Brak podswietlenia bagaznika

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Brak podswietlenia bagaznika

Numer postu:#1  Postprzez expert397 » Wt 22:42, 18 paź 2016

Mam Pande 1.1 z 2004r wersja active z klima i centralnym. Kupilem lampkę do bagażnika i nie swieci. Rozebrałem tylna klape i znalazłem 2 przewody (biały i czarny) widziałem w postach ze powinna byc klamka z krancowka.W przewodzie przy lampce nie ma napiecia. Przy daniu masy na przewody w klapie tez nie ma napięcia w lampce.Pytanie gdzie jest bezpiecznik do lampki bagażnika i czy możliwe jest ze nie ma plusa w tej wiązce gdyż nie jest podłączona i gdzie się ona zaczyna?
expert397
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): N 23:59, 16 paź 2016
Lokalizacja: rzeszów
Panda: 1.1 activ
Imię: mike

Re: Brak podswietlenia bagaznika

Numer postu:#2  Postprzez Albercik » Wt 22:46, 18 paź 2016

Hahahaha 15 minut temu opisywałem to samo na shoutboxie :D

Lampka jest zasilana bezpośrednio przez body computer pod deską (za złączem OBD). Działa to tak, że wyłącznik krańcowy w klapie daje sygnał masy do BC, że "klapa otwarta", a BC podaje +12V na lampkę. Krańcówka z klamką elektryczną jest czteroprzewodowa. U mnie (i u Ciebie) jest krańcówka dwuprzewodowa i podejrzewam, że tu leży problem. Na dniach będę to rozkminiał to się podzielę wiedzą.

P.s. krańcowka z klamką elektryczną ma dwa tryby pracy: klapa otwarta i klapa niedomknięta. U mnie (prawdopodobnie) jest tylko sygnał "klapa niedomknięta", który nie powoduje zapalenia lampki. Tylko sygnał "klapa otwarta" powoduje zapalenie lampki.
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Brak podswietlenia bagaznika

Numer postu:#3  Postprzez expert397 » Wt 23:38, 18 paź 2016

Teraz coś poruszałem i znalazłem +12 na przewodzie koło lampki, masę wziąłem z zamka i lampka świeci. Muszę rozmienić teraz czemu danie masy na te 2 przewody w klapie nie zapala lampki.Co do krańcówki można by zastosować magnetyczną: http://allegro.pl/krancowka-magnetyczna ... 48983.html i zamontować do klapy i półki.Jak coś ogarniesz to pochwal się.Przedemna jeszcze montaż sterownika centralnego :-|
expert397
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): N 23:59, 16 paź 2016
Lokalizacja: rzeszów
Panda: 1.1 activ
Imię: mike

Re: Brak podswietlenia bagaznika

Numer postu:#4  Postprzez Albercik » Śr 9:58, 19 paź 2016

expert397 napisał(a):Teraz coś poruszałem i znalazłem +12 na przewodzie koło lampki, masę wziąłem z zamka i lampka świeci.


a nie świeci Ci po zamknięciu bagażnika? :)

Tak patrzę po schematach i oczom nie wierzę... W lampce na przewodzie czerwonym z zielonym paskiem - jest +30 czyli 12V z akumulatora (stałe). Lampka sterowana jest masą na przewodzie pomarańczowym z białym paskiem. Przewód ten, z lampki, idzie do punktu zwarcia (rozchodzi się na dwa) i jeden koniec idzie do BC, a drugi do pinu 3 zamka klapy...

[EDIT]

Wyczytałem tak:
eLearn napisał(a):Węzeł body computer steruje ponadto zapaleniem/zgaszeniem lampy oświetlenia bagażnika G040. Z konektora G, węzeł body computer:

na styku 18 zasila żarówkę znajdującą się wewnątrz lampy oświetlenia bagażnika G040 ;

na styku 5, otzrymuje sygnał ujemny (odniesienie do masy C030 ) otwarcia pokrywy bagażnika, przesyłany z wyłącznika w klamce zewnętrznej I033 ;

na styku 13, otzrymuje sygnał (odniesienie do masy C030 ) niedokładnego zamknięcia pokrywy bagażnika, przesyłany z wyłącznika w klamce zewnętrznej I033 ;


Nas interesuje styk 13, który jest połączony ze stykiem 2 w lampce (masa). Czyli jest odwrotnie, niż podejrzewałem - to sygnał niedomknięcia steruje lampką, a nie sygnał otwarcia (sygnał niedomknięcia jest również podawany przy pełnym otwarciu klapy). U nas może nie być tego sygnału. Co ciekawe - ja mam inne kolory kabli idących z zamka, niż te opisane na schemacie...
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Brak podswietlenia bagaznika

Numer postu:#5  Postprzez Albercik » Cz 14:13, 20 paź 2016

Dobra, rozkminiłem jak to jest u mnie.

Najpierw wymieniłem żarówkę - nie pomogło.

Następnie zacząłem przeglądać klapę i tam się okazało, że ktoś dorobił krańcówkę w zamku i wlutował się w przewody masy i otwarcia klapy, a nie niedomknięcia. Dlatego u mnie nie działa lampka i nie zgadzały się kolory kabli w zamku. Niestety gość miast się wlutować w kable - uciął wtyczkę, więc muszę poszukać męskiej wtyczki, zarobić i będzie działać (zamek już wymieniłem na normalny).
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Brak podswietlenia bagaznika

Numer postu:#6  Postprzez expert397 » Cz 22:54, 20 paź 2016

Mam tez brave z 98r.tam były 2 przewody i styki w klapie.W pandze pokombinowali i potworzyli.Narazie oddalem pange do konserwacji,jak odbiore to pogrzebie,niestety wtyczke mam 2 pinową i odpuszcze grzebanie przy niej.Wrzuce krancowkę albo przełącznik kołyskowy i styknie.
Albercik możesz mi po krotce opisać jak wpiąć sterowanie centralnego i gdzie czego szukać?
expert397
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): N 23:59, 16 paź 2016
Lokalizacja: rzeszów
Panda: 1.1 activ
Imię: mike

Re: Brak podswietlenia bagaznika

Numer postu:#7  Postprzez Albercik » Pt 7:52, 21 paź 2016

W bravie styki w klapie zasilały tylną wycieraczkę ;) lampka była zapalana na otwarcie klapy bo była jedną krańcówka ;)

Wtyczka dwupinowa jest od silniczka w zamku klapy. Jest ona biała, po prawej stronie klapy. Wtyczka od krańcówki jest trzypinowa, czarna i jest po lewej stronie klapy.
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości