Wskazania komputera

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Re: Wskazania komputera

Numer postu:#16  Postprzez Mich@ł » Cz 19:28, 28 sie 2014

pitt_99, bierz poprawkę na to że komputer mierzy spalanie benzyny a nie gazu... ;)
Pozdrawiam,
Michał

Zapraszam na darmowy hosting zdjęć - http://vva.pl oraz forum akwarystyczne
Mich@ł
Profesjonalista
 
Posty: 480
Dołączył(a): Cz 13:50, 18 paź 2012
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 37
Panda: Panda Actual
Imię: Michał

Re: Wskazania komputera

Numer postu:#17  Postprzez pitt_99 » Cz 22:27, 28 sie 2014

Mich@ł napisał(a):pitt_99, bierz poprawkę na to że komputer mierzy spalanie benzyny a nie gazu... ;)

no ale wtryskiwacze gazowe są zsynchronizowane ze wtryskiwaczami benzynowymi i ich czasy pracy są ściśle skorelowane
pitt_99
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 233
Dołączył(a): Pn 17:26, 11 lut 2013
Lokalizacja: Jaworzno
Wiek: 38
Panda: II Actual 1.1 LPG
Imię: Piotr

Re: Wskazania komputera

Numer postu:#18  Postprzez Mich@ł » Cz 22:32, 28 sie 2014

No ok, ale nie sądzę aby spalanie na gazie było takie samo jak na benzynie ;) Gazu chyba zawsze trochę więcej pali.
Pozdrawiam,
Michał

Zapraszam na darmowy hosting zdjęć - http://vva.pl oraz forum akwarystyczne
Mich@ł
Profesjonalista
 
Posty: 480
Dołączył(a): Cz 13:50, 18 paź 2012
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 37
Panda: Panda Actual
Imię: Michał

Re: Wskazania komputera

Numer postu:#19  Postprzez michal.ol1 » Cz 23:01, 28 sie 2014

Moim zdaniem komputer nigdy nie pokaże Ci realnego spalania średniego czy chwilowego GAZU. Zgodzę się, co do tego, że pokazuje wartości chwilowe nie wiadomo skąd niezależnie od paliwa. Co do paliw ciekłych, moim zdaniem mierzy bardzo dokładnie spalanie średnie. W moim przypadku spalanie ON nawet prawidłowo zaokrągla do pierwszego miejsca po przecinku. Nie wiem jak to robi, ale wartości zawsze zgadzają mi się z obliczeniami.
michal.ol1
Specjalista
 
Posty: 345
Dołączył(a): Śr 17:07, 26 cze 2013
Lokalizacja: Chiny
Panda: 1.3 MultiJet
Imię: Michał

Re: Wskazania komputera

Numer postu:#20  Postprzez michal.ol1 » Cz 23:01, 28 sie 2014

Moim zdaniem komputer nigdy nie pokaże Ci realnego spalania średniego czy chwilowego GAZU. Zgodzę się, co do tego, że pokazuje wartości chwilowe nie wiadomo skąd niezależnie od paliwa. Co do paliw ciekłych, moim zdaniem mierzy bardzo dokładnie spalanie średnie. W moim przypadku spalanie ON nawet prawidłowo zaokrągla do pierwszego miejsca po przecinku. Nie wiem jak to robi, ale wartości zawsze zgadzają mi się z obliczeniami.
michal.ol1
Specjalista
 
Posty: 345
Dołączył(a): Śr 17:07, 26 cze 2013
Lokalizacja: Chiny
Panda: 1.3 MultiJet
Imię: Michał

Re: Wskazania komputera

Numer postu:#21  Postprzez AdaMs » Cz 23:40, 28 sie 2014

Panowie, wiadomo że to tylko obliczenia i wartości są zbliżone do prawdziwych ;) U mnie się to sprawdza, komp pokazuje spalanie średnie 5,9 - 6,2 u mnie na jednym baku. I to się praktycznie zgadza ;) Bo jak wezme zatankowane litry i przejechane kilometry na tym to wychodzi czarno na białym :) Co do chwilowego, na to ma też wpływ zakres wciśnięcia pedału gazu. Minimalne dociśnięcie pedału przy stalej prędkości, nie powoduje zwiększenia prędkości, ale komp pokazuje już większą wartość ;) Pewnie też posiłkuje się obrotomierzem :)
AdaMs
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2235
Dołączył(a): Śr 11:34, 22 gru 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 33
Panda: Zuza 1.2 69KM (PIII)
Imię: Mateusz

Re: Wskazania komputera

Numer postu:#22  Postprzez pitt_99 » Pt 8:11, 29 sie 2014

Mich@ł napisał(a):No ok, ale nie sądzę aby spalanie na gazie było takie samo jak na benzynie ;) Gazu chyba zawsze trochę więcej pali.

Wiem, że pali więcej, ale zawsze pali wiecej - proporcjonalnie więcej. Wskazania komputera powinny być zaniżone np. o 10 czy 15% zawsze, a nie raz 20%, a raz 2%, alb nawet jednakowe.
pitt_99
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 233
Dołączył(a): Pn 17:26, 11 lut 2013
Lokalizacja: Jaworzno
Wiek: 38
Panda: II Actual 1.1 LPG
Imię: Piotr

Poprzednia strona

Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość