zapalające się kontrolki airbagów

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

zapalające się kontrolki airbagów

Numer postu:#1  Postprzez giergus » Cz 14:59, 03 lut 2022

szukałem, nie znalazłem opisu zachowania jak u mnie
auto z dwiema poduszkami powietrznymi, przy uruchomieniu testy przechodzą, kontrolki gasną, natomiast po pewnym czasie, czasem minuta - dwie, czasem dłużej obie kontrolki się zapalają. z tym że wydaje mi się że nie za każdym razem (auto na co dzień użytkuje żona, ja tylko wsiadam okazjonalnie).
po wyłączeniu poduszki pasażera nie zaobserwowałem zapalania się kontrolek,
podrzućcie, gdzie szukać styków do przeczyszczenia, ewentualnie jakieś inne tematy do sprawdzenia :)
szykuje auto do sprzedania i nie chciałbym takich niespodzianek :)
giergus
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Wt 22:00, 12 lis 2019
Lokalizacja: Włocławek
Panda: II 1.2 8V
Imię: Bartek

Re: zapalające się kontrolki airbagów

Numer postu:#2  Postprzez arnold » Cz 15:49, 03 lut 2022

Zrób odczyt błędów i będziesz wiedział co wyrzuca komunikat. Może poduszka, może centralka, może napinacz.

Wysłane z mojego SM-G981B przy użyciu Tapatalka
arnold
Wymiatacz
 
Posty: 1370
Dołączył(a): So 17:22, 16 sie 2014
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 35
Panda: Była, a jest Dacia Duster 2020
Imię: Arnold

Re: zapalające się kontrolki airbagów

Numer postu:#3  Postprzez olo 1 » Pn 14:05, 16 sty 2023

Masy są w okolicach nadkoli i tunelu środkowego bodajże. A ja podejrzewam, że winna jest wilgoć w aucie. Porządne osuszenie wnętrza i połączeń powinno problem usunąć. Oczywiście diagnostyki o której pisze Arnold pominąć nie można.
olo 1
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1773
Dołączył(a): Wt 21:38, 29 kwi 2014
Lokalizacja: Wałbrzych
Panda: "Błękitna" 1.2 Dynamic
Imię: Olek

Re: zapalające się kontrolki airbagów

Numer postu:#4  Postprzez board » Wt 14:43, 21 lut 2023

Miałem podobne zachowanie kontrolki poduszki. Czasem się zapalała i gasła, niezależnie od czasu ani kilometrów . W moim przypadku to było początek urywania się taśmy, po pewnym czasie zapaliła się na stałe. Musiałem wymienić taśmę na nową . Naprawa nie jest zbyt skomplikowana ,taśma znajduje się pod kierownicą i żeby do niej się dostać , najlepiej znaleźć filmik na YT i kierować się pokazanym sposobem.
board
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt 0:55, 24 sie 2012
Lokalizacja: Wilków
Panda: 1.1

Re: zapalające się kontrolki airbagów

Numer postu:#5  Postprzez Saba » Wt 18:24, 21 lut 2023

olo 1 napisał(a):Masy są w okolicach nadkoli i tunelu środkowego bodajże. A ja podejrzewam, że winna jest wilgoć w aucie. Porządne osuszenie wnętrza i połączeń powinno problem usunąć.
To może być bardzo dobry trop. U mnie wiele dziwnych kaprysów elektryki skończyło się, od kiedy na stałe mam "eliminator wilgoci" własnej roboty. Tak w skrócie, to typowe silikonowe kuleczki sprzedawane pod nazwą "silica gel". Mam je kupione na wagę i zapakowane w dwa pudełka z gęsto nawierconymi otworkami. W każdym pudełeczku jest około 100g kulek. Od kiedy jeżdżą ze mną w aucie, nie tylko elektryka mniej grymasi, ale znacznie mniej uciążliwe jest także parowanie czy zamarzanie szyb po nocnym postoju. Polecam ten patent! Szczególnie jako prostą, tanią i bardzo skuteczną metodę dodatkową po wyeliminowaniu innych przyczyn ewentualnej awarii - na przykład kontroli stanu taśmy pod kierownicą.
Saba
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 119
Dołączył(a): N 19:13, 10 paź 2021
Lokalizacja: Sikorówka
Panda: Panda 1,2 4x4 Climbing
Imię: Saba

Re: zapalające się kontrolki airbagów

Numer postu:#6  Postprzez sta1416 » Pn 15:06, 13 mar 2023

giergus napisał(a):po wyłączeniu poduszki pasażera nie zaobserwowałem zapalania się kontrolek,


Myślę że tutaj jest odpowiedź. Możliwe że uszkodzony jest włącznik lub sama poduszka. Gdybyś miał taśmę airbaga w kierownicy to by się świeciła tylko jedna kontrolka, czerwona, od poduszki kierowcy.
sta1416
Aktywny
Avatar użytkownika
 
Posty: 66
Dołączył(a): Pt 13:54, 11 wrz 2020
Lokalizacja: Sląsk
Panda: Doblo Malibu 1.4
Imię: Staszek


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron