Problem z lampą..

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Problem z lampą..

Numer postu:#1  Postprzez encourager » Pn 20:06, 22 maja 2017

Witam koledzy! Na początku chciałem zaznaczyć, iż ten temat nie pasuje w 100% ani do elektroniki, ani do mechaniki, dlatego proszę adminów o ewentualne przeniesienie go, a że dotyczy lampy to daję go do elektroniki.

Otóż tydzień temu postanowiłem wymienić sobie przepaloną żarówkę przeciwmgielną na lewym tyle. Odkręciłem te trzy mocujące śruby i zacząłem wymontowywać, ale nie chciał wyjść cały ten reflektor. Zacząłem podważać, delikatnie ciągnąć, ale nic ani drgnął. W końcu mocniej szarpnąłem i poszło. Wymieniłem żarówkę elegancko, sprawdziłem, świeci, i wtedy zorientowałem się, że prawdopodobnie przy wyciąganiu tego uszkodziłem jeden element. Otóż cały reflektor od strony bagażnika trzyma się na tych trzech śrubach o których wspominam wyżej, natomiast ze skrajne strony są takie trzy małe, plastikowe bolce w samej obudowie reflektora, a w karoserii są takie trzy plastikowe „pochwy” na te bolce. Ułamała mi się, a właściwie to skruszyła mi się ta „pochwa” na samym dole. Pomyślałem sobie, że to mała pierdółka i nie będzie problemu, przecież trzyma się ta lampa na tych śrubach, jednak tak nie jest.. wmontowałem reflektor, przykręciłem te śruby, wpasowałem się dwoma pozostałymi bolcami tymi plastikowymi i została moim zdaniem duża szpara zarówno od góry, na boku i na dole od zderzaka, całość jakby wisi w powietrzu, owszem jest stabilny nie rusza się, ale nie siedzi tak dobrze, jak prawy reflektor, który nie był nigdy ruszany. Postanowiłem skontrować nakrętkami i podkładkami przy tych śrubach, żeby doszło lepiej po boku, ale wtedy zrobiła się jeszcze większa szpara od góry, więc wykręciłem te podkładki i nakrętki i zostawiłem jak było. Kumpel polecił mi też silikon samochodowy, żeby tym załadować te szpary. Kupiłem pierwszy lepszy no-name w sklepie motoryzacyjnym i załadowałem, ale wyglądało to makabrycznie nieestetycznie, więc jak tylko zaschło to wyciąłem to i wyskubałem resztki, pewnie dlatego tak mi wyszło, bo nie mam zdolności manualnych Po tych operacjach i straconych nerwach wróciłem do stanu wyjściowego, czyli szpary..

Moje pytania do Was Panowie:

Czy jest szansa dokupić te małe plastikowe części? Szukałem na necie kilka godzin i nie znalazłem takiej pierdółki, nie wiem nawet jak to się dokładnie nazywa, ale pewnie wiecie o co mi chodzi, takie małe, białe, plastikowe części.

Czy może olać to i zostawić jak jest? Jaka wg Was jest szansa, że deszcz mi zaleje od środka i elektronikę uszkodzi? Niby jechałem już nim w deszczu i nic się nie działo, ale nie wiem czy to kwestia szczęścia, czy rzeczywiście nie ma szans, żeby coś tam wciekło?

Macie jakieś inne propozycje jak się z tym uporać? Jak podjechałem do paru warsztatów to tylko słyszałem: Paaaaanie, nową lampę trzeba. Uważam, że to przesada, żeby z powodu tak małej części kupować za 200 zł całą lampę, a przecież ona też będzie prawdopodobnie bez tej małej „pochwy”, bo to element, który siedzi w karoserii, a nie w samej lampie..

Wstawiam link do zdjęć:

https://drive.google.com/drive/folders/ ... GlyNVlWNWc

Dla porównania macie zdjęcie z prawej strony, żeby ocenić wielość szpary.

Z góry dzięki za rady i sugestie!


Pozdrawiam.
encourager
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): N 18:39, 21 maja 2017
Lokalizacja: Polska
Panda: 1.1 2005
Imię: Michał

Re: Problem z lampą..

Numer postu:#2  Postprzez Albercik » Wt 14:15, 23 maja 2017

Bo te plastikowe bolce chyba dystansują lampę tak, by przeciwna strona była wyrównana. Całą lampę używaną kupisz za grosze.
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Problem z lampą..

Numer postu:#3  Postprzez sabciu1 » Wt 15:05, 23 maja 2017

Albercik....czytaj ze zrozumieniem.... :). Kolega pyta o te uchwyty w karoserii. W lampie ma te bolce ktore wchodza w te plastikowe uchwyciki.
Kolega uda sie do ASO fiata i tam napewno kupi tylko..... czy pojedyńczą sztyke sprzedadza....myślę ze komplet na lampe.
sabciu1
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 106
Dołączył(a): N 4:14, 06 gru 2015
Lokalizacja: Głogów
Wiek: 52
Panda: 1.3 multijet. 2007
Imię: Sebastian

Re: Problem z lampą..

Numer postu:#4  Postprzez olo 1 » Wt 21:44, 23 maja 2017

Zostaje chyba tylko na szrotach szukać.Na bank występowały jako część,kołek/spinka mocująca/ustalające.Jak masz chęci to zobacz czy nie pasują od tapicerki drzwi lub klapy tył.
olo 1
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1773
Dołączył(a): Wt 21:38, 29 kwi 2014
Lokalizacja: Wałbrzych
Panda: "Błękitna" 1.2 Dynamic
Imię: Olek


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości