Panda 1.1 gaśnie podczas jazdy

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Panda 1.1 gaśnie podczas jazdy

Numer postu:#1  Postprzez Pawel82a » N 14:53, 15 lis 2015

Witam,
Mam dość spory problem z Fiatem Pandą II 2007 (silnik 1.1, goła wersja, benzyna). Silnik gaśnie podczas jazdy. Dzieje się tak szczególnie w chłodne i wilgotne jesienne dni, zimą i na wiosnę. Latem problem prawie wcale nie występuje. Samochód gaśnie szczególnie podczas jazdy na wertepach, ostrym skręcie w prawo, rzadko na prostej, podczas dojazdu do skrzyżowania. Zazwyczaj kiedy nie daję dużo gazu, na chłodnym jeszcze silniku. Czasem silnik odpala siłą rozpędu lub po dodaniu gazu (zapala się żółtą kontrolka), czasem gaśnie, pozostają zapalone świata, elektronika działa, silnik muszę odpalić kluczykiem, kontrolki świecą. Co już próbowałem:
- wgranie najnowszego softu przez mechanika,
- wymiana świec,
- tankowanie benzynę 100 oktanową,
- wymieniłem czujnik położenia wału,
- czyszczenie styków ECU,
- komputer nie wykazuje żadnych błędów,
- przebieg 65000 km, samochód regularnie serwisowany i zadbany, garażowany.
Problem jest o tyle dziwny, że przejeżdżając np. co wieczór 1 km, przejeżdżam przez małą nierówność na jezdni, po której silnik w 75% przypadków gaśnie. Byłem już u 3 mechaników.
Proszę o pomoc gdyż nie chcę wymieniać dalej wszystkich części po kolei.
Pawel82a
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): N 3:18, 15 lis 2015
Lokalizacja: Częstochowa
Panda: II 1.1 2007
Imię: Paweł

Re: Panda 1.1 gaśnie podczas jazdy

Numer postu:#2  Postprzez Pentium » N 16:51, 15 lis 2015

Może uszkodzony jest wyłącznik bezwładnościowy pompy paliwa, zlokalizowany na podłodze pod siedzeniem kierowcy, świadczą o tym objawy w postaci gaśnięcia na nierównościach. Ściągnij z niego przewody i połącz je razem (wyłącznik rozłącza masę pompy paliwa w razie kolizji), jedź w te miejsca, gdzie gasł silnik. Warto sprawdzić, tym bardziej że koszt zerowy.
Jeżeli to nie pomoże, sprawdzaj przewody elektryczne dochodzące do silnika - do cewek zapłonowych, wtryskiwaczy benzyny, korpusu przepustnicy, na odpalonym silniku ruszaj delikatnie tymi wiązkami.
Na razie przychodzą mi na myśl te rzeczy do sprawdzenia, daj znać czy coś wyczaiłeś.
Pentium
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 193
Dołączył(a): Wt 19:56, 17 lip 2012
Lokalizacja: Kępno
Wiek: 62
Panda: Actual 1.1 2007 Lougne 1.2 2014
Imię: Janek

Re: Panda 1.1 gaśnie podczas jazdy

Numer postu:#3  Postprzez arnold » N 19:18, 15 lis 2015

Całkiem dobry trop, może kiedyś zamoczone dywany były i pogniło trochę.
arnold
Wymiatacz
 
Posty: 1370
Dołączył(a): So 17:22, 16 sie 2014
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 35
Panda: Była, a jest Dacia Duster 2020
Imię: Arnold

Re: Panda 1.1 gaśnie podczas jazdy

Numer postu:#4  Postprzez stachu99 » Śr 0:08, 04 lip 2018

Stary temat ale może komuś pomoże moja wypowiedź.
Miałem identyczne objawy w fiacie cinquecento. Jeździłem tak przez kilka dobrych miesięcy.
Przy dojeżdżaniu do skrzyżowania i ogólnie przy wyhamowywaniu zwłaszcza na nierównej powierzchni samochód gasł. Czasami, po takim zgaśnięciu nie odpalał. Wystarczyło, że potrząsłem autem i odpalał. Po pewnym czasie potrząśnięcie autem nie wystarczało. Jako, że nie znałem powodu takiego zachowania to poruszałem wszystkimi przewodami prądowymi i przewodami z powietrza, płynów aż odpalił.
Diagnoza: połamany jeden z przewodów doprowadzających prąd do cewki. Przewody są izolowane i nie było widać, że coś jest nie tak. Przewód był połamany przy samym wtyku. W Cinquecento był to wtyk 2-stykowy hermetyczny samochodowy superseal.
Pozdrawiam,
Stachu99
stachu99
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pt 0:36, 21 mar 2014
Lokalizacja: powiat olkuski
Panda: Panda Mylife 2011, 1.2 benzyna + LPG Tartarini EVO 01
Imię: Stachu

Re: Panda 1.1 gaśnie podczas jazdy

Numer postu:#5  Postprzez ciach75 » Pt 19:32, 02 lis 2018

Może przekaźnik do silnika w. skrzynce przy akumulatorze , miałem taki przypadek że auto samo decydowało kiedy ma zapalić - bywało że pomykało bez problemu a jak miało kaprys to nici z jazdy .
ciach75
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz 22:04, 22 mar 2018
Lokalizacja: Łódź
Panda: Panda 2004
Imię: Arek

Re: Panda 1.1 gaśnie podczas jazdy

Numer postu:#6  Postprzez Bohdan » Wt 19:44, 20 lis 2018

Jak coś mam sprawny wyłącznik bezwładnościowy, bo widzę, że xhyba on szwankuje :)
Wszystkie części do Pandy 1.2/1.1 !
(Sprzedaje na części cały samochód.)
Zapraszam na PW !

Mini Cooper 2003 1.6 PB OFF
Seat Leon 2007 1.9 TDI OFF
Fiat Panda 2006 1.2 PB + LPG ON
Fiat Panda 2007 1.1 PB + LPG. ON
Bohdan
Dundersztyc
Avatar użytkownika
 
Posty: 470
Dołączył(a): N 13:31, 26 lut 2017
Lokalizacja: Zawoja (KSU)
Wiek: 33
Panda: 1.2 60 km Emotion 2k06 LPG STAG
Imię: Bohdan


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości