Problem ze światłami stopu i z zamykaniem szyb

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Re: Problem ze światłami stopu i z zamykaniem szyb

Numer postu:#16  Postprzez Carssi » Cz 23:44, 08 gru 2016

morpheus1581 napisał(a):
Carssi napisał(a):No i problem ze światłami stopu rozwiązany. Wymiana żarówek pomogła.


No nie wierzę.


Żarówki wygladały na całe - tak jak pisałem wcześniej wolfram nie był przepalony. Wydawało się mało prawdopodobne że obie nie działają.

morpheus1581 napisał(a):Uwierz. Nie raz się zdarzyło, że żarówka wygląda na całą, a jednak jest przepalona.


Nigdy wcześniej nie widziałem niesprawnej żarówki z całym drutem wolframowym. Cóż - każdego dnia człowiek uczy się czegoś nowego :)


Światła musiały już być niesprawne jak kupowałem samochód. Wygląda na to że poprzedni właściciel kombinował jak się dostać do żarówek: plastik lewej lampy na dole jest ukruszony w paru miejscach (pewnie próbował podważyć lampę która nie chciała zejść). Również wykładzina w bagażniku nie była na swoim miejscu - tak jakby próbował dostać się do żarówek od środka.

Dziękuję raz jeszcze za pomocne rady. Pzdr
Carssi
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): Śr 23:09, 07 gru 2016
Lokalizacja: Szkocja
Wiek: 46
Panda: 1.1 active eco
Imię: Przemas

Re: Problem ze światłami stopu i z zamykaniem szyb

Numer postu:#17  Postprzez JargoV » Pt 1:07, 09 gru 2016

Silniki podnośników szyb z tego co pamiętam na naklejce znamionowej mają wypisany prąd szczytowy 6,8A co daje ~90W, więc jak widać dosyć potrafią obciążyć układ :P
Ogólnie wygląda to tak że szyba kierowcy ma obwód pomiaru prądu dla jej automatycznego działania, w momencie gdy podnośnik napotka zbyt duży opór przez co powoduje wzrost płynącego prądu przez silnik przekaźnik zostaje rozłączony.
Ale tu problem wygląda na zatartą/krzywą prowadnicę lub uszkodzony silnik.
Pytanie ode mnie:
Czy szyba działa gdy silnik jest odpalony i zgaszony? Oczywiście bez włączonych świateł
W momencie gdy nie działa to czy słychać tylko przekaźnik, czy też podnośnik który próbuje się ruszyć? Oraz czy światła przygasają w tym momencie?
Spróbuj też jeszcze podładować aku, bo jeśli tak będzie że nie działa ona tylko przy włączonych światłach, niezależnie od silnika to wygląda na to że akumulator nie jest w stanie wydolić takiego prądu, aby zasilić to wszystko naraz, co też oznaczało by zbyt duży opór w poruszaniu się mechanizmu.
JargoV
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 343
Dołączył(a): N 0:43, 22 lis 2015
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 27
Panda: Panda II 1.1 2009r
Imię: Jarek

Re: Problem ze światłami stopu i z zamykaniem szyb

Numer postu:#18  Postprzez Albercik » Pt 8:10, 09 gru 2016

W sumie to jeszcze jedna opcja jest. Wózek szyby jest poruszany linką. Kiedyś w Passacie b5 mi się wyrobiło jedno kółko, po którym zawraca linka i się w nim kleszczyła...
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Poprzednia strona

Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron