Problem Z instalacją

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Problem Z instalacją

Numer postu:#1  Postprzez Cubaw12 » So 21:59, 20 cze 2015

Od kilku dni warsztat nie może poradzić sobie z pewnym problemem. Po wymianie silnika wariuje instalacja elektryczna. Światła przyglądają, deska miga. Na wysokich obrotach wszystko jest ok na niskich wszystko wariuje. Twierdzą że posprawdzali wszystkie masy ale nadal jest problem.
Cubaw12
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 105
Dołączył(a): So 12:49, 02 maja 2015
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 46
Panda: Panda VAN 1.1 2005, Panda 1,2 Dynamic 2010, Bravo 1.4 T-jet Dynamic 2011, Fiat 126p 650 EI (zabytkowy) 1988.
Imię: Jakub

Re: Problem Z instalacją

Numer postu:#2  Postprzez przetwornica » So 22:21, 20 cze 2015

Światła przyglądają, deska miga

Komu/czemu Twoje światła się przyglądają?
Odbiorniki, których impulsowa praca zsynchronizowana jest z obrotami silnika to:
- cewki zapłonowe
- wtryskiwacze elektromagnetyczne
- alternator (tak, też jest odbiornikiem - regulator napięcia i uzwojenie wzbudzenia)
Napisz, co weszło w zakres wymiany silnika, które z wyżej wymienionych podzespołów zostały wymienione wraz z silnikiem, a które pozostały?
W pierwszej kolejności zdejmij pasek alternatora, uruchom silnik i sprawdź, czy dalej to samo.
Jeśli faluje napięcie, trzeba zacząć od wymiany regulatora tegoż.
przetwornica
Profesjonalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 415
Dołączył(a): N 14:01, 08 gru 2013
Lokalizacja: KMY (Siepraw)
Wiek: 40
Panda: 1.2 Active minus
Imię: Marek

Re: Problem Z instalacją

Numer postu:#3  Postprzez Cubaw12 » Pt 21:46, 03 lip 2015

Witam po przerwie. Problem został rozwiązany, aczkolwiek jego rozwiązanie jest historią niekompetencji warsztatu, Sprawa wygląda tak że dostarczyłem do warsztatu słupek z zamontowanymi cewkami z wyraźnym poleceniem aby je sprawdzić , a jak są złe to zamienić na te które wcześniej były w pandzie. warsztat twierdził ze wszystko sprawdzili, zamieniali cewki i na starych ja i na nowych występuje opisana wcześniej usterka. Panda pojechała od mechanika do elektryka i tam kolejny tydzień sprawdzania testów wszystkiego, podmieniania modułów, dorabiania nowych mas itp. Po tygodniu skończyła mi się cierpliwość pojechałem do mechanika i poprosiłem o zwrot wszystkich części jakie zostały po wymianie silnika. te elementy pojechały do elektryka z poleceniem wymiany cewek zapłonowych na te które przywiozłem i ...... jak ręką odjął nagle wszystko zaczęło poprawnie działać. Kolejnym przykładem że trzeba sprawdzać wszystko po warsztacie były świece zapłonowe, w starym silniku były nówki i poprosiłem o wymianę tych które zostały dostarczone wraz z słupkiem na te które były w starym silniku, Oczywiście warsztat twierdził że wymienił i są ok, Niestety ponieważ silnik mi coś nie równo pracuje postanowiłem podjechać do kolegi z prośbą o jakąś szybką diagnozę i kolega polecił że zaczął by od wymiany świec, ja mu na to że są nowe bo warsztat wymienił na te co były w poprzednim silniku, kolega na to że to niemożliwe bo w tym silniku są zupełnie inne świece i tamte by nie pasowały, szybki demontaż i... w silniku były stare świece, szyba awantura w warsztacie i świece z poprzedniego silnika się znalazły, przy okazji znalazły się również i przewody zapłonowe od starego silnika, bo jakoś im się pomyliło i do nowego wzięli przewody nie wiadomo skąd. Na dzień dzisiejszy wiadomo tyle że komputer pokazuje błąd czujnika spalania stukowego (P1325) Jutro jak będzie chwila sprawdzę czy w ogóle go zamontowali :) jednym słowem, jak ktoś ma trochę wiedzy to lepiej się samemu ubrudzić niż dawać coś do takiego warsztatu na jaki ja trafiłem :) albo odebrać auto z warsztatu i od razu pojechać do następnego żeby to sprawdzili. jedyne co trzeba oddać warsztatowi który wymieniał silnik to to że na swoją skopaną robotę dali mi taki rabat żeby wystarczyło na zapłacenie za elektryka który przez tydzień dłubał przy aucie a i na nowe świece stuknęło.
Cubaw12
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 105
Dołączył(a): So 12:49, 02 maja 2015
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 46
Panda: Panda VAN 1.1 2005, Panda 1,2 Dynamic 2010, Bravo 1.4 T-jet Dynamic 2011, Fiat 126p 650 EI (zabytkowy) 1988.
Imię: Jakub

Re: Problem Z instalacją

Numer postu:#4  Postprzez Dorian1.1 » Pt 22:06, 03 lip 2015

Niestety te cewki tak mają silnik lekko faluje jak od krokowca a światła mrugają. Sam miałem ten sam przypadek ze dwa lata temu. Niestety zdarza się taka usterka co trzecia o której mi wiadomo.
Ostatnio edytowano Pt 22:23, 03 lip 2015 przez Romix13, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Poprawiono literówki i polskie znaki. Pkt.11 Reg.Forum!
Za kierownicą Pandy życie staje sie piekniejsze:-)
Niebiesko-biały znikający punkt... Spokojnie to tylko ja i moja Pandzia:-)
http://www.facebook.com/PandapoBydgosku Zapraszam

MES, ELM, KKL i wiedza zawsze pod ręką jesteś w Bdg kontaktuj się :)
Dorian1.1
Wieczny Szperacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1892
Dołączył(a): N 21:59, 09 wrz 2012
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 30
Panda: 1.1 54km van 2004r
Imię: Dorian

Re: Problem Z instalacją

Numer postu:#5  Postprzez Cubaw12 » Pt 22:21, 03 lip 2015

ja tam do cewek pretensji nie mam, to jest tylko prosty układ i może się zepsuć :) Pretensje mam do mechaników którzy co innego mówią a co innego robią, a jak im się mówi co maja zrobić to i tak zrobią po swojemu. :) Dzięki brakowi kompetencji całość naprawy trwała równy miesiąc, a tak przynajmniej wynika z tego kiedy napisałem post o tym że szukam nowego silnika :)
Cubaw12
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 105
Dołączył(a): So 12:49, 02 maja 2015
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 46
Panda: Panda VAN 1.1 2005, Panda 1,2 Dynamic 2010, Bravo 1.4 T-jet Dynamic 2011, Fiat 126p 650 EI (zabytkowy) 1988.
Imię: Jakub

Re: Problem Z instalacją

Numer postu:#6  Postprzez Cubaw12 » N 0:42, 05 lip 2015

Kwestia błędu P1325 została chyba rozwiązana, czujnik został źle przykręcony przez warsztat i po dokręceniu i poprawieniu wtyczek błąd przestał się pojawiać. Jutro test drogowy i będzie wiadomo czy to już wszystko czy dalej szukamy kolejnych baboli :)
Ostatnio edytowano Pn 12:21, 06 lip 2015 przez Romix13, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawiono drobne literówki.
Cubaw12
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 105
Dołączył(a): So 12:49, 02 maja 2015
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 46
Panda: Panda VAN 1.1 2005, Panda 1,2 Dynamic 2010, Bravo 1.4 T-jet Dynamic 2011, Fiat 126p 650 EI (zabytkowy) 1988.
Imię: Jakub

Re: Problem Z instalacją

Numer postu:#7  Postprzez entry » Pn 8:10, 06 lip 2015

To teraz tylko jeszcze napisz jaki to "warsztat", abym wiedział, który mam omijać dużym łukiem.
entry
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): So 11:58, 16 cze 2012
Lokalizacja: Gdańsk
Panda: Dynamic
Imię: Marek

Re: Problem Z instalacją

Numer postu:#8  Postprzez Cubaw12 » Wt 12:05, 07 lip 2015

Ze względu na fakt że przy rozliczeniu zachowali się dobrze, oraz to że robili dla mnie parę innych rzeczy czysto mechanicznych ( zawieszenie, sprzęgło itp) to tak całkiem bym ich nie skreślał. Po prostu nie mają tam elektryka i nie powinni się brać za naprawy w których elektryka ma jakieś znaczenie. A ten warsztat to Procar przy hutniczej obok Macro w Gdyni.
Cubaw12
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 105
Dołączył(a): So 12:49, 02 maja 2015
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 46
Panda: Panda VAN 1.1 2005, Panda 1,2 Dynamic 2010, Bravo 1.4 T-jet Dynamic 2011, Fiat 126p 650 EI (zabytkowy) 1988.
Imię: Jakub


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości