95  Postprzez thomson » Pn 18:08, 29 sty 2018

Wygląda na to, że wyłączenie info o ruchu drogowym (TA) rozwiązuje problem pikania.
Nie zmienia to faktu, że transmiter niezbyt pewnie siedzi w gnieździe zasilania i czasem zdarza się, że wyskakuje i się rozłącza. Ten sam problem mam ze zwykłą ładowarką, szczególnie jak coś wrzucę do tej rynienki na kubki (używam jej jako schowka) i uderzenie powoduje wstrząs, który powoduje, że urządzenie wyskakuje z gniazda.
Zamówiłem radio z AUX, więc pewnie skończy się na transmiterze BT podpiętym po kablu do radia.
thomson
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 260
Dołączył(a): Wt 22:12, 20 cze 2017
Lokalizacja: Łódź
Panda: 1.2 Dynamic
Imię: Tomek

Re: Pokrętło głośności fabrycznego radia CD Blaupunkt 2din

Numer postu:#96  Postprzez Albercik » Wt 0:38, 30 sty 2018

Jak nie chcesz, by wtyczki wypadały z gniazdka 12v - wetknij kawałek tektury z paczki papierosów razem z wtyczką ;)
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Pokrętło głośności fabrycznego radia CD Blaupunkt 2din

Numer postu:#97  Postprzez thomson » So 23:54, 03 lut 2018

Jutro chcę się zabrać za montaż nowego radia i chciałem od razu podłączyć kabel AUX. Kupiłem gotowy kabel bo taki mi w zupełności wystarczy, ale ponieważ mam suba to muszę do kostki AUX przełożyć pin, który go włącza, albo z kostki AUX przełożyć 3 piny do kostki, którą mam obecnie w radiu. Wziąłem spinacz biurowy i zrobiłem z niego podwójny szpikulec. Wtykam go z przodu kostki po obu stronach pina, niestety ni ch#%a piny nie chcą wyjść. Nie chcę próbować na siłę, bo pewnie tylko popsuję kabel albo kostkę. W tej sytuacji jutro sobie tylko przetestuję czy działa AUX, a docelowo kupię piny i zacisnę je od nowa na kablu po czym wetknę do obecnej kostki. Chyba, że jest lepszy patent na rozmontowanie kostki niż spinacz?
thomson
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 260
Dołączył(a): Wt 22:12, 20 cze 2017
Lokalizacja: Łódź
Panda: 1.2 Dynamic
Imię: Tomek

Re: Pokrętło głośności fabrycznego radia CD Blaupunkt 2din

Numer postu:#98  Postprzez Albercik » N 0:29, 04 lut 2018

Spinaczem tego nie zrobisz bo jest za gruby. Takie druciki do związywania kabli będą lepsze.
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Pokrętło głośności fabrycznego radia CD Blaupunkt 2din

Numer postu:#99  Postprzez thomson » N 11:50, 04 lut 2018

Spróbowałem takim cienkim drucikiem, ale też nic nie poszło. Widziałem w internecie do kupienia zestawy specjalnych wyjmaków, ale za cenę zestawu kupię pewnie kilogram pinów :P
Spróbuję podłączyć AUX bez suba żeby potwierdzić, że działa, a później będę kombinował z tymi pinami.
thomson
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 260
Dołączył(a): Wt 22:12, 20 cze 2017
Lokalizacja: Łódź
Panda: 1.2 Dynamic
Imię: Tomek

Re: Pokrętło głośności fabrycznego radia CD Blaupunkt 2din

Numer postu:#100  Postprzez sabciu1 » N 13:23, 04 lut 2018

Igly....takie najzwyklejsze do szycia i problem z wyciaganiem pionów rozwiażesz wlasnie za ich pomocą :D
sabciu1
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 106
Dołączył(a): N 4:14, 06 gru 2015
Lokalizacja: Głogów
Wiek: 52
Panda: 1.3 multijet. 2007
Imię: Sebastian

Re: Pokrętło głośności fabrycznego radia CD Blaupunkt 2din

Numer postu:#101  Postprzez thomson » Pn 14:11, 05 lut 2018

Okazało się, że najlepszym narzędziem jest... dremel :P Kostka została porozcinana i piny wyjęte. Teraz tylko powtykam je w kostkę w radiu i gotowe :)
thomson
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 260
Dołączył(a): Wt 22:12, 20 cze 2017
Lokalizacja: Łódź
Panda: 1.2 Dynamic
Imię: Tomek

Re: Pokrętło głośności fabrycznego radia CD Blaupunkt 2din

Numer postu:#102  Postprzez Albercik » Pn 18:00, 05 lut 2018

thomson napisał(a):Okazało się, że najlepszym narzędziem jest... dremel :P Kostka została porozcinana i piny wyjęte. Teraz tylko powtykam je w kostkę w radiu i gotowe :)


ja tak zrobiłem z dużą kostką iso jak nie umiałem tego jeszcze rozbierać, tylko ja użyłem diaksa :mrgreen:
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Pokrętło głośności fabrycznego radia CD Blaupunkt 2din

Numer postu:#103  Postprzez thomson » Śr 21:06, 07 lut 2018

Ciągle nie mam czasu podłączyć kabla AUX do radia :/ A dziś zauważyłem, że nowe radio ma inaczej wyskalowaną głośność. W poprzednim radiu wartość 30 odpowiada wartości 10 w obecnym radiu. Czyżby inny wzmacniacz czy tylko inna kalibracja potencjometru?
I nie bardzo wiem jak ustawić własne ustawienia equalizera. Niby jest opcja USER EQ ale nie wiem jak przejść do regulacji. Przyciski góra/dół przełączają na inne pozycje menu, a lewo/prawo przełączają presety equalizera i nie wiem który przycisk pozwoli mi wejść do trybu edycji tych ustawień. Chyba muszę zajrzeć do instrukcji :P A w poprzednim radiu obyło się bez :D
thomson
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 260
Dołączył(a): Wt 22:12, 20 cze 2017
Lokalizacja: Łódź
Panda: 1.2 Dynamic
Imię: Tomek

Re: Pokrętło głośności fabrycznego radia CD Blaupunkt 2din

Numer postu:#104  Postprzez Albercik » Śr 22:00, 07 lut 2018

Naciśnij przycisk "Audio" :P

Co do głośności to tak - jest inaczej wyskalowana, ale wzmak też jest inny, bo w Delphi i w tych starych blaukach bez MP3 było bodajrze 4x15W, a w tym Blauku z MP3 jest 4x20W.
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Poprzednia strona

Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości