Kluczyk na pilot

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Kluczyk na pilot

Numer postu:#1  Postprzez yanan » Wt 22:41, 03 sie 2010

Witam



Jestem użytkownikiem Pandy i chciałbym zamontowac do niego pilot, którym chciałbym otwierać drzwi i klape bagażnika. Mam pytanie, w którym miejscu zabudowany jest siłownik sterujący otwieraniem klapy. W ASO powiedzieli mi, że mam podać im czy mam ten siłownik, bo jest to konieczne przy "zrobieniu" tego kluczyka (oryginalny typu scyzoryk). Moje auto jest z roku 2006 i jest w wersji Dynamic. Od którego roku Fiat buduje te siłowniki w standardzie?



Pozdrawiam

Marcin
yanan
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010

Numer postu:#2  Postprzez Vito » Wt 22:56, 03 sie 2010

Fiat w żadnej Polskiej wersji Pandy w standardzie nie dawał takiego siłownika. Siłownik znajduje sie w klapie pod zamkiem . Wystarczy ściagnać tapicerkę i odkręcić zamek. Jak za nim jest siłownik (taka biała puszka do której wchodzą dwa kable ) to wszystko jest przygotowane pod wzglądem mechanicznym i elektrycznym. Pozostaje jeszcze kwestia odbioru sygnału z klucza :( ale tu ju nie pomogę bo aż tak bardzo nie rozgryzałem tematu.





Na twoim miejscu nie kombinował bym z kluczykiem bo to drogo wyjdzie i nie ma pewności czy bedzie działać. Ja zrobił bym sobie elektryczna klamke w klapie i po kłopocie. Mam takie klamki zrobione w obu pandach i w zupełności to wystarcza.





Tobie na początku walki z otwieraniem klapy nie tylko z kluczyka mechanicznie radziłbym zobaczyc czy masz instalacje w klapie do tego ustrojstwa bo z fiatem to różnie bywa.



W serii jak ktoś sobie domówił, kluczyk scyzoryk był razem z elektryczna klamka :D
Vito
Admin na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 4203
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiek: 45
Panda: była - jest pug 508
Imię: Witek

Numer postu:#3  Postprzez yanan » Wt 23:05, 03 sie 2010

Nie no jak ja widziałem, to mi pokazywał że na pilocie (kluczyku) były 3 przyciski otwórz drzwi, zamknij drzwi, otwórz pokrywe bagażnika. A ta klamka co ty mówisz to jest to że się tylko dotyka się otwiera (soft touch) to ja cenowo wychodzi? Chciałbym żeby zrobili mi to w ASO.



P.S. Może to pomoże w namierzeniu czy jest tam to "sterowanie-siłownik" jak mam otwarty bagażnik to jak zamknę wszystkie drzwi i chce zamknąć kluczykiem to centralka zamyka drzwi, a po chwili otwiera. Może jakbym nie miał nic w tej klapie zamontowane to by po prostu zamknął...



P.S. 2. Chciałbym mieć wszystkie funkcje raczej w jednym kluczyku



Pozdrawiam
yanan
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010

Numer postu:#4  Postprzez Vito » Wt 23:18, 03 sie 2010

Masz zamek z krańcówkami i dlatego centralny odbija. Dla pewności oblukaj sobie jaki masz zamek





Jak masz taki: http://allegro.pl/item1168103511_nowy_zamek_klapy_bagaznika_panda_z_centralnym.html ( to czarne z tyłu to siłownik) to jest z siłownikiem a jak masz taki: http://allegro.pl/item1120149691_zamek_bagaznika_fiat_panda.html masz tylko krańcówki w zamku.





Widze ze zestaw orginalny klamka plus siłownik staniał strasznie i ja bym kupił to http://allegro.pl/item1174965604_fiat_panda_zamek_centralny_tylnej_klapy_listwa.html zamontował i klamka będzie ci działała jak w orginale i pozostanie ci tylko kwestia kluczyka ale to juz tylko aso może ci pomóc. O ile jak zamówią klucz to bedzie miało co odbierać sygnał z kluczyka :)
Vito
Admin na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 4203
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiek: 45
Panda: była - jest pug 508
Imię: Witek

Numer postu:#5  Postprzez yanan » Wt 23:34, 03 sie 2010

Czyli zrobimy małą symulacje:



1. Kupuje allegro.pl/item1174965604_fiat_panda_zamek_centralny_tyl nej_klapy_listwa.html#gallery

2. Ide do ASO oni mi to wszystko montuja

3. ASO dorabia mi kluczyk "scyzoryk"





4. Drzwi będę otwierał z pilota, a bagażnik ręką jak tylko ją przyłożę :wink:

Mam pytanie odnośnie jeszcze samej klamki jak dzrzwi bedą zamknięte z pilota to mimo że przyłoże rękę nie otworzy mi bagażnika... :wink: inaczej chyba nie miało by to sensu...

5. czy ASO zgodzi się zamontować część kupioną samemu czy muszę wg ich cennika, bo nie wiem czy to się opłaca jak mi zawołają od tak 1000zł







P.S. Mi chodzi o taki kluczyk żebym mi klapa odskoczyła jak nacisne.

aukcjoner.pl/gallery/002953477-.html#I1
yanan
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010

Numer postu:#6  Postprzez Vito » Wt 23:55, 03 sie 2010

1. Tak

2. Tak

3. Możliwe

4. Klamka nie jest aktywna jak samochód jest zamknięty

5. Zgodzi sie bez problemu

6. To nie jest klucz z Pandy tylko z 500/bravo

7 . a raczej jeden sprawdzić czy w klapie jest instalacja !!!!!!!!!!!!!!!!
Vito
Admin na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 4203
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiek: 45
Panda: była - jest pug 508
Imię: Witek

Numer postu:#7  Postprzez yanan » Wt 23:58, 03 sie 2010

A to mogę sam odkręcać czy musze jechać do ASO?
yanan
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010

Numer postu:#8  Postprzez Vito » Śr 0:00, 04 sie 2010

Możesz sam, mało tego możesz sam sobie zamontować zamek i klamkę a do ASO jechać tylko na dorobienie kluczyka :D
Vito
Admin na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 4203
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiek: 45
Panda: była - jest pug 508
Imię: Witek

Numer postu:#9  Postprzez yanan » Śr 0:06, 04 sie 2010

Ale w ASO powiedzieli mi, że jak nie będzie tego siłownika to mogą mi założyć ale nie będzie oryginalnego kluczyka z fiata... cytat z Czeladzi.



Sosnowiec powiedział z góry bagażnik nie będzie działał z org pilotem (scyzorykiem)



Jak wygląda oryginalny kluczyk do Pandy ten wielofunkcyjny czym on się rózni od tego co ja znalazłem?
yanan
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010

Numer postu:#10  Postprzez Vito » Śr 0:13, 04 sie 2010

Kolego to jest to o czym pisze ze klamka będzie śmigała i do kluczyka będzie wszystko ale czy będzie miało co odebrać sygnał z tego kluczyka czyli czy będzie centralka w body kompie która odbierze sygnał z kluczyka scyzoryka tego nie wiem i wydaje mi sie ze te inne serwisy mają racje ze klucz nie będzie śmigał. Chyba ze koledzy z tego ASO co ci mówią ze bedzie to śmigać sprawdzą body czy obsługuje sygnały z klucza.
Vito
Admin na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 4203
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiek: 45
Panda: była - jest pug 508
Imię: Witek

Numer postu:#11  Postprzez yanan » Śr 0:22, 04 sie 2010

To sprawdze czy mam ten sterownik. Jak nie bede miał to chyba nie bede dokładał, bo nie bede miał wtedy sterowania z org kluczyka... Dzięki wielkie :D
yanan
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010

Numer postu:#12  Postprzez Huczas » Śr 3:15, 04 sie 2010

tak wygląda kluczyk scyzoryk do pandy, na odwrocie niebieskie logo Fiat.



funkcje jakie ma, otwieranie/zamykanie auta oraz alarmu, otwieranie bagażnika.



o tyle fajne jak przychodzisz z zakupami otwierasz tylko bagażnik wrzucasz zakupy zamykasz i idziesz dalej. alarm dalej czuwa bez żadnej dalszej ingerencji :)



Obrazek
Huczas
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1995
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Ruciane-Nida/ Warszawa
Wiek: 36
Panda: 1.2 Dynamic

Re: Kluczyk na pilot

Numer postu:#13  Postprzez Zwierzak » Wt 20:16, 11 paź 2011

Podłączę się pod temat. Czy ma ktoś może fotki scyzoryka od Fiata 500 "w proszku" tzn. jak on wygląda w środku?
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły
Zwierzak
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 2014
Dołączył(a): Wt 17:01, 19 kwi 2011
Lokalizacja: Inowrocław
Wiek: 38
Panda: Actual 1,1 2007


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości