Chwilowe zużycie paliwa

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Chwilowe zużycie paliwa

Numer postu:#1  Postprzez sabciu1 » Cz 22:48, 19 maja 2016

Dziś zamontowałem i wyosiowałem licznik tzw full wersja.W trakcie jazdy będąc na funkcji chwilowego zużycia paliwa....jadąc rozbiegiem z załączonym biegiem, bez dotykania pedału gazu czyli zamknięta przepustnica zauważyłem, że wskazanie na wyświetlaczu to 2l/100km. Zdziwiłem się bo w moim drugim aucie oraz poprzednim zawsze przy takim sposobie jazdy jest i było 0,0 l/100km. I jest to logiczne...w trakcie takiego sposobu jazdy wtryskiwacze nie powinny podawać paliwa do chwili aż obroty silnika spadną do tzw wolnych obrotów. I teraz mam zagwozdkę? W Pandzie tak ma być? Czy może mam jakąś awarię układu wtryskowego? A może mam coś źle pomodzone przez źle napisany nowy program po tzw chip tuningu. Jak ta kwestia tego chwilowego wskazania wygląda u Was?
sabciu1
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 106
Dołączył(a): N 4:14, 06 gru 2015
Lokalizacja: Głogów
Wiek: 52
Panda: 1.3 multijet. 2007
Imię: Sebastian

Re: Chwilowe zużycie paliwa

Numer postu:#2  Postprzez hazi_k » Cz 23:30, 19 maja 2016

Tak ma być. U mnie w Pandzie z licznikiem "full wersja" też tak mam gdy jadę sobie np. z górki i nie dotykam pedału gazu. Żeby ciebie kolego przekonać że wszystko jest OK to dla przykładu podam że w firmowym samochodzie który użytkuje również wyświetla się wartość chwilowego spalania na poziomie 2L/100 km (a w pracy użytkuje Opla Combo 1.3 MJet który jest kopią przed liftowego Fiata Doblo na dużej lampie). Także tak jest napisany algorytm nic na to nie poradzisz kolego. Najważniejsze w tym jest to że choć wyswietla te 2 litry na 100 to faktycznie silnik nie pobiera paliwa.
hazi_k
Specjalista
 
Posty: 379
Dołączył(a): Pn 20:28, 10 lut 2014
Lokalizacja: okolice Piły
Panda: 1.1 Actual
Imię: Krzysiek

Re: Chwilowe zużycie paliwa

Numer postu:#3  Postprzez sabciu1 » Cz 23:34, 19 maja 2016

Dzięki kolego za odpowiedź. Widocznie tak jak napisałeś...taki algorytm czyli ten typ tak ma :D
sabciu1
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 106
Dołączył(a): N 4:14, 06 gru 2015
Lokalizacja: Głogów
Wiek: 52
Panda: 1.3 multijet. 2007
Imię: Sebastian

Re: Chwilowe zużycie paliwa

Numer postu:#4  Postprzez Kaniel » Pn 17:54, 19 wrz 2016

witam. mam problem ze spalaniem chwilowym po montażu licznika dynamic. po montażu tripa nie pokazuje żadnego spalania ,są tyko kreski przebieg dzenny działa ,osiowanie zrobione czy wiecie o co w tym chodzi?
Kaniel
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): Wt 17:47, 10 maja 2016
Lokalizacja: Dolnośląskie
Panda: Activ
Imię: Daniel

Re: Chwilowe zużycie paliwa

Numer postu:#5  Postprzez Albercik » Wt 6:53, 20 wrz 2016

Może musisz przejechać kawałek? U mnie po montażu/resecie zegarów trzeba przwjechać kilkaset metrów, żeby pojawiły się wskazania...
Mój passat na motostat.pl:Obrazek

Informacje, porady, części: 666-013-348

Zabawy z CAN'em: http://canbusfreaks.ovh/blog/
Albercik
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 2697
Dołączył(a): Śr 20:57, 13 lip 2016
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Panda: Passat 3C Variant 2008 2.0TDI DSG
Imię: Tomasz


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron