zapalaj─ůce si─Ö kontrolki airbag├│w

Brak pr─ůdu, nie ┼Ťwieci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

zapalaj─ůce si─Ö kontrolki airbag├│w

Numer postu:#1  Postprzez giergus » Cz 14:59, 03 lut 2022

szukałem, nie znalazłem opisu zachowania jak u mnie
auto z dwiema poduszkami powietrznymi, przy uruchomieniu testy przechodz─ů, kontrolki gasn─ů, natomiast po pewnym czasie, czasem minuta - dwie, czasem d┼éu┼╝ej obie kontrolki si─Ö zapalaj─ů. z tym ┼╝e wydaje mi si─Ö ┼╝e nie za ka┼╝dym razem (auto na co dzie┼ä u┼╝ytkuje ┼╝ona, ja tylko wsiadam okazjonalnie).
po wy┼é─ůczeniu poduszki pasa┼╝era nie zaobserwowa┼éem zapalania si─Ö kontrolek,
podrzu─çcie, gdzie szuka─ç styk├│w do przeczyszczenia, ewentualnie jakie┼Ť inne tematy do sprawdzenia :)
szykuje auto do sprzedania i nie chciałbym takich niespodzianek :)
giergus
Świeżak

Do┼é─ůczy┼é(a): Wt 22:00, 12 lis 2019
Panda: II 1.2 8V
Imi─Ö: Bartek

Re: zapalaj─ůce si─Ö kontrolki airbag├│w

Numer postu:#2  Postprzez arnold » Cz 15:49, 03 lut 2022

Zrób odczyt błędów i będziesz wiedział co wyrzuca komunikat. Może poduszka, może centralka, może napinacz.

Wysłane z mojego SM-G981B przy użyciu Tapatalka
arnold
Wymiatacz

Do┼é─ůczy┼é(a): So 17:22, 16 sie 2014
Panda: Była, a jest Dacia Duster 2020
Imi─Ö: Arnold

Numer postu:#3  Postprzez olo 1 » Pn 14:05, 16 sty 2023

Masy s─ů w okolicach nadkoli i tunelu ┼Ťrodkowego bodaj┼╝e. A ja podejrzewam, ┼╝e winna jest wilgo─ç w aucie. Porz─ůdne osuszenie wn─Ötrza i po┼é─ůcze┼ä powinno problem usun─ů─ç. Oczywi┼Ťcie diagnostyki o kt├│rej pisze Arnold pomin─ů─ç nie mo┼╝na.
olo 1
Maniak

Do┼é─ůczy┼é(a): Wt 21:38, 29 kwi 2014
Panda: "Błękitna" 1.2 Dynamic
Imi─Ö: Olek

Numer postu:#4  Postprzez board » Wt 14:43, 21 lut 2023

Mia┼éem podobne zachowanie kontrolki poduszki. Czasem si─Ö zapala┼éa i gas┼éa, niezale┼╝nie od czasu ani kilometr├│w . W moim przypadku to by┼éo pocz─ůtek urywania si─Ö ta┼Ťmy, po pewnym czasie zapali┼éa si─Ö na sta┼ée. Musia┼éem wymieni─ç ta┼Ťm─Ö na now─ů . Naprawa nie jest zbyt skomplikowana ,ta┼Ťma znajduje si─Ö pod kierownic─ů i ┼╝eby do niej si─Ö dosta─ç , najlepiej znale┼║─ç filmik na YT i kierowa─ç si─Ö pokazanym sposobem.
board
Świeżak

Do┼é─ůczy┼é(a): Pt 0:55, 24 sie 2012
Panda: 1.1

Numer postu:#5  Postprzez Saba » Wt 18:24, 21 lut 2023

olo 1 napisa┼é(a):Masy s─ů w okolicach nadkoli i tunelu ┼Ťrodkowego bodaj┼╝e. A ja podejrzewam, ┼╝e winna jest wilgo─ç w aucie. Porz─ůdne osuszenie wn─Ötrza i po┼é─ůcze┼ä powinno problem usun─ů─ç.
To mo┼╝e by─ç bardzo dobry trop. U mnie wiele dziwnych kaprys├│w elektryki sko┼äczy┼éo si─Ö, od kiedy na sta┼ée mam "eliminator wilgoci" w┼éasnej roboty. Tak w skr├│cie, to typowe silikonowe kuleczki sprzedawane pod nazw─ů "silica gel". Mam je kupione na wag─Ö i zapakowane w dwa pude┼éka z g─Östo nawierconymi otworkami. W ka┼╝dym pude┼éeczku jest oko┼éo 100g kulek. Od kiedy je┼╝d┼╝─ů ze mn─ů w aucie, nie tylko elektryka mniej grymasi, ale znacznie mniej uci─ů┼╝liwe jest tak┼╝e parowanie czy zamarzanie szyb po nocnym postoju. Polecam ten patent! Szczeg├│lnie jako prost─ů, tani─ů i bardzo skuteczn─ů metod─Ö dodatkow─ů po wyeliminowaniu innych przyczyn ewentualnej awarii - na przyk┼éad kontroli stanu ta┼Ťmy pod kierownic─ů.
Saba
Aktywny

Do┼é─ůczy┼é(a): N 19:13, 10 pa┼║ 2021
Panda: Panda 1,2 4x4 Climbing
Imi─Ö: Saba

Numer postu:#6  Postprzez sta1416 » Pn 15:06, 13 mar 2023

giergus napisa┼é(a):po wy┼é─ůczeniu poduszki pasa┼╝era nie zaobserwowa┼éem zapalania si─Ö kontrolek,

My┼Ťl─Ö ┼╝e tutaj jest odpowied┼║. Mo┼╝liwe ┼╝e uszkodzony jest w┼é─ůcznik lub sama poduszka. Gdyby┼Ť mia┼é ta┼Ťm─Ö airbaga w kierownicy to by si─Ö ┼Ťwieci┼éa tylko jedna kontrolka, czerwona, od poduszki kierowcy.
sta1416
Aktywny

Do┼é─ůczy┼é(a): Pt 13:54, 11 wrz 2020
Panda: Doblo Malibu 1.4
Imi─Ö: Staszek

Powr├│t do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 3 go┼Ťci