Brak prędkości na liczniku

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Brak prędkości na liczniku

Numer postu:#1  Postprzez Regis » Pt 14:55, 05 cze 2015

Padła mi prędkość na liczniku. Wraz z tym poleciało ESP, HH, ABS, wspomaganie - kontrolka świeci, samo wspomaganie jest ale non stop w najmocniejszej pozycji działania :/ I tu pytanie - znalazłem opinie, że prędkość brana jest z czujnika ABS/ESP na kole ale znalazłem i czujnik prędkości wkręcany do skrzyni. Możliwe żeby był to ów czujnik? Czy może Pompa ESP/ABS daje popalić (bo spotkałem się z opinią że lubi się zepsuć) ale wtedy dlaczego licznik nie wyświetlałby prędkości jazdy i nie dobijałby KM przejechanych? Może ktoś coś podrzucić? Jakiś pomysł? Czy lecieć wiązki po kolei? Zacząć może od wymiany ów czujnika?
Regis
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 759
Dołączył(a): Pt 10:09, 05 gru 2014
Lokalizacja: Nowy Targ
Wiek: 35
Panda: Megane II 3d 2.0 16V
Imię: Łukasz

Re: Brak prędkości na liczniku

Numer postu:#2  Postprzez przetwornica » Pt 21:16, 05 cze 2015

W tej sytuacji to pierw się podepnij jakimkolwiek kompem diagnostycznym i odczytaj prędkość każdego z kół w czasie jazdy.
Może nawet od razu dostaniesz informację, który czujnik uszkodzony, ale jeśli ABSu, to nie kupuj tylko oczyść z opiłków.
Jeśli oczyszczenie nie pomoże, to zamień stronami (prawy z lewym) i zobacz czy problem się przeniesie z czujnikiem.
Jeśli tak, to czujnik, jeśli dalej będzie kaleczyć ta sama strona, to problem z wiązką.
PW napisałem zanim przeczytałem tego posta, więc będzie mało pomocne.
przetwornica
Profesjonalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 415
Dołączył(a): N 14:01, 08 gru 2013
Lokalizacja: KMY (Siepraw)
Wiek: 40
Panda: 1.2 Active minus
Imię: Marek


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości