Kasety zamków nie działają po dołożeniu silników

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Kasety zamków nie działają po dołożeniu silników

Numer postu:#1  Postprzez Pandadrajwer » So 21:41, 01 paź 2016

Cześć
Postanowiłem wzbogacić moją biedawersję o centralny zamek. Kupiłem PONOĆ oryginalne silniczki. Po zamontowaniu w kasetach, zamykając zamek klamką wewnętrzną, nie da się go już otworzyć. Na szczęście odkryłem to przed zatrzaśnięciem tylnych drzwi, bo centralka jeszcze nie podpięta. Rozebrałem więc jedną kasetę i obserwowałem pracę mechanizmu (szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia, byłoby łatwiej wytłumaczyć). Zębatka blokady zamka z pozycji otwartej do zamkniętej poruszana jest przez wciśnięcie linki klamki wewnętrznej. Natomiast z pozycji zamkniętej do otwartej porusza nią sprężyna zwalniana przez pociągnięcie linki. Wychodzi na to, że po dołożeniu silnika sprężyna nie ma wystarczającej siły, by poruszyć zębatkę, która dodatkowo obraca owym silnikiem.
I tu moje pytania. Czy tak samo jest w Pandach fabrycznie wyposażonych w centralny zamek, tzn gdy zamknę powiedzmy tylne drzwi wciskając wewnętrzną klamkę, to nie da się już ich otworzyć inaczej jak centralnym zamkiem?
Byłoby to dziwne, więc może ja mam coś nie tak? Coś trzeba zmienić w mechanizmie zamka prócz dołożenia silnika? Może oryginalne kasety z silnikami maja mocniejszą sprężynę? A możne, wbrew zapewnieniom sprzedawcy, silniki nie są oryginalne choć pasują.
Póki co kupa roboty, skaleczenia i wydana kasa bez pozytywnego finału. Totalna załamka :strzal:
Pandadrajwer
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): Cz 9:29, 03 gru 2015
Lokalizacja: Śląsk
Panda: 1.1 Actual
Imię: Tomek

Re: Kasety zamków nie działają po dołożeniu silników

Numer postu:#2  Postprzez Albercik » So 22:20, 01 paź 2016

Coś musiałeś źle podłączyć bo do silnika idą dwa przewody: Przy zamykaniu jest podawany na jeden plus, a na drugi masa. Przy otwieraniu jest odwrotnie...
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Kasety zamków nie działają po dołożeniu silników

Numer postu:#3  Postprzez Pandadrajwer » N 18:46, 02 paź 2016

Tak jak pisałem, centralka nie jest jeszcze podpięta - brakło czasu. Czyli temat tyczy się tylko mechanizmu kaset z dołożonymi silnikami.
Prośba do osób z fabrycznym centralnym zamkiem. Czy ktoś mógłby sprawdzić u siebie taką sytuację: Centralny zamek otwarty, zamykacie od wewnątrz tylne drzwi wciskając wewnętrzna klamkę. Teraz otwieracie drzwi wewnętrzną klamką. Czy po puszczeniu klamki wraca ona do pozycji wciśniętej, a drzwi po zatrzaśnięciu nie dają się otworzyć od zewnątrz? I jedyny sposób otwarcia tych drzwi to centralem? Bo może tak to ma być, a ja się martwię, że jest coś jest nie tak. Dziś sprawdziłem, że niepokojąca mnie sytuacja ma miejsce we wszystkich drzwiach prócz kierowcy, stąd moje przypuszczenie, że tak to ma być... choć to dziwne rozwiązanie by było.
Pandadrajwer
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): Cz 9:29, 03 gru 2015
Lokalizacja: Śląsk
Panda: 1.1 Actual
Imię: Tomek

Re: Kasety zamków nie działają po dołożeniu silników

Numer postu:#4  Postprzez sabciu1 » N 19:07, 02 paź 2016

Mam fabryczny centralny z kluczyka. W chwili obecnej dodatkowo tez jest sterowany pilotem od alarmu. Sprawdziłem o to co prosiłeś. Niestety masz coś nie tak. U mnie klamka wciśnięta blokuje drzwi, pociągnięta odblokowuje drzwi i zostaje w pozycji do otwierania czyli odblokowane...drzwi z zewnatrz można otworzyć. Probowalem na wiele sposobow....trzaskac mocniej drzwiami i nic.... Jest zablokowane bądź odblokowane.
sabciu1
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 106
Dołączył(a): N 4:14, 06 gru 2015
Lokalizacja: Głogów
Wiek: 52
Panda: 1.3 multijet. 2007
Imię: Sebastian

Re: Kasety zamków nie działają po dołożeniu silników

Numer postu:#5  Postprzez Albercik » N 21:27, 02 paź 2016

U mnie tak samo.
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Kasety zamków nie działają po dołożeniu silników

Numer postu:#6  Postprzez TomekXXX » Pn 9:34, 03 paź 2016

Cześć!
Podepnę się z troszkę innym problemem, ale związanym ogólnie z tematem.
U mnie po dołożeniu, do kasety kierowcy, silniczka z allegro centralny działał poprawnie, ale po kilku dniach dołożony silniczek zaczął się ślizgać w kasecie, tzn. tak jakby wyrobiła się troszkę plastikowa zębatka. Po rozebraniu kasety, zużycia za bardzo nie widać, ale całość nie działa jednak poprawnie.
Muszę wymienić kasetę ale wolałbym tym razem w całości z oryginalnym silniczkiem. Problem w tym, że ciężko taki komplet znaleźć - do drzwi kierowcy zwykle są bez silniczków.

I teraz pytanie: czy inna kaseta np. z tylnych lewych drzwi będzie pasować do drzwi kierowcy (ewentualnie czy da się zrobić "przeszczep" zębatki i silniczka)?
TomekXXX
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt 10:13, 18 mar 2016
Lokalizacja: Wielkopolska
Panda: 2008
Imię: Tomek

Re: Kasety zamków nie działają po dołożeniu silników

Numer postu:#7  Postprzez Albercik » Pn 10:17, 03 paź 2016

Nie będzie pasowała bo kaseta (nawet w wersji bez silniczka) w drzwiach kierowcy to jedyny 'master' dający sygnał otwarcia i zamknięcia do body.

Co do przeszczepu pojedynczych elementów napędu to się nie wypowiem, bo nie rozbierałem tego, jednak wnioskuję, że mogą być różnice (w kasecie kierowcy masz dodatkowo cięgno od wkładki zamka).
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Kasety zamków nie działają po dołożeniu silników

Numer postu:#8  Postprzez Pandadrajwer » Pn 13:28, 03 paź 2016

Dziękuję bardzo za sprawdzenie. Czyli dobrze mi się wydawało, że to dziwne. Wychodzi na to, że musi być jeszcze jakaś różnica w kasetach fabrycznie wyposażonych w silniczek (np. mocniejsza sprężyna odbijająca zębatkę blokady) albo sprzedawca pocisnął mi kit o oryginalnych silnikach.
Pandadrajwer
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): Cz 9:29, 03 gru 2015
Lokalizacja: Śląsk
Panda: 1.1 Actual
Imię: Tomek

Re: Kasety zamków nie działają po dołożeniu silników

Numer postu:#9  Postprzez Albercik » Pn 13:52, 03 paź 2016

najlepiej - wyjmij całą kasetę, rozbierz i obadaj 'na stole operacyjnym' jak to pracuje.

Mam taką teorię, że źle złożyłeś kasetę przy dokładaniu silniczka (przestawione zębatki) i po zamknięciu - mechanizm za daleko się wysuwa i blokuje się w pozycji zamkniętej.
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Kasety zamków nie działają po dołożeniu silników

Numer postu:#10  Postprzez Pandadrajwer » Śr 14:25, 26 paź 2016

Skoro zacząłem temat, to wypada, żebym go też zakończył. Piszę, bo może ktoś pójdzie tą drogą co ja i będzie miał ten sam kłopot.
Tak więc znalazłem przyczynę. Silniczki, które pewien sklep w Katowicach sprzedał mi jako oryginalne, najwyraźniej takie nie są. Ich zębatki mają niemal prostokątne zęby, co w skrócie stawia duży opór i wręcz blokuje zębatkę mechanizmu zamka. Na szczęście z pomocą przyszła miniszlifierka + zestaw diamentowych frezów. Zęby podszlifowane na właściwy kształt i kasety działają jak trzeba. Żałuję, że zaufałem zapewnieniom sprzedawcy. Lepiej było kupić w tej cenie zestaw używanych kaset do centrala. Miałbym plug&play, a tak nerwy, kilkukrotny montaż i demontaż, no i zabawa w rzeźbiarstwo precyzyjne. Nazwy sklepu nie podaję, bo mściwy nie jestem... a szkoda.
Pandadrajwer
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): Cz 9:29, 03 gru 2015
Lokalizacja: Śląsk
Panda: 1.1 Actual
Imię: Tomek

Re: Kasety zamków nie działają po dołożeniu silników

Numer postu:#11  Postprzez Albercik » Śr 23:29, 26 paź 2016

Może warto by uprzedzić innych "potencjalnych" nabywców, żeby w danym sklepie nie kupowali. Jest do tego odpowiedni dział :)

Gratuluję pokonania problemu, choć ja bym wepchnął te silniczki w gardło sprzedawcy, zabrał gotówkę i kupił oryginały...
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz

Re: Kasety zamków nie działają po dołożeniu silników

Numer postu:#12  Postprzez nick » Śr 1:48, 23 lis 2016

Czy ktoś może mi polecić silniczki do kaset które będą pasowały bez żadnych przeróbek, rzeźbiarstwa...? Wiem można kupić kasety z oryginalnymi silniczkami, ale koszt dużo wiekszy;)
nick
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 52
Dołączył(a): Śr 16:28, 16 lis 2016
Lokalizacja: Tichau
Panda: naked 1.1
Imię: Nick

Re: Kasety zamków nie działają po dołożeniu silników

Numer postu:#13  Postprzez zuzanka17 » Śr 20:00, 23 lis 2016

Witam.
Ja kupiłam taki i działa spoko, chwila roboty przy montażu

http://allegro.pl/silownik-silniczek-ka ... 38247.html

albo masz jeszcze taki sam na innej aukcji

http://allegro.pl/silnik-silniczek-fiat ... 56497.html

pozdrawiam zuzanka17
zuzanka17
Miss
Avatar użytkownika
 
Posty: 21
Dołączył(a): So 18:36, 18 paź 2014
Lokalizacja: Oświęcim
Panda: 1,1 2003 r. Active
Imię: Magdalena

Re: Kasety zamków nie działają po dołożeniu silników

Numer postu:#14  Postprzez Pandadrajwer » Wt 12:31, 29 lis 2016

Na zdjęciu z pierwszej aukcji zęby mają właściwy kształt. Jeśli w rzeczywistości są takie, to powinno działać jak należy.
Natomiast gdy kupisz te z drugiego linku... czeka Cię rzeźbiarstwo precyzyjne. To właśnie na te dałem się naciąć :-(
Pandadrajwer
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): Cz 9:29, 03 gru 2015
Lokalizacja: Śląsk
Panda: 1.1 Actual
Imię: Tomek

Re: Kasety zamków nie działają po dołożeniu silników

Numer postu:#15  Postprzez nick » Pn 3:56, 05 gru 2016

A czy ktoś kupował z tej aukcji
http://allegro.pl/silniczek-silownik-ce ... 01646.html
Pytałem sprzedającego o dodatkowe zdjęcia samej zebatki, ale nie ma takiej możliwości aby je wysłał.. jedyne wyjście to kupić jedną sztukę i się przekonać samemu...
nick
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 52
Dołączył(a): Śr 16:28, 16 lis 2016
Lokalizacja: Tichau
Panda: naked 1.1
Imię: Nick

Następna strona

Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości